پروژه مدل سازی گروهی جهت تجزیه و تحلیل پایداری و قدرت در مهندسی غیربومی مسیرهای متابولیک با MATLAB

 • جمعه 16 ژانویه 2015
 • بازدید 411 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (51 امتیاز از 12 رای)
  Loading...

matlab14 تصویر

پروژه مدل سازی گروهی جهت تجزیه و تحلیل پایداری و قدرت در مهندسی غیربومی مسیرهای متابولیک با MATLAB

عنوان انگلیسی:

Ensemble Modeling for Robustness Analysis in engineering non-native metabolic pathways

چکیده:

مسیرهای متابولیک از تغییرات جزئی در مسیرهای موجود برای مسیریابی دوباره اصلی مسیر متابولیک برای استفاده بهتر از بسترها یا شکل گرفته از محصولات غیربومی با استثنای قابل توجه، پیشرفت کرده است. تمامی تلاش در مهندسی متابولیک برای رسیدن به یک حالت ماندگار (پایدار) یا شبه ثابت (شب پایدار) است. از طریق تکامل، مسیرهای متابولیک طبیعی مشکل و مسئله نیرومندی (قدرت یا Robustness) را توسط انتخاب یک ساختار قوی شبکه ای به طوری که محدوده ممکن برای هر پارامتر به اندازه کافی بزرگ است را حل کرده اند. علاوه بر این مکانیزم های نظارتی مختلف که در محل به صورت پویا (داینامیک یا متغیر بر اساس بازه های مختلف زمانی) هستند، برای کنترل پارامترهای جنبشی تحت شرایط مختلف فیزیولوژی می باشند. در مقابل، مسیرهای طبیعی یا غیربومی مهندسی متابولیک به طور بالقوه در معرض ابتلا به نارسایی های سیستمی هستند هنگامی که یک پارامتر جنبشی دور از سطح در ابتدا طراحی شده و باعث تجمع و یا تخلیه متابولیت و از بین رفتن حالت ماندگار با ثبات می گردد. از آنجا که یک حالت پایدار بعد از انشعاب رخ داده شده ناپدید می گردد، بنابراین نیرومندی و قدرت انشعاب باید یک معیار مهم برای طراحی مسیرهای غیر بومی در نظر گرفته شود. حتی با کنترلر پویای مصنوعی که برای مسیرهای غیربومی طراحی شده است مطلوب است که تنظیمات شبکه یا دامنه پارامتر که ذاتا دارای انشعاب قوی ای هستند را انتخاب نماییم. مشکل نیرومندی برای رویکرد مدل سازی که ادغام پارامترهای جنبشی با عملکرد سیستم می باشد را می طلبد. پارامترهای جنبشی در چنین مدلی به بررسی عواقب پیشامدهای مزاحم تبدیل می شوند.

جهت مطالعه توضیحات بیشتر از این پروژه و مشاهده تصویر خروجی به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

(در میان توضیحات تصاویر خروجی را نیز قرار داده ایم تا مطالعه این متن برای شما عزیزان خسته کننده نباشد”جهت بزگنمایی تصاویر برروی آنها کلیک نمائید”)

در این پروژه ما مدل ادامه دار را با تکنیک مدل سازی گروهی (EM) برای بررسی نیرومندی انشعاب مسیرهای متابولیک غیربومی ترکیب کرده ایم. این رویکرد ترکیبی که با نام مدل سازی گروهی جهت تجزیه و تحلیل پایداری (EMRA) نام برده شده است، اجازه بررسی تغییرات پارامترهای بزرگ در یک مجموعه مدل را می دهد. برای هر مدل، روش ادامه دار تعیین سریعاز راه حلحالت پایداربه عنوانپارامترهاییک یا چندتغییربه بالا یا پایینازپایه را قادر می سازد.

matlab14 1 تصویر

مسیرهای متابولیک در سلول ها باید به منظور تحمل نوسانات در سطح بیان و تغییرات در شرایط زیست محیطی، به اندازه کافی قوی باشند. آشفتگی در سطح بیان ممکن است به دلیل ناپدید شدن یک حالت پایدار به شکست سیستم منجر شود. افزایش شواهد نشان می دهد که شبکه های بیولوژیکی ذاتا ساختار شبکه ای قوی ای دارند و به همین دلیل تکامل یافته اند. در پیاده سازی این پروژه و مقاله موجود، ما به مدل سازی گروهی برای تجزیه و تحلیل پایداری (EMRA) پرداخته ایم که ترکیبی از روش های دنباله دار با مدل سازی گروهی به منظور مسیرهای غیربومی است.

matlab14 2 تصویر

روش EMRA که مخفف شده Ensemble Modeling for Robustness Analysis است، به بررسی حجم زیادی از مدل های گروهی مرجع با پارامترهای مختلف و تعیین اثرات پارامترهای پیشامد تا یک نقطه انشعاب (Bifurcation) و فراتر اینکه از بین رفتن حالت پایدار و رخ دادن شکست سیستم، می پردازد. مسیر طوری تعبیه شده است که اگر احتمال شکست سیستم در گروه کم باشد، قدرت انشعاب بالایی داشته باشد. به منظور نمایش سودمندی مدل سازی گروهی برای تجزیه و تحلیل پایداری (EMRA) ، ما به تحقیق راجع به قدرت انشعاب دو مسیر متابولیک مرکزی مصنوعی که دستیابی به حفاظت از کربن است پرداخته ایم که این دو روش شامل ۱) گلیکولیز یا قند کافت غیر اکسیداتیو (NOG) و ۲) چرخه گلی اکسلات معکوس (rGC)، می باشند.

matlab14 3 تصویر

با استفاده از مدل سازی گروهی برای تجزیه و تحلیل پایداری (EMRA) ، ما به تعیین احتمال شکست سیستم در هر طراحی و نشان داده ایم طرح جایگزین از این مسیر در واقع نمایش درجات مختلفی از قدرت انشعاب است، پرداخته ایم. علاوه بر این ها، به انتخاب هدف برای ارتقای شار و ارتباط متقابلی بین قدرت (منظور قدرت انشعاب) و کارایی است پرداخته ایم. با نتیجه ای که از NOG و rGC به دست می آید، EMRA یا مدل سازی گروهی جهت تجزیه و تحلیل پایداری اجازه انتخاب اهداف برای بهبود شار با در نظر گرفتن هر دو عملکرد و نیرومندی را مقدور می سازد.

matlab14 4 تصویر

در زمینه شکست سیستم از آنجا که یک حالت پایدار پایدار برای عملکرد صحیح سیستم متابولیک برای تولید متابولیک مورد نیاز است، اما با این وجود فراتر از نقطه انشعاب هر پارامتر پیشامد که از نقطه عبور می گذرد، می تواند به عنوان ورود به منطقه از شکست سیستم در نظر گرفته شود.


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab