محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم با NS2

 • دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
 • بازدید 766 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (79 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

ns2 localization wsn 13703 1 تصویر

پروژه محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم با نرم افزار NS2

در این پست پروژه محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم با NS2 را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحات ارائه شده در مقاله این پروژه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن را نشان داده ایم. الگوریتم طراحی شده این پروژه، با حمله سیاه چاله مقایسه شده است.

محلی سازی ایمن نود های ناشناخته در یک شبکه حسگر بیسیم (WSN) یکی از مهم ترین موضوعات تحقیق است. زمانی که WSN ها در مکان های خطرناکی مثلا جنگ مستقر می شوند، حمله های زیادی مانند لانه کرم، منجلاب و سیبل اتفاق می افتد.

دو مسئله برای محلی سازی امن نود های ناشناخته باید در نظر گرفته شود. اول این است که ممکن است مهاجمان تغییر قیافه دهند و یا به صورت ناشناخته حمله کنند و گره های لنگر با محلی سازی امن تداخل پیدا کنند. مهاجمان ممکن است قلابی باشند، اطلاعات محلی سازی را جهت برآورد غلط موقعیت ها، با پخش کنند تغییر دهند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر از خروجی و دانلود رایگان مقاله پروژه محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم با NS2 در ادامه مطلب.

اخیرا محققان تکنیک های مبتنی بر محدوده و مستقل از آن مانند SeRLoc , HiRLoc , ROPE و… را برای حل این دو مسئله مطرح کرده اند. در این مقاله ما حملات رایج در این شبکه ها و الگوریتم های محلی سازی را بیان می کنیم. محلی سازی یکی از مهم ترین موضوعات در شبکه های حسگر بیسیم (WSN) و روش های اساسی در این شبکه ها است برای مثال مسیر یابی جغرافیایی، توزیع کلید جغرافیایی و تصدیق مبتنی بر مکان نیازمند موقعیت های نودهای ناشناخته هستند.

همچنین موقعیت های نودهای ناشناخته نقش حیاتی در برنامه های کاربردی شبکه های حسگر بی سیم دارند، از قبیل برنامه های مانیتورینگ شامل نظارت بر محیط زیست، نظارت بر سلامتی و برنامه های کاربردی ردیابی شامل ردیابی اشیا، حیوانات، انسان ها و وسایل نقلیه.

زمانی که یک WSN در محیط دشمن مستقر میشه، در مقابل تهدیدات و خطرات آسیب پذیر می شود. خیلی از حملات مانند لانه کرم، منجلاب و سیبل باعث تخمین نادرست موقعیت ها می شوند، بویژه برای برخی از برنامه های کاربردی مثل کاربردهای نظامی (نظارت بر میدان جنگ) یا برنامه های کاربردی محیطی مانند کشف آتش سوزی جنگل، موقعیت های نادرستی که ممکن است منجر به عواقب شدید تر شود برای مثال تصمیم گیری های اشتباه نظامی در میدان جنگ و دادن هشدار غلط به مردم.

از این رو مسائل محلی سازی امن باید در شبکه های حسگر بیسیم خطاب شوند. محلی سازی امن می تواند از دو جهت در نظر گرفته شود. اول اینکه، ما حملات به گره ها را بحث می کنیم، از یک مهاجم که می تواند سازش کند یا وانمود به ناشناخته شدن کند یا یک گره لنگر که با فرایند محلی سازی تداخل پیدا می کند.بنابراین ما نیازمند احراز هویت گره امن هستیم (SNA).

دوم اینکه ما در باره حملات به اطلاعات از یک مهاجم که می تواند اطلاعات محلی سازی را برای تخمین نادرست موقعیت ها جعل, تغییر یا پخش کند بحث می کنیم. بنابراین ما نیاز به کشف صحت اطلاعات محلی سازی داریم، که در این مقاله آن را تایید اطلاعات امن می نامیم (SIV).

ادامه مقاله محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم به شرح زیر است:

بخش دوم حالت های بیانیه مشکل. بخش سوم توضیحات مدل حمله. بخش چهارم و پنجم نمایش شمای SIV و SNA می باشد. بخش ششم نتیجه گیری و مشکلات تحقیقات باز را میدهد.

محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم :

بیان مشکلات :

قبل از بحث در باره مشکلات محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم ، ضروری است به نگاهی به برخی از مفاهیم کلی استفاده شده در فرایند محلی سازی بیاندازیم. اساسا دو دسته بندی برای نودهای حسگر وجود دارد: نودهای لنگر و ناشناخته.نودهای ناشناحته هیچ آگاهی از موقعی آنها و یا سخت افزار خاصی برای بدست اوردن موقعیت خود ندارند.

نودهای لنگر که همچنین نودهای فانوس دریایی نیز نامیده می شوند در حقیقت موقعیت آنها بوسیله قرار دادن دستی یا تجهیزات اضافی مانند GPS (سیستم تعیین موقعیت جهانی) بدست می آیند. بنابراین نودهای ناشناخته می توانند از با استفاده از اطلاعات محلی نودهای لنگر اطلاعات خود را محلی کنند. معمولا فرایند محلی سازی به دو مرحله تقسیم می شود: ۱- کسب اطلاعات ۲- تعیین موقعیت.

کسب اطلاعات :

تقریبا طرح های محلی موجود WSN ها به دو دسته تقسیم می شوند: طرح بر اساس محدوده و طرح های آزاد برد یا بدون محدوده. برای طرح های محلی سازی مبتنی بر محدوده فاصله یا اطلاعات زاویه توسط RSSI (دریافت سیگنال شاخص قدرت) TOA (زمان رسیدن به مقصد) TDOA اختلاف زمان در رسیدن به مقصد و AOA زاویه ورود اندازه گیری می شود. برای طرح های محلی بدون محدوده، محلی سازی بر اساس اتصال به شبکه یا اطلاعات دیگر انجام می شود که می تواند توسط DV-Hop ، محدب بهینه سازی و MDS-MAP بدست آید.

توضیحات بیشتر را در ادامه با دانلود مقاله محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم مطالعه نمائید.

تصاویر خروجی محلی سازی ایمن در شبکه های حسگر بیسیم با NS2 :

تصویر خروجی ۱:

ns2 localization wsn 13703 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

ns2 localization wsn 13703 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

ns2 localization wsn 13703 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

ns2 localization wsn 13703 5 تصویر


فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مهسا دوشنبه , 3 خرداد

  سلام می خواستم این پروژرو از شما خرید کنم میشه بهم تخفیف بدید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 3 خرداد

   بله می تونیم تخفیف هم بدیم از طریق پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا تخفیف لحاظ بشه

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  مهدی مددی چهارشنبه , 23 تیر

  سلام حجم کلی این پروژرو می تونم بپرسم ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab