معرفی سیستم عامل امبدد (Embedded operating system)

embedded operating system 21673 1 تصویر

معرفی سیستم عامل امبدد

در این بخش شما را با سیستم عامل امبدد (Embedded operating system) آشنا خواهیم کرد و تفاوت این از نوع سیستم عامل ها با سیستم عامل های رومیزی یا دسکتاپی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سیستم عامل امبدد یا Embedded operating system چیست ؟

Embedded operating system که به معنی سیستم عامل تعبیه شده می باشد، در سیستم های جاسازی شده و نهقته مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از مزیت هایی که این نوع از سیستم عامل ها، بازدهی و کارآمدی بالای آنها می باشد که این بازدهی بالا از طرفی موجب از دست دادن بخشی از جزئیاتی می شود که توسط سیستم عامل های بزرگ ارائه می شود. برای عملکرد هایی که برنامه های تخصصی نیازی به آن ندارند و استفاده نمی کنند. از این نوع سیستم عامل ها بیشتر به عنوان سیستم عامل های بی درنگ یا RTOS (Real Time Operating System) استفاده می شود.

embedded operating system 21673 2 تصویر

ایجاد محدودیت در در سیستم عامل های تعبیه شده

در سیستم عامل های تعبیه شده می توان محدودیت بیشتری بر روی دسترسی سخت افزار مورد استفاده به منابع سیستم همچون رام و رم اعمال نمود. توسعه دهندگان می توانند به منظور افزایش کارایی و بازدهی سی پی یو، کد های مهم و حیاتی را به زبان اسمبلی بنویسند. در بیشتر مواقع می توان به استفاده از یک زبان برنامه نویسی جا به جایی پذیر کل یک سیستم عامل را نوشت.

embedded operating system 21673 3 تصویر

تفاوت سیستم عامل تعبیه شده و رومیزی

یکی از مهمترین تفاوتی که در میان سیستم عامل های تعبیه شده و سیستم عامل های رومیزی یا همان سیستم عامل هایی که اکثرا استفاده می کنیم وجود دارد این است که در سیستم عامل های رومیزی تمامی نرم افزار ها از جمله خود سیستم عامل به شکل یکپارچه با یک تصویر اجرای مرتبط می باشند در حالی که در سیستم عامل های تعبیه شده امکان بارگذاری و اجرای نرم افزار وجود ندارد بلکه فقط تعدادی نرم افزار خاص که از قبل مشخص شدند می توانند اجرا شوند.

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

    لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

    مشاهده لیست کامل
    مشاهده لیست کامل
    socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab