لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (30 امتیاز از 6 رای)
Loading...

matlab sar 14613 1 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

پروژه طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM در متلب

در این پست پروژه طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با تصویر برداری SAR پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه پردازش تصویر و بینایی ماشین قرار داده شده است.

تصویر برداری SAR :

یک روش مستقل از پوشش ابر و همچنین نور خورشید، به منظور تهیه نقشه زمینی، توپوگرافی یخ و همینطور اندازه گیری حباب های کوچک می باشد. اما حضور الگوی نقط های ضرب شونده ناخواست (نوفه اسپکل) دلیل پایین بودن کیفیت تصاویر SAR می باشد.

از برخورد های مخرب امواج رسیده از هدف به سنجنده، نوفه اسپکل (Speckle Noise) تولید می شود که به صورت نقاط تاریک و روشن در تصویر ایجاد می شود. با حال کاهش این نویز پیش از تحلیل تصویر، یک ضرورت می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM در ادامه مطلب.

یک روش عالی به منطور کاهش نویز تصویر باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

  1. حفظ اطلاعات رادیومتریک تصویر
  2. حفظ بافت، لبه ها، خطوط و دیگر ویژگی های مهم
  3. در بخش های از تصویر که از نظر آماری همگن شده اند، واریانس را کاهش دهد

از این رو، تلاش های بسیاری تا به امروز به جهت حذف این نوز از تصاویر SAR انجام شده است. به صورت کلی، به منظور کاهش نویز اسپکل از تصویر، دو روش اصلی داریم که یکی از آنها روش چند منظره می باشد که قبل از اینکه تصویر در سنجنده ایجاد شود، مورد استفاده قرار می گیرد. در روش چند منظره، آنتن سنجنده به بخش های مختلفی تقسیم شده و هر کدام از این بخش ها به صورت مجزا، عملیات تصویر برداری بر روی هدف مورد نظر را انجام میدهند.

دومین روش فیلتر نمود تصویر می باشد که می تواند مستقیما روی تصویر مورد نظر صورت بپذیرد. در حوزه مکان و بسامد، اکثر فیلترها با ایجاد توازن بین حذف نوفه (نویز) در ناحیه همگن تصویر و حفظ جزئیات در نواحی ناهمگن، نویز را در ناحیه ناهمگن تصویر باقی می گذارد.

الگوریتم خوشه بندی c میانگین (Fuzzy c-mean):

الگوریتم FCM از مهمترین الگوریتم های خوشه بندی است. در الگوریتم FCM نمونه ها به c خوشه تقسیم بندی می شوند و تعداد c از قبل مشخص می باشد. در نسخه فازی این الگوریتم نیز تعداد خوشه ها (c) از قبل مشخص شده است. در الگوریتم خوشه بندی c میانگین فازی تابع هدف به صورت زیر است:

matlab sar 14613 6 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

تصاویر خروجی پروژه طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM :

تصویر خروجی ۱:

matlab sar 14613 2 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

تصویر خروجی ۲:

matlab sar 14613 3 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

تصویر خروجی ۳:

matlab sar 14613 4 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب

تصویر خروجی ۴:

matlab sar 14613 5 طبقه بندی تصاویر SAR با الگوریتم FCM بر اساس ژنتیک در متلب


جزئیات محصول

قیمت


20,000 تـــــومان

کــد محصــول:14613


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید