طراحی اتصال گیردار جوشی تیرورق به ستون برای یک سازه با شکل پذیری متوسط

aks 2 تصویر

طراحی اتصال گیردار جوشی تیرورق به ستون برای یک سازه با شکل پذیری متوسط به صورت pdf

در این پست برای دوستان، جزوه ۱۶ صفحه ای تحت عنوان دانلود طراحی اتصال گیردار جوشی تیرورق به ستون برای یک سازه با شکل پذیری متوسط به صورت pdf طبق ویرایش سال ۹۲ مبحث دهم مقررات ملی ساختمان، از آقای دکتر حسین زاده آماده کرده ایم. که در ادامه بخشی از مطالب جزوه را بطور خلاصه توضیح داده و در انتها نیز فیلم کوتاهی از صفحات آن را برای مشاهده شما عزیزان گنجانده ایم.

محاسبه لنگر پلاستیک محتمل تیر (Mpr) :

لنگر پلاستیک محتمل که در فاصله طول ورق رو سری یا زیر سری، هر کدام که بزرگتر است از بر ستون اتفاق می افتد، طبق فرمول نشان داده شده محاسبه می شود. Mpr = Mp * Cpr * Ry که Mp برابر است با Zb * Fy البته در شروع طراحی هنوز طول ورق ها تعیین نشده است که می توان محل مفصل را به فاصله عمق تیر ورق از بر ستون در نظر گرفت.

Zb اساس مقطع پلاستیک می باشد

 Cpr ضریبی است که در برگیرنده آثار عواملی از قبیل سخت شدگی، قید های موضعی و ملحقات موجود در اتصال تیر به ستون است و برای محاسبه حد اکثر نیروی ایجاد شده در اعضا و وسایل اتصال به کار گرفته می شود.

Ry ضریبی است که برای انواع تولیدات فولاد مطابق جداول ارائه شده در نظر گرفته می شود.

توضیحات بیشتر و دانلود طراحی اتصال گیردار جوشی تیرورق به ستون برای یک سازه با شکل پذیری متوسط به صورت pdf در ادامه مطلب.

محاسبه برش محتمل در محل مفصل (Vpr) :

برش کل موجود در فاصله ای به عمق ارتفاع تیر از بر ستون به این شکل محاسبه می شود.       Vpr = 2 * Mpr /Lh + 0.5 * qu  * W * Lh

محاسبه برش طراحی در بر ستون (Vu):

مقدار برش طراحی در بر ستون به صورت مقابل به دست می آید.                         Vu = qu* W *Sh  + Vpr

 


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امید رهاورد چهارشنبه , 4 مرداد

  سلام خسته نباشید طراحی اتصال گیردار تیر به ستون رو میخواستم بدونم البته بلدمش فقط اتصال به باکس رو بلد نیستم نمیدونم نکته خاصی داره یا نه.

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 4 مرداد

   مطالب مطرح شده در این فایل آموزشی که برای دانلود گذاشته شده، می تونه کمکتون کنه.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  نادر سلیمی دوشنبه , 27 آذر

  در ETABS یا SAP میشه یک تیر ورق را بصورت مجزا با نیرو های حاصل از آنالیز کلی سازه جدا کرد و بررسی نمود ؟ مثلا به صورت پوسته ای برای دیدن توزیع تنش در تیر.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab