طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

 • جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴
 • بازدید 501 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (124 امتیاز از 25 رای)
  Loading...

matlab meva 13596 4 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

پروژه طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با MATLAB

در این پست پروژه طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب را آماده کرده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با بیماری میوه ها و گیاهان پرداخته و فیلم و تصاویر از این پروژه بینایی ماشین با متلب را نشان داده ایم.

بیماری میوه ها می تواند باعث کاهش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی شود. در برخی از کشور های در حال توسعه، کشاورزان زمان بسیاری را به منظور مشاوره با مهندسین کشاورزی صرف می کنند، در حالی که مهم ترین عامل کنترل بیماری ها، زمان می باشد. بیماری های گیاهی و میوه جات باعث کاهش تولید و خسارت های زیاد اقتصادی در بخش کشاورزی می شود. پایش کردن سلامتی و تشخیص بیماری میوه ها و گیاهان و درختان در کشاورزی پایدار حاهز اهمیت است.

در حال حاضر بیماری میوه ها و بیماری های گیاهی توسط متخصصین و با چشم غیر مسلح تشخیص داده می شوند که این کار به نظارت مستمر کارشناسان نیازمند است که ممکن است در باغ ها و مزارع بزرگ هزینه های بسیاری را باعث شود.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب در ادامه مطلب.

در برخی از کشور های در حال توسعه، کشاورزان ممکن است مجبور به پیمودن مسافت های طولانی برای تماس با کارشناسان باشند که این کار بسیار گران و وقت گیر می باشد. همچنین، کنترل به موقع بیماری میوه ها و گیاهان باعث کاهش تلفات محصول و حداقل استفاده از سموم شیمیایی می شود که در نتیجه باعث کاهش آلودگی منابع زیر زمینی می شود. فناوری بینایی ماشین و پردازش تصویر قادر است به طور خودکار بیماری های گیاهی را تشخیص، تفکیک و طبقه بندی نماید.

طراحی و کاربرد این فناوری ها به طور عمده به کاهش کاربرد مواد شیمیایی و کاهش هزینه های پرسنلی و افزایش حاصل خیزی و کیفیت محصول کمک می کنید. تشخیص سریع و خودکار بیماری های گیاهی پژوهشی ضروری است که در نظارت بر باغ ها و زمین های بزرگ مزایای زیادی دارد.

روش های زیادی برای تشخیص بیماری های گیاهی وجود دارد اما اکثر این روش ها یا وقت گیر و پر هزینه می باشند یا روش های مخرب می باشند. روش های طیفی بسیار گران قیمت و زمان بر بوده و نیاز به پرسنل نموزش دیده دارد. امروزه ابزارهای کامپیوتری بر پاییه پردازش تصویر در حوزه کشاورزی برای نظارت بر رشد محصول توسعه فراوانی داشته است.

تشخیص خودکار بیماری های گیاه برای افرادی که اطلاعاتی در مورد روش کشت محصول ندارند، می تواند مزایای بسیاری داشته باشد. مزایای استفاده از تکنولوژی تصویر برداری، دقیق، غیر مخرب و عملکرد بهتری می باشد. کاربرد تکنولوژی ماشیین بینیایی بازدهی صنعت کشاورزی را به وسیله کاهش هزینه های کارگری، افزایش خواهد داد.

تصاویرخروجی پروژه طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها :

تصویر خروجی ۱:

matlab meva 13596 5 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۲:

matlab meva 13596 1 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۳:

matlab meva 13596 2 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۴:

matlab meva 13596 3 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۵:

matlab meva 13596 4 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۶:

matlab meva 13596 6 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب

تصویر خروجی ۷:

matlab meva 13596 7 طبقه بندی و تشخیص بیماری میوه ها با K means و شبکه عصبی MLP با متلب


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  حامد وسوقی پنج شنبه , ۶ خرداد

  سلام ببخشید این پروژتون مقاله هم داره ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیجمعه , ۷ خرداد

   مقاله نه، فقط فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  کیانوش مجیدی چهارشنبه , ۲۳ تیر

  سلام این پروژرو خرید کردم سیستمم ایراد داره دانلود نمیشه لطفا اگه براتون زحمتی نیست برام ایمیل کنید متشکر ...

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۲۳ تیر

   به ایمیلتان ارسال شد

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab