قطعه بندی تصاویر مغزی MRI با الگوریتم K Means با متلب

 • پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 3,126 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (178 امتیاز از 41 رای)
  Loading...

matlab mri k means 11501 5 تصویر

پروژه قطعه بندی تصاویر مغزی MRI با الگوریتم K Means با متلب

در این پست پروژه قطعه بندی تصاویر مغزی MRI با الگوریتم K Means با متلب را برای علاقمندان به رشته پزشکی و پژوهشگرانی و افرادی که در زمینه پردازش تصویر در حال جستجو و تحقیق هستن آماده کرده ایم که توضیحات بیشتر و فیلم و تصاویر خروجی آن در ادامه مطلب قابل مشاهده است.

الگوریتم K Means از مشهورترین الگوریتم های خوشه بندی می باشد که به دلیل پیاده سازی آسان و سرعت عملکرد، محبوبیت بساری یافته است. هدف اصلی الگوریتم خوشه بندی K Means این است که مجموع عدم تشابه بین تمام اشیاء یک خوشه از مراکز خوشه های متناظرشان کمترین باشد.

مغز انسان از بافت های متفاوتی تشکیل شده است که به لحاظ آناتومیکی می تواند به بخش های زیر تقسیم شود: جمجمه، مایع مغزی نخاعی، ماده خاکستری، ماده ی سفید، ماهیچه، چربی، مویرگ و حفره. بهترین راه برای مشاهده و بررسی بافت های مذکور این است که با یک روش غیر تهاجمی از درون آن بافت ها تصویر برداری کرد، در تولید تصاویر با تشدید مغناطیسی MRI از امواج الکترومغناطیس استفاده شده است. این امواج از دو بخش الکتریکی E و مغناطیسی B تشکیل شده اند. این دو برهم عمودند و با اختلاف فاز ۹۰ درجه در فضا از یک منبع خاص منتشر شده اند.

توضیحات بیشتر و فیلم و تصاویر خروجی قطعه بندی تصاویر مغزی MRI با الگوریتم K Means با متلب در ادامه مطلب.

امواج الکترومغناطیس مورد استفاده در تصویر برداری با تشدید مغناطیسی در محدوده امواج فرکانس رادیویی است. این امواج دارای فرکانس ۱۰۰-۳ مگاهرتز است. در این تصاویر از پدیده جذب و انعکاس امواج فرکانس رادیویی از بافت های بدن استفاده شده است. که در رایانه با استفاده از تبدیل فوریه به تصویر تبدیل می کنند. این تصویر بسیار دقیق است و تغییرات بسیار کوچک را نیز می توان نشان دهد.

یک تصویر را می توان توسط تابع دو بعدی (F X,Y) نمایش داد، که در آن X,Y را مختصات مکانی و مقدار F در هر نقطه را شدت روشنایی تصویر یا سطح خاکستری در آن نقطه می نامند. پیش پردازش ،برای ارتقاء تصویر و حذف مولفه های غیر ضروری از تصویر انجام می گیرد. پردازش تصویر ، یعنی شناسایی ویژگی هایی از تصویر است که بتوان از آنها برای کاربرد مورد نظر خود استفاده کرد.

شناسایی نقاط ویژه و انحنا ها از جمله ویژگی هایی هستندکه در سیستم تشخیص می توانند استخراج گردند. انواع پردازش تصویر را می توان در سه نوع پردازش سطح پایین، سطح میانی و سطح بالا دسته بندی کرد. پردازش سطح پایین شامل پردازش های ابتدایی مانند پیش پردازش هایی برای حذف نویز، بهبود کنتراست و فیلتر کردن تصویر است.

مشخصه این پردازش این است که ورودی و خروجی ان تصویر است. پردازش سطح میانی شامل بخش بندی تصویر به منظور تقسیم آن به نواحی و اشیاء مختلف و توصیف اشیاءبه فرمی که برای پردازش کامپیوتر مناسب تر باشند ، طبقه بندی یا تشخیص اشیاء مختلف است.

ویژگی پردازش میانی این است که ورودی آن تصویر است و خروجی آن صفاتی از اشیاء تصویر مانند لبه ها ،کانتورها و تشخیص اشیاء است. پردازش سطح بالا شامل فهمیدن روابط بین اشیاء تشخیص داده شده ، استنباط و تفسیر صحنه و انجام تفسیر و تشخیص هایی است که سیستم بینایی انسان انجام می دهد. در این مرحله با استفاده از ویژگی های استخراج شده به آنالیز تصویر می پردازند.

کاربردهای ناحیه بندی تصاویر مغزی :

ناحیه بندی عبارت از برچسب زدن به پیکسل ها در تصاویر پزشکی است ناحیه بندی، تصویر را به بخش های مجزا تقسیم می کند که هر کدام از این بخش ها دارای سطوح روشنایی یکنواختی هست.در تصویربرداری پزشکی، برای مشاهده بافت ها ،تشخیص دقیق مرزبافت ها اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این ناحیه بندی تصاویر تشدید مغناطیسی دارای کاربردهای فراوانی است. ۱- شناسایی آناتومی بافت ها ۲- برنامه ریزی پزشک برای جراحی ۳- کشف بافت های غیر نرمال مانند تومورها و زخم ها ۴- بررسی پیشرفت بیماری ها ۵- تورم مغز و غیره.

تصویر خروجی ۱ :

matlab mri k means 11501 1 تصویر

تصویر خروجی ۲ :

matlab mri k means 11501 2 تصویر

تصویر خروجی ۳ :

matlab mri k means 11501 3 تصویر

تصویر خروجی ۴ :

matlab mri k means 11501 4 تصویر

تصویر خروجی ۵ :

matlab mri k means 11501 5 تصویر

تصویر خروجی ۶ :

matlab mri k means 11501 6 تصویر

تصویر خروجی ۷ :

matlab mri k means 11501 7 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  جواد بیرامی یکشنبه , 27 تیر

  سلام من این پروژرو می خواستم از سایت شما خرید کنم تو واریز کردن اختلال به وجود اومد و پول از حسابم کسر شد حالا نمیدونم تواین وسط پول چی شد شما می تونید کمک کنید خیلی ببخشید .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 27 تیر

   مشکل رو بررسی کردم به حساب ما واریز نشده بعد از 20 دقیقه دیگه به حسابتون برگشت میده

 2. تصویر آواتار کاربر 1923
  فرزین چهارشنبه , 24 مرداد

  سلام چرا هیچ فایل پی دی افی مبنی بر نحوه عملکرد پروژه و هیچ توضیحاتی درون داکومنت نیست فقط برنامه متلبش هست ؟؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 24 مرداد

   بله مقاله ندازه و فقط کد متلب است. مرجع خاصی مدنظر نبود و پروژه به صورت فرضی بر اساس روش K Means انجام شده است.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab