تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک با متلب

 • یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 883 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (80 امتیاز از 21 رای)
  Loading...

paper 11558 speech signal wavelet transformsg تصویر

دانلود رایگان مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک با متلب

در این پست دانلود رایگان مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک با متلب را برای پژوهشگران و علاقمندان به پردازش سیگنال آماده کرده ایم که امیدواریم مفید و مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله روشی جدید برای تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار بر اساس تبدیل موجک ارائه می شود. فرکانس گام ، فرکانس پایه در سیگنال گفتار است. تخمین این فرکانس در اکثر کاربرد های پردازش گفتار ضروری است و از روش های مختلفی برای این منظور استفاده شده است. نتایج بدست آمده از این روش ها برای پردازش سیگنال گفتار مفید است اما کافی نیست. با استفاده از تبدیل موجک در الگوریتم های قبلی، باب جدیدی در آنالیز سیگنال گفتار باز شده است. با تغییر منبع داده ی استفاده شده در هر پژوهش نتایج بدست آمده از هر روش متفاوت می باشد. در مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک ، از بانک اطلاعاتی keele شامل صدای سه زن و سه مرد استفاده شده است. در نهایت از مقایسه ی نتایج بدست آمده از روش پیشنهادی با نتایج بدست آمده از روش AMDF و تعمیم یافته های آن می توان دریافت که روش پیشنهاد شده بر اساس تبدیل موجک عملکرد بهتری نسبت به روش های ذکر شده دارد. نرم افزار استفاده شده نیز متلب می باشد.

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک با متلب در ادامه مطلب.

روش های متعددی برای تخمین فرکانس گام ارائه شده است. از آنجا که در روش AMDF میزان محاسبات کم و دقت آن مناسب است، استفاده از این روش میان پژوهشگران رایج است. مشکلی که در این روش وجود دارد این است که در برخی لحظات دوره ی تناوب گام را نصف مقدار واقعی آن یا ضریبی از مقدار واقعی آن تخمین میزند.

برای رفع این مشکل روش های تعمیم یافته ی آن با عناوین CAMDF و EAMDF ارائه شدند. اما با وجود بهبود نتایج، تأثیر چندانی بر رفع مشکل نداشتند. در ادامه ی روند بهبود نتایج بدست آمده از روش AMDF روش EMDAMDF ارائه شده که تا حد زیادی این مشکل را حل کرد. در روش empirical mode decomposition سیگنال به تعدادی سیگنال با باند محدود تجزیه می شود که به بالا بردن دقت تخمین کمک زیادی می کند.

اما با وجود این در تخمین فرکانس گام با استفاده از تبدیل موجک، نتایج بدست آمده از تمامی روش های ذکر شده دقیق تر است. دلایل متعددی مانع تعیین دقیق فرکانس گام سیگنال صوتی می شود. اولین دلیل اینکه ساختار شکل دهنده به عنوان بیانی از رفتار دینامیکی مجرای عبور جریان هوا در سیستم تولید صوت تاثیر بارزی بر ساختار و شکل موج سیگنال گفتار خواهد داشت. دومین عامل اصلی اختلاف کمی است که می تواند مابین سیگنال صوتی صدا دار با دامنه ی پایین و سیگنال بی صدا وجود داشته باشد.

مشکل سوم این است که تعیین دقیق نقاط ابتدایی و انتهایی در یک دورهی تناوب از سیگنال دشوار است. الگوریتم های تعیین فرکانس گام سیگنال با استفاده از تبدیل موجک، اغلب این کار را با مشخص کردن لحظات بسته شدن دهانه ی حنجره در حین عبور جریان هوا از میان آن و در نهایت اندازه گیری فواصل زمانی مابین این لحظات انجام میدهند. دلیل این امر آن است که در دو مقیاس غالبا متوالی از تبدیل موجک سیگنال ، در چنین لحظاتی بیشینه های محلی حداکثر میزان همبستگی با یکدیگر را خواهند داشت.

در مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک ، ابتدا در بخش دوم روش AMDF و تعمیم یافته های آن تشریح می شوند و روش تخمین فرکانس گام بر اساس تبدیل موجک ارائه می شود. در بخش سوم روش پیشنهادی بر اساس تبدیل موجک بیان شده است. نتایج حاصل از آزمایش های انجام شده بر روی منبع داده ی keele در بخش چهارم مقایسه شده اند. در نهایت در بخش پنجم نتیجه گیری کلی بیان شده است.

توضیحات بیشتر را با دانلود رایگان مقاله تخمین فرکانس گام سیگنال گفتار با تبدیل موجک مطالعه نمائید.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مینا چهارشنبه , 12 خرداد

  سلام من می خواستم همین پروژرو با سی شارپ برام انجام بدید هزینش هم هر چقد باشه تقدیم می کنم امکانش هست ؟ ممنون

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 12 خرداد

   پروژه تخمین فرکانس سیگنال گفتار رو با سی شارپ هم می تونیم آماده کنیم در صورت نیاز اطلاع بدید

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab