مقاله افزایش تحمل پذیری خطای گره ها در شبکه سنسوری بیسیم مبتنی بر خوشه بندی به روش فازی

 • پنجشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴
 • بازدید 1,004 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (103 امتیاز از 22 رای)
  Loading...

paper 8836 تصویر

مقاله افزایش تحمل پذیری خطای گره ها در شبکه سنسوری بیسیم مبتنی بر خوشه بندی به روش فازی

چکیده:

شبکه های سنسوری بیسیم یا حسگر بی سیم که برای نظارت و کنترل یک محیط خاص مورد استفاده قرار می گیرند، از تعداد زیادی گره حسگر ارزان قیمت تشکیل شده اند که به صورت متراکم در یک محیط پراکنده می شوند. یکی از عمده ترین چالش ها در این شبکه ها، محدودیت مصرف انرژی است که مستقیما طول عمر شبکه حسگر را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشه بندی به عنوان یکی از روش های شناخته شده ای است که به طور گسترده برای رفع این چالش مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله تمرکز ما برروی افزایش تحمل پذیری خطای گره ها در شبکه سنسوری بیسیم مبتنی بر خوشه می باشد و ما ضمن بررسی روش های استفاده شده تاکنون علاوه بر سنجش و بهبود خوشه بندی، الگوریتمی پیشنهاد می کنیم که با استفاده از روش فازی توانسته است نتایج بهتری را نسبت به سایر روش ها در افزایش تحمل پذیری خطا به دست آورد.

 توضیحات بیشتر و دریافت اصل مقاله در ادامه مطلب …

مقدمه:

شبکه های حسگر بیسیم در طیف وسیعی از زمینه های نظارت و مراقبت، سلامت الکترونیک، زمینه های نظامی و امنیتی، پایش محیط و رویداد های خاص مورد استفاده قرار می گیرند. یک شبکه حسگر بیسیم از تعداد زیادی گره حسگر (حسگر به وسیله ای است که وجود شی، رویداد یه وضعیت یا مقدار یک کمیت فزیکی را تشخیص داده و به سیگنال الکترونیکی تبدیل می کند) تشکیل شده است که در یک محیط به طور و بدن اتصال وزیکی پخش شده و از طریق امواج و سیگنال با یکدیگر در ارتباط و به جمع آوری اطلاعات از محیط می پردازد.

.

علاوه بر محدودیت انرژی، ایجاد خرابی در گره های حسگر و شکست در ارتباطات شبکه از مهم ترین چالش های شبکه های حسگر بیسیم محسوب می شود. به طور کلی یک شبکه سنسوری خوب با از کار افتادن گره های حسگر، به سرعت خود را با شرایط جدید وفق داده و به کار خود ادامه میدهد و در نتیجه تحمل پذیری خطا عبارت است از توانایی فعال نگه داشتن شبکه حسگر بدون هیچ وقفه ای بدلیل خرابی گره های حسگر می باشد.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امیر مهدی چهارشنبه , 4 مرداد

  سلام وقت بخير من ارشد IT هستم، زير شاخه معماری سازمانی از اين هفته قرار سمينار کار کنم و استاد راهنمام تخصصش شبکه هستش. موضوع در مورد شبکه های کامپيوتری ميتونين برام پيشنهاد کنين ؟ استادم شبکه، امنيت شبکه، سيستم های توزيع شده، سيستم عامل پيشرفت، طراحی نرم افزار های مطمئن رو بهم پيشنهاد داده و گفت مرتبط با اينها باشه منم نميدونم از کجا و چجوري بايد شروع کنم لطفا راهنمايي کنيد.

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 4 مرداد

   این بخش پیشنهاد موضوع پایان نامه و مقاله در زمینه های مختلف رو از لینک زیر در انجمن سایت بررسی کنید، مطمئنا مفید و مورد استفاده شما خواهد بود: https://www.noavarangermi.ir/forum/forum122.html

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab