مقاله شناخت اثرات عدم قطعیت پارامترهای موثر در مدلسازی پایداری سواحل رودخانه ها در مقابل مکانیزم گسیختگی طاقی شکل

 • چهارشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۴
 • بازدید 288 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (77 امتیاز از 22 رای)
  Loading...

مقاله شناخت اثرات عدم قطعیت پارامترهای موثر در مدلسازی پایداری سواحل رودخانه ها در مقابل مکانیزم گسیختگی طاقی شکل

مقاله شناخت اثرات عدم قطعیت پارامترهای موثر در مدلسازی پایداری سواحل رودخانه ها در مقابل مکانیزم گسیختگی طاقی شکل

مطالعه نکردن گسترده پدیده گسیختگی طاقی شکل در سواحل چند لایه رودخانه ها توسط محققین مختلف و نبود روابط تحلیلی کامل و مستدل برای تخمین ضریب اطمینان پایداری ساحل، نشانگر اهمیت تعیین و اندازه گیری پارامتر های موثر در پایداری ساحل می باشد. به دلیل وجود مشکلات فنی و اجرایی و عدم امکان ثبت تغییرات زمانی پارامترهای موثر در پایداری طاق آویزان در طبیعت، تخمین برخی از پارامتر های موثر به راحتی میسر نبوده لذا در برخی موارد با پذیرفتن درصدی خطا در محاسبات مربوطه، با استفاده از تجارب و اطلاعات موجود نسبت به تخمین مقدار آنها اقدام می شود. از آنجا که تاکنون روابط ساده ای برای تحلیل پایداری گسیختگی طاقی شکل مورد استفاده قرار گرفته، برای تعیین میزان تأثیر پارامترهای موثر نیز تحقیقات بسیار اندکی به عمل آمده است. در این مقاله با در نظر گرفتن اثر تمامی پارامترهای موثر در تحلیل پایداری طاق های تشکیل شده در سواحل رودخانه و با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از سواحل رودخانه کردان در استان البرز (کرج)، پایداری سواحل رودخانه در مقابل گسیختگی طاقی شکل بررسی و اثرات عدم قطعیت موجود در تعیین پارامتر های بکار رفته در مدلسازی پایداری ساحل مشخص شده است. مقدار ضریب اطمینان ساحل در برابر گسیختگی برشی طاق آویزان به ترتیب اهمیت نسبت به تغییرات ارتفاع طاق، عمق ناحیه تحتانی طاق، عمق توسعه ترککششی در طاق، چسبندگی و وزن مخصوصمصالح تشکیل دهنده طاق آویزان بیشترین حساسیت را داشته در حالی که حساسیت ضریب اطمینان نسبت به تغییرات زاویه اصطکاک درونی مصالح، زاویه مربوط به افزایش مقاومت در اثر مکش منفی، عمق جریان آب رودخانه و رقوم آبزیرزمینی ناچیز می باشد.

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان مقاله در ادامه مطلب.

فرسایش سواحل رودخانه یکی از عمده ترین منابع تولید رسوبات است که به دلیل اثرگذاری بر خصوصیات مجاری رودخانه ها، در توسعه پهن سیلابی و مدیریت منابع آب بسیار اهمیت دارد. فرسایش سواحل از یکسو موجب ایجاد خسارتهای فراوان به اراضی و تاسیسات مجاور ساحل میگردد و از سوی دیگر حفاظت سواحل برای مقابله با آن نیز بسیار پر هزینه می باشد.

.

عقب نشینی ساحل رودخانه یک فرآیند کلیدی در دینامیک جریان رودخانه بوده که محدوده وسیعی از عوامل فیزیکی، محیط زیستی و اقتصادی و اجتماعی در محیط رودخانه را تحت تاثیر قرار میدهد.

.

اهمیت عقب نشینی ساحل رودخانه با توجه به مطالعات مربوط به درصد رسوبات حاصل از ساحل به رسوبات حوضه آبریز تقویت می شود. برابن اساس، مصالح حاصل از ساحل بخش بزرگی از بار رسوبی کل رودخانه را تشکیل میدهند. اطلاعات بدست آمده از مسیرهای تحت بررسی در سراسر ایالات متحده آمریکا نشان داده است که فرسایش ساحل یک منبع مهم بار رسوبی در بسیاری از رودخانه های آن کشور می باشد که موجب از دست رفتن اراضی حاصل خیز کشاورزی مجاور ساحل گردیده و سالانه میلیون ها دلار خسارت مادی ایجاد می نماید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab