نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

Abaqus time history 19355 نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس

در این پست بر ای کاربران عزیز مطالبی را با عنوان نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس را قرار دادیم، امید واریم که این مطالب بر دانش شما عزیزان بیفزاید.

در ادامه توضیحات کوتاهی را در این خصوص بیان می کنیم و نیز فیلم کوتاهی از مطالب جزوه را در انتها قرار دادیم که می توانید آن را دانلود نموده و یا از صفحه نمایشگر رویت کنید.

تفاوت تحلیل دینامیکی و استاتیکی:

تفاوت اصلی تحلیل استاتیکی و دینامیکی در وابستکی به زمان و شتاب است. در تحلیل استاتیکی نیرو وابسته به زمان نیست و شتاب نیز صفر است. در صورتی که در تحلیل دینامیکی به این گونه نیست.

لازم به ذکر است که برخی از تحلیل های تاریخجه زمانی برای مسائل استاتیکی و شبه استاتیکی نیز انجام می گیرد. طبق دو فرمول مهمی که در دروس تئوری الاستیسیته و دینامیک سازه گفته شده است می توان این موضوع را به وضوح مشاهده نمود.

تشکیل ماتریس های جرم، سختی و میرایی:

تشکیل ماتریس جرم:

ماتریس جرم توسط خود نرم افزار در نظر گرفته می شود و لازم نیست که کاربر مقدار آن را به آباکوس اختصاص دهد.

تشکیل ماتریس سختی :

ماتریس سختی نیز مانند ماتریس جرم توسط خود نرم افزار در نظر گرفته می شود و لازم به محاسبه کاربر نیست.

تشکیل ماتریس میرایی:

مقادیر ماتریس میرایی باید محاسبه گردد که به صورت آلفا و بتا از آنالیز مودال در خود آباکوس قابل محاسبه است.

زلزله حوزه دور و نزدیکت:

زلزله حوزه نزدیکت:

زمانی زلزله را حوزه نزدیک گویند که زلزله در نزدیکی سازه اتفاق بیافتد یعنی کانون زلزله در نزدیکی سازه باشد (در بعضی از مقالات تا ۹ کیلوتر و در بعضی دیکر تا ۱۵ کیلو متر ذکر شده است).

برای انجام زلزله حوزه نزدیک باید شتاب نگاشت های افقی و قائم اسکیل یا مقیاس سازی شوند. روشهای مختلفی برای مقیاس سازی شتاب نگاشت ها موجود است که در این جزوه  به روشی که در آیین نامه ۲۸۰۰ آمده است می پردازد.

اسکیل کردن یا مقیاس بسازی:

پس از استخراج شتاب نگاشتها، در نرم افزار سیسمو سیگنال این مقادیر را وارد کرده و pga (نقطه اوج) شتاب نگاشت را پیدا کرده و عدد یک را تقسیم بر آن عدد می کنیم که یک ضریب بدست می آید.

این ضریب را در خود نرم افزار سیسموسیگنال وارد کرده و در تمامی مقادیر شتاب نگاشت ها ضرب می کنیم، لازم به ذکر است که شتاب نگاشت های افقی و قائم جداگانه محاسبه می شوند.

زلزله حوزه دور:

چون ایستگاه های مختلفی شتاب نگاشت ها را ثبت می کنند که با هم تفاوت دارند ( تفاوت در میزان قدرت نه در گراف) پس هر کدام از این شتاب نگاشت ها را می توان استفاده کرد و نیازی به اسکیل کردن نیست.

دوستان می توانند برای دریافت جزوه آموزش نحوه تحلیل دینامیکی تاریخچه زمانی در نرم افزار آباکوس از باکس دانلود اقدام نمایند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

    لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

    مشاهده لیست کامل
    مشاهده لیست کامل
    socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab