لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (24 امتیاز از 5 رای)
Loading...

Abaqus time history 19355 نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

در این پست بر ای کاربران عزیز مطالبی را با عنوان نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس را قرار دادیم، امید واریم که این مطالب بر دانش شما عزیزان بیفزاید.

در ادامه توضیحات کوتاهی را در این خصوص بیان می کنیم و نیز فیلم کوتاهی از مطالب جزوه را در انتها قرار دادیم که می توانید آن را دانلود نموده و یا از صفحه نمایشگر رویت کنید.

تفاوت تحلیل دینامیکی و استاتیکی:

تفاوت اصلی تحلیل استاتیکی و دینامیکی در وابستکی به زمان و شتاب است. در تحلیل استاتیکی نیرو وابسته به زمان نیست و شتاب نیز صفر است. در صورتی که در تحلیل دینامیکی به این گونه نیست.

لازم به ذکر است که برخی از تحلیل های تاریخجه زمانی برای مسائل استاتیکی و شبه استاتیکی نیز انجام می گیرد. طبق دو فرمول مهمی که در دروس تئوری الاستیسیته و دینامیک سازه گفته شده است می توان این موضوع را به وضوح مشاهده نمود.

تشکیل ماتریس های جرم، سختی و میرایی:

تشکیل ماتریس جرم:

ماتریس جرم توسط خود نرم افزار در نظر گرفته می شود و لازم نیست که کاربر مقدار آن را به آباکوس اختصاص دهد.

تشکیل ماتریس سختی :

ماتریس سختی نیز مانند ماتریس جرم توسط خود نرم افزار در نظر گرفته می شود و لازم به محاسبه کاربر نیست.

تشکیل ماتریس میرایی:

مقادیر ماتریس میرایی باید محاسبه گردد که به صورت آلفا و بتا از آنالیز مودال در خود آباکوس قابل محاسبه است.

زلزله حوزه دور و نزدیکت:

زلزله حوزه نزدیکت:

زمانی زلزله را حوزه نزدیک گویند که زلزله در نزدیکی سازه اتفاق بیافتد یعنی کانون زلزله در نزدیکی سازه باشد (در بعضی از مقالات تا ۹ کیلوتر و در بعضی دیکر تا ۱۵ کیلو متر ذکر شده است).

برای انجام زلزله حوزه نزدیک باید شتاب نگاشت های افقی و قائم اسکیل یا مقیاس سازی شوند. روشهای مختلفی برای مقیاس سازی شتاب نگاشت ها موجود است که در این جزوه  به روشی که در آیین نامه ۲۸۰۰ آمده است می پردازد.

اسکیل کردن یا مقیاس بسازی:

پس از استخراج شتاب نگاشتها، در نرم افزار سیسمو سیگنال این مقادیر را وارد کرده و pga (نقطه اوج) شتاب نگاشت را پیدا کرده و عدد یک را تقسیم بر آن عدد می کنیم که یک ضریب بدست می آید.

این ضریب را در خود نرم افزار سیسموسیگنال وارد کرده و در تمامی مقادیر شتاب نگاشت ها ضرب می کنیم، لازم به ذکر است که شتاب نگاشت های افقی و قائم جداگانه محاسبه می شوند.

زلزله حوزه دور:

چون ایستگاه های مختلفی شتاب نگاشت ها را ثبت می کنند که با هم تفاوت دارند ( تفاوت در میزان قدرت نه در گراف) پس هر کدام از این شتاب نگاشت ها را می توان استفاده کرد و نیازی به اسکیل کردن نیست.

دوستان می توانند برای دریافت جزوه آموزش نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس از باکس دانلود اقدام نمایند.


جزئیات دانلود

قیمت


رایـــــگان

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:صفحه: 20| زبان : فارسی | فرمت : PDF |حجم فایل: 4.32 مگابایت


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید