شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV با آپنت

 • پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
 • بازدید 462 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (84 امتیاز از 18 رای)
  Loading...

opnet aodv 19218 1 تصویر

پروژه شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV با نرم افزار OPNET

پروژه شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV با نرم افزار OPNET به همراه گزارش کار را آماده کردیم که در ادامه به معرفی این پروژه شبکه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده که فیلم خروجی به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده می باشد.

معرفی شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV:

در این پروژه شبکه با برنامه OPNET ما ۵۰ گره تعریف شده که ۲۰ گره ثابت و ۳۰ گره نیز متحرک هستن که سرعت حرکت گره های متحرک بین ۰ تا ۲۰ به صورت رندم در نظر گرفته شده است.

تغییر توپولوژی در شبکه های سیار:

تغییر توپولوژی شبکه سیار و حرکت گره، مسیریابی در شبکه های سیار موردی (MANET – ad hoc) را دشوار می سازد، در حالی که می بایست بازدهی داشته باشد و مسیریابی نیز باید طوری صورت گیرد که سربار کنترلی آن کم باشد. در پروتکل های مبتنی بر تقاضا، مسیریابی زمانی ایجاد و برقرار می شود که تقاضا صورت گرفته باشد که پروتکل AODV مثالی از این نوع می باشد. پروتکل AODV شماره های ترتیبی از مقصد را به منظور اطمینان از اینکه تمامی مسیر ها آزادی حلقه داشته و شامل اکثر اطلاعات مسیر اخیر باشند، استفاده می کند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV با OPNET در ادامه مطلب.

ذخیره سازی و به روز رسانی اطلاعات شبکه:

در الگوریتم های مسیریابی مبتنی بر تقاضا، گره ها جدای از اینکه ترافیک داده ای وجود دارد یا خیر، اطلاعات مربوط به توپولوژی شبکه را به روز رسانی کرده و اطلاعات مسیر را ذخیره می کنند. سربار ناشی از به روز نگهداری اطلاعات توپولوژی، در چنین روش هایی بسیار بالا بوده هزینه زیادی را نیز دربر دارد. هر یک از گره ها شماره ترتیبی خود را به عنوان شناسه همه پخشی ذخیره می کند. شناسه همه پخشی برای هر RREQ از گره افزایش یافته و به همراه آدرس IP به صورت یکه برای هر RREQ از گره مشخص می شود.

تصاویری از خروجی شبیه سازی گره های ثابت و متحرک در پروتکل AODV:

تصویر خروجی ۲:

opnet aodv 19218 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet aodv 19218 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet aodv 19218 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet aodv 19218 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet aodv 19218 6 تصویر

تصویر خروجی ۷:

opnet aodv 19218 7 تصویر

تصویر خروجی ۸:

opnet aodv 19218 8 تصویر

تصویر خروجی ۹:

opnet aodv 19218 9 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab