قطعه بندی و ردیابی ویژگی ها از ویدئو برای مرغ مگس خوار شناور در هوا با متلب

segmentation from video in matlab 20984 1 تصویر

پروژه قطعه بندی و ردیابی ویژگی ها در فایل ویدئویی با MATLAB

شبیه سازی مقاله Hovering Hummingbird Automated Segmentation & Feature Tracking

پروژه قطعه بندی و ردیابی ویژگی ها از فایل ویدئویی را با نرم افزار MATLAB با عنوان مقاله Hovering Hummingbird Automated Segmentation & Feature Tracking آماده کرده ایم که در آن، حرکت یک مرغ مگس خوار شناور در هوا که در حال تغذیه از یک گل می باشد، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در ادامه به معرفی این پروژه پردازش ویدئو پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مرجع قرار داده شده است.

معرفی پروژه

توانایی شناور ماندن پرندگان کوچک در مقالات مورد مطالعه قرار گرفته است و گاهی اوقات برای استخراج ویژگی های مهم از تجزیه و تحلیل تصویر استفاده می شود. در مطالعات با استفاده از تکنیک های تجزیه و تحلیل تصویر عمدتا از دوربین های چندگانه استفاده می کنند، در حالیکه ما در این مقاله قصد داریم تا تحلیل تصویر را با استفاده از فایل ویدئوی از یک دوربین انجام دهیم تا محاسبات دو بعدی بعدی سینماتیک انجام شود. مزیت این روش این است که تنظیمات پیچیده مجدد و کالیبراسیون لازم نیست و فیلم هایی که با سرعت بالا و تنها با یک دوربین از پرندگان کوچک گرفته شده است نیز، هنوز هم می تواند مورد تحلیل قرار گیرد.

روش استفاده شده در مقاله

روند مورد استفاده در این مقاله، ترکیبی از چند تکنیک پردازش تصویر مختلف و نتیجه نهایی چند منظوره شامل قطعه بندی، ردیابی نقطه و همچنین محاسبه فرکانس فلپینگ بر روی یک مرغ مگس خوار در حال تغذیه در هوا است. مرغ های مگس خوار برای پرواز سریع و شناور ماندن در هوا به خوبی مجهز شده اند و مطالعات قبلی این رفتار را از تحلیل تصویر برای تجزیه و تحلیل سینماتیک حرکت آنها استفاده کرده اند. با این حال، این مطالعات به نفع استفاده کنندگان از دوربین های متعدد برای مشخص کردن حرکت بوده است. در این پروژه، ویدئوی تهیه شده با دید یک دوربین تنها برای انجام چند وظیفه از جمله قطعه بندی تصویر، ردیابی نقطه، تشخیص فرکانس بال زدن، شناسایی حرکت پس زمینه و اندازه گیری زاویه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

مقالات مرتبط گذشته

مطالعات قبلی مربوط به قطعه بندی با استفاده از تکنیک هایی مانند کاهش نرمال شده و میانگین تغییر می باشد. با این حال، این روش ها نیاز به برخی تغییرات در شدت تصویر محدود در مناطق مورد نظر دارند و از آنجا که بعضی از فیلم های مورد نظر دارای نور پس زمینه هستند، تمام سطح پرنده ها عمدتا یکنواخت است و این روش ها برای اهداف ما موفق نخواهد بود، به همین دلیل تکنیک های ردیابی نقطه محدود می شود.

تصاویری از خروجی پروژه

 

segmentation from video in matlab 20984 2 تصویر

شکل ۲

 

segmentation from video in matlab 20984 3 تصویر

شکل ۳

 

segmentation from video in matlab 20984 4 تصویر

شکل ۴

 

segmentation from video in matlab 20984 5 تصویر

شکل ۵

 

segmentation from video in matlab 20984 6 تصویر

شکل ۶

 

segmentation from video in matlab 20984 7 تصویر

شکل ۷

 

segmentation from video in matlab 20984 8 تصویر

شکل ۸

 

segmentation from video in matlab 20984 9 تصویر

شکل ۹

 

segmentation from video in matlab 20984 10 تصویر

شکل ۱۰

 

segmentation from video in matlab 20984 11 تصویر

شکل ۱۱

 

segmentation from video in matlab 20984 12 تصویر

شکل ۱۲

 

segmentation from video in matlab 20984 13 تصویر

شکل ۱۳


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab