قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YCbCr در متلب

  • یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵
  • بازدید 915 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (79 امتیاز از 16 رای)
    Loading...

matlab skin color 18882 3 تصویر

پروژه قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YCbCr در MATLAB

پروژه قطعه بندی رنگ پوست با استفاده از روش تبدیل فضای رنگی RGB به YcbCr را در نرم افزار MATLAB آماده کردیم که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با مدل های رنگی پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش تصویر قرار داده شده است.

هدف مدل رنگ یا فضای رنگ و یا سیستم رنگ، عمل سریع در مشخص کردن مشخصات رنگ ها در یک استاندارد می باشد که اغلب روش مناسبی است. در واقع، مدل رنگ، مشخصات سیستم مختصات و زیر فضایی داخل آن سیستم می باشد که هر رنگ تنها با یک نقطه در آن بیان می شود.

مدل های رنگی در پردازش تصاویر و ویدئو ها:

بیشتر مدل های رنگی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، به طرف سخت افزار (همچون مانیتور ها و چاپگر های رنگی) و یا در بخش هایی کاربرد دارند که هدف آنها کار کردن با رنگ ها است (مانند ایجاد گرافیک های رنگی در پویانمایی). بر پایه اصطلاحات پردازش تصویر، مدل های سخت افزاری که اغلب در عمل استفاده می شوند، عبارتند از مدل RGB (قرمز، سبز، آبی) برای مانیتور های رنگی و بسیاری از دوربین های ویدیویی رنگی می باشد که هر رنگ به صورت مولفه های طیفی اولیه قرمز، سبز و آبی ظاهر می شود.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی پروژه قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی RGB به YcbCr در ادامه مطلب.

مدل های CMY (فیروزه ای، بنفش و زرد) CMYK (فیروزه ای، بنفش، زرد، سیاه) برای چاپ رنگی؛ و مدل HSI (پرده رنگ، اشباع، شدت) که بسیار نزدیک به تفسیر و توصیف انسان از رنگ ها می باشد. امتیاز مدل HSI در مقایسه با سایر مدل ها، این است که اطلاعات رنگ و سطح خاکستری موجود در تصویر را تفکیک کرده و آن را برای بسیاری از روش های سطح خاکستری مناسب می نماید. امروزه مدل های رنگی بسیاری وجود دارند، زیرا علم رنگ شناسی، حوزه گسترده ای است و حوزه های بسیاری از کاربرد ها را شامل می شود.

تصاویری از خروجی پروژه قطعه بندی رنگ پوست با تبدیل فضای رنگی:

تصویر خروجی ۱:

matlab skin color 18882 1 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab skin color 18882 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab skin color 18882 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab skin color 18882 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab skin color 18882 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

matlab skin color 18882 6 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    جواد فلاحی یکشنبه , 15 اسفند

    سلام یه پروژه جدیددر مورد متلب میخواستم به همراه مقاله برای کی میتونید آماده کنید لطفا هزینشو هم مشخص کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab