ترجمه مقاله مسئله مسیریابی حداکثر زمان بقاء در شبکه های حسگر بیسیم

 • دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴
 • بازدید 368 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (85 امتیاز از 21 رای)
  Loading...

ترجمه مقاله مسئله مسیریابی حداکثر زمان بقاء در شبکه های حسگر بیسیم

ترجمه مقاله مسئله مسیریابی حداکثر زمان بقاء در شبکه های حسگر بیسیم

ترجمه مقاله Maximum Lifetime Routing in Wireless Sensor Networks

چکیده:

مسئله مسیریابی در شبکه های بیسیم استاتیکی ad hoc زمانی مورد توجه قرار گرفت که با سرعت بالایی در یک سیستم نظارتی حسگر محور با نام شبکه حسگر بیسیم یا WSN ظهور کرد. اطلاعات حاصل از گره های نظارتی باید به سمت مجموعه ای از گر های مدخلی معین مسیردهی (هدایت) شوند. در این شبکه ها، هر گره ای قادر به احساس (حسگری)، پردازش اطلاعات، و ارتباط می باشد و با مقدار محدود انرژی باتری خود کار می کند که عمدتا این انرژی در انتقال و دریافت دستگاه فرستند و گیرند رادیویی آن مصرف می شود. اگر فرض کنیم که سطح توان انتقال دهند (فرستند) را بتوان طوری تنظیم نمود که جهت رسیدن به دریافات کننده hop بعدی از حداقل انرژی مورد نیاز استفاد نماید، آنگاه نرخ مصرف انرژی به ازای انتقال یک واحد اطلاعاتی، به چگونگی انتخاب گره hop بعدی یا به عبارتی فرایند مسیرگزینی وابسته است. ما مسئله مسیریابی را به صورت یک مسئله برنامه نویسی خطی فرمول بندی می کنیم که هدف این مسئله حداکثر کردن زمان بقاء شبکه می باشد که معادل با زمانی است که شبکه به علت قطع باتری برخی گر ها، تفکیک می شوند. دو مدل مختلف برای فرایندهای تولید اطلاعات مدنظر می باشد. یکی نرخ ها را ثابت فرض کرد و دیگری یک پروسه اختیاری را در نظر می گیرد. در این مقاله، یک الگوریتم مسیریابی بر مبنای حداقل هزینه، ارائه شد است که در روند پردازشی خود، از مفهوم هزینه های اتصال استفاد می کند. هزینه اتصال، موید نرخ های مصرف انرژی ارتباط و نیز سطوح انرژی باقیمانده برای هر دو گره ابتدایی و انتهایی اتصال می باشد. پیاد سازی این الگوریتم می تواند به صورت توزیع شد انجام شود. نتایج شبیه سازی به ازای هر دو مدل فرایند تولید اطلاعات نشان میدهد که الگوریتم پیشنهادی می تواند زمان بقاء شبکه را بدست آورد که این زمان بقاء، بسیار نزدیک به زمان بقاء بهینه شبکه ، حاصل از حل مسئله برنامه نویسی خطی می باشد.

.


اصل این مقاله در ۱۱ صفحه به صورت PDF به زبان انگلیسی می باشد که می توانید در ادامه مطلب آن را به طور رایگان دریافت نمائید. ترجمه فارسی آن نیز در ۳۲ صفحه می باشد.


 


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab