مقاله تشریح پروتکل LEACH لیچ به صورت PDF

 • یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳
 • بازدید 5,432 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (432 امتیاز از 108 رای)
  Loading...

مقاله تشریح پروتكل LEACH لیچ به صورت PDF

دانلود مقاله تشریح پروتکل LEACH لیچ به صورت PDF

LEACH یک پروتکل خوشه بندی خود سازمانده است که بار انرژی را بر روی حسگرهای شبکه توزیع می کند. در LEACH گره ها خودشان را در خوشه های محلی سازماندهی می کنند، به طوریکه یک گره در خوشه به عنوان سرخوشه عمل می کند.

برای اینکه با تمام شدن انرژی گره سرخوشه، کل خوشه از کار نیفتد و عمر خوشه تمام نشود، گره های با انرژی بالا در خوشه به صورت چرخشی و تصادفی سرخوشه می شوند.

به علاوه داده ها به صورت محلی با هم تجمع می شوند تا مقدار داده هایی که باید به ایستگاه پایه ارسال شوند و در نتیجه مصرف انرژی، کاهش یافته و عمر شبکه افزایش یابد. در این روش حسگرها خود را با احتمال مشخصی به عنوان سرخوشه انتخاب می کنند.

توضیحات بیشتر و دانلود در ادامه مطلب …

این سرخوشه ها وضعیت خودشان را به اطلاع گره های دیگر شبکه می رسانند. هر گره بر اساس مینیمم انرژی ارتباطی یک سرخوشه را انتخاب کرده و عضو آن خوشه می شود. زمانی که همه گره ها در خوشه ها سازماندهی شدند، هر سرخوشه یک برنامه زمانبندی برای گره های خوشه خود می سازد.

مقاله تشریح پروتكل LEACH لیچ به صورت PDF

گره های غیرسرخوشه براساس این برنامه زمانبندی فقط زمانی که نوبت ارسال آنها است سخت افزار رادیویی خود را روشن کرده و در بقیه زمانها در حالت خاموش بوده که این امر نیز باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

زمانی که گره سرخوشه، داده های همه اعضا را جمع آوری کرد، داده ها را تجمیع نموده و داده های فشرده شده را به ایستگاه پایه می فرستند. در این روش گره ها بر اساس انرژی باقیمانده شان تصمیم می گیرند که سرخوشه بشوند یا نه. هر گره مستقل از سایر گره ها تصمیم گیری می کند. بنابراین برای تشخیص سرخوشه مذاکرات اضافی لازم است.

مقاله تشریح پروتكل LEACH لیچ به صورت PDF

عملکر پروتکل LEACH به چندین دور تقسیم می شود. که هر دور با یک فاز راه اندازی آغاز شده و همزمان خوشه ها سازماندهی می شودند، سپس در فاز حالت پایدار عمل انتقال داده ها به ایستگاه پایه انجام می گیرد. به منظور کاهش بالاسری شبکه فاز حالت پایدار در مقایسه با فاز راه اندازی طولانی تر است.

توضیحات بیشتر را در رابطه با پروتکل لیچ LEACH با دانلود رایگان این مقاله آموزشی مفید مطالعه نمائید.


خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  engineer چهارشنبه , ۲۱ بهمن

  از مقاله مفیدتون ممنونم اگر ممکنه در ارتباط با پروتکل های خوشه بندی سطح بدن مثل attempt هم مطلب بگذارید ممنون

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  arkan سه شنبه , ۸ آبان

  سپاس فراوان که این داکیومنت رو برای الگوریتم لیچ قرار دادید. لطفا برای دیگر الگوریتم های شبکه حسگر بی سیم به این شکل مطالب قرار بدید تشکر.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab