شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت با الگوریتم choking در NS2

 • پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵
 • بازدید 610 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (65 امتیاز از 13 رای)
  Loading...

ns2 bittorrent 16858 1 1 تصویر

پروژه شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت (BitTorrent) با الگوریتم choking در NS2

شبیه سازی مقاله Discovering Free-riders Before Trading: A Simple Approach

در این پست پروژه شبیه سازی شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت با الگوریتم choking را در نرم افزار NS2 با عنوان مقاله Discovering Free-riders Before Trading: A Simple Approach به همراه فیلم آموزشی فارسی که قسمتی از فیلم نیز در ادامه به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد، آماده کردیم که در آن یک روش جدید برای شناسایی و جلوگیری از کاربرانی که به صورت غیرمجاز از سرویس بیت‌ تورنت دانلود می کنند، ارائه شده است. در ادامه به معرفی بیت‌ تورنت پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی با NS2 قرار داده شده و مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

پروتکل اشتراک فایل بیت ‌تورنت (BitTorrent):

پروتکل اشتراک فایل بیت ‌تورنت (BitTorrent) در سال ۲۰۰۱ از سوی یک برنامه نویس با نام کوهن طراحی شده است. هدف از طراحی پروتکل BitTorrent، ارسال پرونده ‌ها و توزیع حجم عظیمی از اطلاعات بدون کاهش در مصرف منابع پر هزینه سرور و هیمنطور پهنای باند می باشد. بیت ‌تورنت یک نوع ارتباط همتا به همتا (Peer-to-peer – P2P) است که کاربران به صورت مستقیم به هم وصل می ‌شوند و از این طریق به ارسال و دریافت بخشی از فایل اقدام می کنند.

سرور Tracker در بیت‌ تورنت:

با توجه به اینکه فعالیت‌ های همه ی کاربران یک فایل، بوسیله سرور مرکزی به نام Tracker هماهنگ می ‌شود، اما از محتویات فایل ‌هایی بین کاربران ارسال و دریافت می شود، این سرور هیچ اطلاعاتی ندارد. از این رو تعداد بسیاری از کاربران با پهنای باند محدود Tracker مربوطه قابل پشتیبانی می باشند. توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله مرجع، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت با NS2 در ادامه مطلب.

فلسفه کلیدی در BitTorrent:

فلسفه کلیدی در BitTorrent این است که می بایست کاربران هم ‌زمان با دانلود کردن اطلاعات، آپلود کنند. با این عمل حداکثر پهنای باند شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت:

افرادی در هنگام ارسال داده، از این فایل ها بدون مجوز و به صورت رایگان و غیر قانونی استفاده می کنند. هدف این مقاله شناسایی این افراد است. برای شناسایی این افراد از الگوریتمی به نام choking استفاده می کنیم.

چکیده مقاله:

Free-riding is one of the most serious problems encountered in Peer-to-peer (P2P) systems like BitTorrent. Incentive mechanisms, including those based on reputation have been proposed to deal with this problem, but are still not effective in preventing free-riders from completing a download. This is because they discover the free-riders’ behavior during or after the process of trading, giving freeriders the opportunity to download from others. In this paper, we propose PreDiscover, a novel approach to prevent freeriding behavior in BitTorrent. In PreDiscover, regular peers and free-riders can be recognized before trading. So freeriders have little opportunity to download blocks from others. Our simulation results indicate that this new mechanism is very effective in discouraging free-riders and foster fairness.

منبع: ieeexplore.ieee.org

تصاویری از خروجی پروژه شناسایی کاربران غیرمجاز در بیت‌ تورنت:

تصویر خروجی ۱:

ns2 bittorrent 16858 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

ns2 bittorrent 16858 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

ns2 bittorrent 16858 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

ns2 bittorrent 16858 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

ns2 bittorrent 16858 6 تصویر


فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  رویا جوادی یکشنبه , 23 آبان

  سلام اگر بخوام خروجي Ns2 رو در نرم افزار Gloplat نمايش بدم چیكار بايد بكنم؟؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 23 آبان

   همین سوال رو تو انجمن مطرح کنید تا به صورت مفصل براتون توضیح داده بشه

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab