لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم با شبکه ‌عصبی SOM

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (81 امتیاز از 20 رای)
Loading...

document wsn som 12844 كاهش مصرف انرژی شبكه‌ سنسوری بیسیم با شبكه ‌عصبی SOM

پایان نامه کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم با شبکه ‌عصبی SOM

در این پست پایان نامه کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم با شبکه ‌عصبی SOM را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم که در ادامه می توانید چکیده ای از این پایان نامه را مطالعه نمائید.

در شبکه ‌های سنسوری بیسیم (Wireless sensor network – WSN) ، پروتکل ‌های مسیریابی (Routing Protocol) مبتنی بر خوشه ‌بندی (Clustering) به کمک تقسیم گره ‌های همسایه به خوشه‌ های جدا از هم و انتخاب سرخوشه‌ های محلی به منظور ترکیب و ارسال اطلاعات هر خوشه به ایستگاه (Sink) مبنا و توجه در مصرف متوازن انرژی به وسیله گره ‌های شبکه ، مطلوب ترین کارایی را به جهت افزایش طول عمر شبکه و حفظ پوشش شبکه در مقایسه با دیگر روش‌ های مسیریابی به‌ دست می ‌آورند.

با این حال، تمامی پروتکل ‌های خوشه ‌بندی که تا له اکنون ارائه شده، فقط همسایگی را به جهت پارامتر تشکیل خوشه‌ ها در نظر گرفته ‌اند. در پایان نامه حاضر، پروتکل جدید خوشه ‌بندی متمرکز مبتنی بر انرژی با شبکه عصبی نقشه خودسازمانده (Self Organization Map – SOM) برای شبکه ‌های سنسوری بیسیم ارائه کرده ایم که می تواند گره‌ های شبکه را با توجه به سطح انرژی و مختصات گره‌ ها خوشه ‌بندی نمائید.

توضیحات بیشتر پایان نامه کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم با شبکه ‌عصبی SOM در ادامه مطلب.

پروتکل ارائه شده با تعدادی از گره‌های پر از انرژی در شبکه و اعمال آنها به عنوان وزن نورون‌ های نقشه خودسازماندهی (SOM) ، نزدیک ترین گره‌ های انرژی پایینی دارند را جذب گره‌ های پرانرژی می‌ نمائید.

عملکرد بهتر پروتکل ارائه شده، از لحاظ افزایش طول عمر مفید شبکه و حفظ بهتر پوشش شبکه‌ در مقایسه با پروتکل‌ های که قبلا ارائه شده، مانند LEACH و LEA2C و همچنین تاثیر تابع هزینه پیشنهادی بر عملکرد آن را در شبیه‌ سازی به اثبات رساندیم.

اهداف تحقیق :

 • هدف از این پایان نامه کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم می باشد که در راستای رسیدن به آن، اهداف زیر را دنبال خواهی کرد.
 • ارائه الگوریتم بهینه جهت کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم به کمک قابلیت ‌های شبکه‌ های عصبی
 • افزایش طول عمر شبکه‌ حسگر بیسیم
 • حفظ حداکثری پوشش شبکه‌ در طول عمر شبکه حسگر

پیشنهاد‌ها :

به عنوان کارهای تحقیقاتی آینده که می توان به منظور توسعه پروتکل ارایه شده در این پایان نامه انجام شوند، پیشنهاد های زیر را مطرح می کنیم:

 • ترکیب الگوریتم پیشنهادی با پروتکل‌ های مسیریابی دیگر (توضیحات بیشتر در فایل آمده است)
 • انطباق الگوریتم پیشنهادی در پروتکل‌های خوشه‌بندی توزیع شده (توضیحات بیشتر در فایل)
 • اعمال پارامترهای سودمند دیگر برای تشکیل خوشه ‌ها
 • به ‌کارگرفتن ساختاری متفاوت به ازاء شبکه عصبی نقشه خودسازماندهی (توضیحات بیشتر در فایل)
 • به‌ کارگیری توابع همسایگی متفاوت برای بهینه‌ سازی خوشه ‌بندی شبکه (توضیحات بیشتر در فایل)
 • به‌ کارگیری معیارهای متفاوت برای انتخاب سرخوشه (توضیحات بیشتر در فایل)
 • استفاده از شبکه عصبی نقشه خودسازماندهی در انتخاب گره (توضیحات بیشتر در فایل)
 • استفاده از دیگر توپولوژی‌ های شبکه عصبی

توضیحات بیشتر را با دریافت فایل ورد پایان نامه کاهش مصرف انرژی شبکه‌ سنسوری بیسیم با شبکه ‌عصبی SOM مطالعه و بررسی نمائید.


جزئیات محصول

قیمت


20,000 تـــــومان

کــد محصــول:12844


توضــیحات:جزئیات: صفحات : 146 صفحه | زبان : فارسی | فرمت : DOC | اندازه فایل: 5.70 مگابایت


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید