مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس

 • شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶
 • بازدید 735 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (63 امتیاز از 13 رای)
  Loading...

abaqus truss2d 19415 تصویر

مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس

در این پست خدمت دوستان گام به گام روند مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس را قرار دادیم، که امید واریم مطالب آن مفید بوده و بر دانش دوستان بیفزاید.

توضیحاتی در خصوص مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی:

در مثال فوق خرپای دو بعدی با توجه به بارگذاری هایی که در فواصل زمانی بر گره های آن اعمال گردیده است مورد بررسی قرار می گیرد، در حین انجام این تمرین شما با اصول کار با نرم افزار ABAQUS آشنا خواهید شد.

هندسه تمرین مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با استفاده از نرم افزار آباکوس مطابق شکل، یک خرپای هفت عضوی است و دارای دو تکیه گاه در قسمت پایین می باشد که سمت راست آن بصورت غلطکی و سمت دیگر آن کاملا از نظر حرکت محدود گردیده است.

در استیپ اول بر گره وسط خرپا نیرویی به اندازه ۱۰۰۰۰ نیوتن در جهت عمودی و رو به پایین به صورت استاتیکی وارد می شود، اعضای خرپا میله هایی با مقطع دایره به شعاع ۵ میلی متر و طول ۱ متر، از جنس فولاد هستند.

توضیحات بیشتر و دانلود مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس در ادامه مطلب.

شروع مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آبا کوس:

اولین گام در انجام مسائل اجزای محدود ایجاد هندسه مساله می باشد، ولی قبل از شروع کار لازم است که با برخی صفحات و اصطلاحات رایج در نرم افزار ABAQUS آشنا شویم.

پس از اجرای نرم افزار Abaqus CAE اولین صفحه ای که در نرم افزار ظاهر می گردد، صفحه Selection Start است که برای ایجاد یک مدل جدید گزینه Database Model Create را از این صفحه انتخاب می نماییم.

abaqus truss2d 19415 2 تصویر

از صفحه Selection Start گزینه Database Model Create را انتخاب نمایید تا وارد محیط نرم افزار برای ایجاد مدل جدید شویم.

کاربران عزیز می توانند فایل کامل آموزش مدلسازی و تحلیل خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس را از باکس دانلود دریافت نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab