قطعه بندی سلول ها از تصاویر اسلاید طیف جهت آسیب شناسی دیجیتال با متلب

matlab pathology 19099 1 تصویر

پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاویر اسلاید طیف برای آسیب شناسی دیجیتال در MATLAB

پیاده سازی مقاله Nuclei Segmentation of Whole Slide Images in Digital Pathology

پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاویر اسلاید طیف با هدف آسیب شناسی دیجیتال در نرم افزار MATLAB را با عنوان مقاله Nuclei Segmentation of Whole Slide Images in Digital Pathology آماده کردیم که در ادامه به معرفی زمینه کاری و این پروژه پردازش تصویر، بینایی ماشین، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی به همراه لینک دانلود رایگان مقاله اصلی قرار داده شده است.

تصاویر اسلاید طیف در آسیب شناسی دیجیتال :

ظهور تصاویر اسلاید طیف ، به عنوان مثال اسکن دیجیتالی اسلاید پاتولوژی (آسیب شناسی دیجیتال) می تواند در یک دوره جدیدی از تجزیه و تحلیل کمی از نمونه های بافتی باشد. در حالی که قضاوت های سنتی بوسیله یک آسیب شناس با الگوریتم های ساخته شده در حوضه ی پردازش تصویر و بینایی ماشین می تواند به تعیین تراکم سلولی در نئوپلاسم (Neoplasm) ، تعیین مقدار پـروتئین HER2 در سرطان پستان و بسیاری از موارد دیگر باشد.

آسیب‌ شناسی یا پاتولوژی (Pathology) چیست ؟

آسیب‌ شناسی یا پاتولوژی (Pathology) شاخه ‌ای از علم پزشکی است که بحث آن در رابطه با تاثیر بیماری ها و آسیب ‌ها در سطح بافتی و سلولی و همینطور مولکولی می باشد. همچنین آسیب شناسی، مطالعه علت و معلول بیماری از نمونه های بافتی در اسلاید میکروسکوپ است.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله مرجع، مشاهده فیلم و تصاویری از خروجی پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاویر در ادامه مطلب.

ارزیابی یک نمونه بافت که در زیر میکروسکوپ بررسی می شود، ذاتا ذهنی بوده و می تواند اختلاف نظر در میان آسیب شناسان باشد. بنابراین، تجزیه و تحلیل بافت های منطقه ای از هدف مورد نظر می تواند به شدت در تعیین درست تشخیص دادن و پیش‌ بینی مفید باشد.

چالش های آسیب شناسی دیجیتال :

یکی از بزرگترین چالش ها در آسیب شناسی دیجیتال، قطعه بندی دقیق سلول ها می باشد. در نمونه های بافتی، سلول ها نزدیک هم و فشرده بوده و گاهی اوقات با یکدیگر هم پوشانی دارند و در تصویر برداری نیز با وجود آنکه از بافت ها یک تصویر سه بعدی بدست می آید، اما بدلیل فشردگی و هم پوشانی بیش از حد سلول ها، ما آن تصویر سه بعدی را به صورت یک تصویر دو بعدی مشاهده می کنیم.

معرفی پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاویر :

در این پروژه پردازش تصویر، ما به ارزیابی مجموعه ای از الگوریتم های تشخیص هسته و قطعه بندی در هماتوکسیلین و ائوزین (H & E) با رنگ آمیزی نمونه بافت می پردازیم.

الگوریتم های مورد استفاده در این پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاویر:

تصاویری از خروجی پروژه قطعه بندی سلول ها از تصاوی :

تصویر خروجی ۲:

matlab pathology 19099 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab pathology 19099 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab pathology 19099 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab pathology 19099 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

matlab pathology 19099 6 تصویر

تصویر خروجی ۷:

matlab pathology 19099 7 تصویر

تصویر خروجی ۸:

matlab pathology 19099 8 تصویر

تصویر خروجی ۹:

matlab pathology 19099 9 تصویر

تصویر خروجی ۱۰:

matlab pathology 19099 10 تصویر

تصویر خروجی ۱۱:

matlab pathology 19099 11 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    یگانه شاکری یکشنبه , ۱۵ اسفند

    سلام دوستان خسته نباشید. متشکر که تو اجرای پروژه بهم کمک کردید واقعا شرمندم کردید مجبور شدم ازتون کمک بگیرم چند تا از دوستان هم قراره بیان تو این زمینه پروژه خرید کنن .

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    صغری رضایی شنبه , ۱۹ فروردین

    سلام پروژه عالی بود مخصوصا توضیحاتش خیلی به دردم خورد واضح به همه چی اشاره کردین با تشکر دوستان خسته نباشید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab