محاسبه ریشه دوم عدد با شبکه عصبی MLP در نرم افزار R

 • سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
 • بازدید 556 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (94 امتیاز از 19 رای)
  Loading...

r mlp 18748 1 تصویر

پروژه محاسبه ریشه دوم عدد با شبکه عصبی MLP در R

پروژه محاسبه ریشه دوم عدد با شبکه عصبی MLP را در نرم افزار R به همراه کامنت گذاری کدها آماده کردیم. در ادامه به معرفی این پروژه و شبکه عصبی MLP پرداخته و فیلم و تصویر خروجی آن قرار داده شده است.

شبکه عصبی پرسپترون چند لایه (MLP):

شبکه عصبی MLP متشکل از مجموعه نورون ها می باشد که در لایه های مختلف مثال لایه میانی (مخفی) که در این پروژه هم وجود دارد، پشت سر هم قرار دارند. اعداد ورودی بعد از ضرب در وزن هایی که وجود دارند، در گذر گاه های میان لایه ها به نورون بعدی می رسد و در آن مکان با یکدیگر جمع شده و بعد از گذر از تابع شبکه، خروجی نورون ها را تولید می کنند. در آخر خروجی ایجاد شده با خروجی مد نظر مقایسه می شود و خطای تولید شده به منظور اصلاح وزن های شبکه استفاده می شود که به این عمل، آموزش شبکه عصبی گفته می شود.

معرفی پروژه محاسبه ریشه دوم عدد با شبکه عصبی MLP:

در این پروژه ریاضیاتی با نرم افزار R ، شبکه عصبی پرسپترون چند لایه (Multi-Layer Perceptron – MLP) را پیاده سازی می کنیم که می تواند یک عدد را گرفته و ریشه دوم آن محاسبه کند. در این پروژه شبکه عصبی که کدهای آن کامنت گذاری شده، از کتابخانه neuralnet استفاده شده است. اگر به تصویر شماره ۱ که در بالای این توضیحات قرار دارد دقت کنید، برنامه یک ورودی دریافت می کند که همان عددی است که قصد داریم ریشه دوم آن را محاسبه کنیم.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصویری از خروجی پروژه محاسبه ریشه دوم عدد با شبکه عصبی در ادامه مطلب.

یک خروجی داریم که پاسخ آن، ریشه دوم عدد وارد شده به برنامه می باشد. برای آموزش به شبکه عصبی نیز ۱۰ لایه میانی (مخفی) بکار رفته است. ورودی و خروجی نیز در تصویر شماره ۲ که در ادامه این توضیحات مشاهده می کنید مشخص است.

نصب کتابخانه neuralnet در نرم افزار R:

جهت نصب کتابخانه neuralnet در نرم افزار R ، دستور (‘  ‘)install.packages را در خط فرمان تایپ می کنیم که در ‘  ‘ نام کتابخانه که neuralnet می باشد را قرار می دهیم تا بر روی نرم افزار نصب گردد.

تصویر خروجی ۲:

r mlp 18748 2 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab