طراحی سازه بتنی و فولادی با ETABS 2016 و SAFE 14

 • سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
 • بازدید 2,846 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (84 امتیاز از 17 رای)
  Loading...

Structural Design ETABS 2016 SAFE 14 تصویر

طراحی سازه بتنی و فولادی با ETABS 2016 و SAFE 14

در این پست برای دانشجویان و مهندسین عزیز جزوه طراحی سازه بتنی و فولادی با ETABS 2016 و SAFE 14  را تهیه کردیم که در ۶۲۹ صفحه  و در قالب فایل پی دی اف می باشد. در ادامه قسمتهایی از جزوه را تشریح می کنیم. جزوه حاضر بر اساس آیین نامه سال ۹۲، مبحث ۶، مبحث ۹ و مبحث ۱۰  و مطابق با ویرایش چهار استاندارد ۲۸۰۰ تنظیم شده است.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه طراحی سازه بتنی و فولادی با ETABS 2016 و SAFE 14 در ادامه مطلب.

ایجاد مدل جدید در نرم افزار ETABS:

برای ایجاد مدل جدید در ایتبس کاربر می تواند یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کند.

گزینه اول برای ایجاد مدل جدید در ایتبس:

کاربر می تواند یک فایل کامل (شامل تعاریف اولیه) را با نام default.edb در محل نصب برنامه ایتبس و در پوشه پیش فرض ذخیره کند که در نهایت با انتخاب گزینه اول، مدل جدید دارای همان تعاریف و پیش فرض های فایل default.edb خواهد بود.

گزینه دوم برای ایجاد مدل جدید در ایتبس:

فایل پیش فرض اولیه توسط کاربر انتخاب می شود.

گزینه سوم برای ایجاد مدل جدید در ایتبس:

در این حالت هیچ تنظیم و یا تعریف اولیه ای وجود ندارد که کاربر تمامی تنظیمات و تعاریف را خود به برنامه اعمال می کند. که مراحل به صورت تصویری در جزوه بیان شده است.

Fye (تنش تسلیم مورد انتظار) در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد:

بیشتر در طراحی اتصالات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ایتبس  قادر است نیروهای طراحی اتصالات مهار بند ها را بر اساس ظوابط آیین نامه محاسبه و اعلام نماید. که در موقع طراحی بادبند با استفاده از مقدار Fye تعریف شده برای مصالح استفاده می کند.

خرابی های ایجاد شده در قاب های خمشی:

 • خرابی در دو انتهای تیر ها

 • خرابی در دو انتهای ستون ها

 • خرابی در محل گره اتصال

اثر پی دلتا:

ترکیب بار اثر P-delta برای سازه هایی که بار زلزله حاکم است، بر اساس ترکیب بار زلزله انتخاب می شود. و در سازه هایی که بار باد حاکم است بر اساس ترکیبات بار باد انتخاب می شود.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  آرش بشیری پنجشنبه , 12 مرداد

  سلام ببخشید یه سوال برام پیش اومده برای طراحی ستون های مرکب از چه آیین نامه ای و از چه راهی در ا تبس (فولادی یا بتنی) باید بریم؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا نهاوندی یکشنبه , 18 آذر

  سلام مطالب و فایل هاتون عالیه هستن ممنونمم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab