نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت OPNET به صورت تصویری

netforge configuration 13117 1 نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت OPNET به صورت تصویری

نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت OPNET

در این بخش از آموزش شبیه سازی OPNET نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت را برای شما کاربران عزیز آماده کردیم که در ادامه شرح کامل آن برای شما عزیزان توضیح داده می شود.

در این آموزش به شما عزیزان یاد خواهیم داد تا به راحتی بتوانید مراحل زیر را طی کنید. برای انجام این کار ابتدا بر روی شاخه نمای درختی Common کلیک نمایید. دقت کنید که فیلد Duration بر روی مقدار ۱۵ minutes تنظیم شده و همچنین نمای درختی Inputs را افزایش دهید و بر روی Inputs > Global Attributes کلیک نمایید. دقت کنید که صفات شبیه سازی Traffic Scaling Mode بر روی مقدار All Traffic تنظیم شده باشد. برای این کار نیاز دارید که گروه صفات Traffic را افزایش دهید تا این صفت را ببینید.

برای سرپرست باید یک گزارش وب ایجاد نمایید. برای مشخص کردن نتیجه موجود در گزارش به این صورت عمل کرده و در نمای درختی بر روی Outputs > Reports کلیک کرده و در قسمت Statistics reports بر روی دکمه Define Statistics Report… کلیک نمایید. دکمه رادیویی New Report را انتخاب کرده و سپس بر روی OK کلیک کنید. آمارهای موجود را به صورت زیر انتخاب نمایید.

جهت مشاهده توضیحات بیشتر آموزش نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت لطفا به  ادامه مطلب مراجعه کنید.

 • Global Statistics > Ftp > Download Response Time (sec)
 • Link Statistics > point-to-point > utilization ––>
 • Link Statistics > point-to-point > utilization <––

هنگامی که انتخاب آمار برای گزارش وب تمام شد ،‌بر روی کلید Save کلیک نمایید و گزارش را با نام <initials>_ESP_report ذخیره نمایید. حالا که قالب گزارش را تعریف کردید ، بایستی آن را برای سناریوی جدید به کار گرفته و در قسمت Statistics reports ، از لیست گزارشات گزینه <initials>_ESP_report را انتخاب نمایید. جعبه گفتگوی Configure/Run DES را نبندید.

تنظیم رشد ترافیک در شبیه ساز آپنت:

در اینجا شما می توانید از ویژگی Specify Traffic Growth برای مقیاس بندی رشد ترافیک به صورت خودکار در یک سناریو تکی استفاده نمایید. حالا که سناریوی مبنا و سودمندی و زمان پاسخ SLA را تعریف کردید. شما می توانید از ویژگی تعیین رشد ترافیک برای افزایش ترافیک یا ترکیب رشد ترافیک بدون داشتن کپی از سناریوی مبنا یا مقیاس بندی ترافیک شبکه داشته باشید. برای مقیاس بندی رشد ترافیک برای سناریو می توان به اینگونه عمل کرد. در نمای درختی جعبه گفتگوی Configure/Run DES گزینه Inputs > Traffic Growth را انتخاب نمایید. با آموزش پیکر بندی شبیه سازی به راحتی می توانید رشد ترافیک در شبکه را بررسی کنید.

در صفحه Traffic Growth ، فیلد Iterations را برابر ۴ تنظیم کرده و فیلدهای separation را برابر ۲ Months تنظیم نمایید. رشد ترافیک OPNET را بعد از شش ماه به مدت دو ماه مطالعه کرده چک باکس Use growth rate را انتخاب کرده و مقدار ۱۰% را در هر تکرار تنظیم نمایید. چک باکس Use compound growth را انتخاب نمایید. شما باید مطمئن شوید که چک باکس Store only summary results انتخاب شده است. در آخر برای شروع شبیه سازی بر روی کلید RUN کلیک نمایید. جعبه گفتگوی Configure/Run را بسته و پنجره DES Execution Manager باز نمایید. که فرآیند اجرای چهار شبیه سازی را نمایش می دهد. وقتی شبیه سازی پایان یافت بر روی کلید Close کلیک نمایید.

تنظیم گزارش وب در شبیه ساز آپنت:

چنانچه شما همیشه نتیجه شبیه سازی تان را در مدلساز می بینید. ویژگی گزارش وب به ما اجازه می دهد که نتیجه شبیه سازی مان را سازمانبندی و توزیع نماییم. وقتی شبیه سازی اجرا شد می توان گزارش وب را که شامل همه نتایجات می باشد را ببینید. برای ایجاد یک گزارش وب می توان به این صورت عمل کرد. از DES > Results گزینه Generate Web Report… را انتخاب نمایید.

جعبه گفتگوی Specify Report باز می شود. برای ایجاد یک گزارش به صورت پیش فرض بر روی OK کلیک کنید. یک گزارش وب تولید شده و در زیرشاخه پوشه مشخص شده گزینه reports_dir از Preferences مشخص کنید. اگر reports_dir تنظیم نشده گزارش وب در مسیر <user_home_dir>\op_reports قرار گرفته و محل پروژه در زیرشاخه ای گزارش <initial>_ESP_Tutorial\original_traffic\DES Reports قرار دارد.

مراحل زیر را برای دیدن گزارش وب انجام داده از منوی DES گزینه Results و سپس Launch Last Web Report را انتخاب نمایید. جعبه گفتگوی Select Report باز می شود، که لیست گزارشات تولید شده را نشان می دهد (بر اساس نام و تاریخ ) بر روی کلید View Most Recent کلیک چپ نمایید. مدلساز به جستجوگر وب منتقل می شود که در قسمت browser_prog از preference مشخص شده و صفحه شاخص گزارش را باز می کند. اگر جستجوگر باز نشود. در قسمت Preferences گزینه browser_prog را بررسی نمایید.

دو نوع نمودار قابل دسترس برای نمایش اطلاعات ترکیبی SLA وابسته به اینکه آیا یک سناریوی شبیه سازی تکی و یا شبیه سازی چند سناریویی را اجرا کرده اید وقتی که گزارش وب باز شد می توانید صفحه شاخص را ببینید، که چند لینک را نشان می دهد. ابتدا به آمار سراسری زمان پاسخ نگاه کنید. برای این کار از ناحیه نتایج ، بر روی لینک SLA

netforge configuration 13117 2 نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت OPNET به صورت تصویری(زمان پاسخ دانلود FTP)

<initials>_11_sec_resp_time کلیک کرده اطلاعاتی درباره تجاوز از حد SLA و فراخوانی های نزدیک در قسمت نمایش لینک ، نشان داده می شود. بر روی لینک Violations:Text Summary کلیک نمایید. زمان پاسخ دانلود FTP بالای یازده ثانیه SLA که در تمام زمان شبیه سازی بوده است. می توانید نمودار این SLA را با کلیک بر روی لینک Global Ftp Download Response Time (sec) link را مشاهده نمایید و نمودار مان پاسخ دانلود FTP در شکل بالا نشان داده شده

SLA یازده ثانیه ، در طی سه دوره شبیه سازی در آغاز دو ماه می باشد بعد از آن به آمار سودمندی شئ نگاه کنید. و روی لینک SLA: <initials>_75percent_util کلیک نمایید. لینک هایی در مورد تجاوز SLA و close calls ، بعلاوه گزارش top nodes and links در ناحیه نمایش، ظاهر خواهد شد. برای اطلاعاتی درمورد تجاوزها ، می توانید با لینک های خلاصه و آمارها، متن خلاصه شده را ببینید. بر روی لینک Violations: Text Summary کلیک نمایید. متن خلاصه هر لینک شبکه که SLA آن تجاوز کرده لیست می شود.

هر لینک شبکه که حدود SLA در طی دوره آخر تجاوز می کند. بر روی لینک شبکه ۱۹۲_۹_۲۰۰_۸۱ <–> segment_2 کلیک نمایید. گزارش نمودار که به لینک نمایش پاسخ می دهد را نشان می دهد

netforge configuration 13117 3 نحوه پیکر بندی شبیه سازی در آپنت OPNET به صورت تصویری(آمار تجاوز از سودمندی)

 لینک تجاوز SLA شبکه درطی دو دوره را نشان می دهد. در طی دوره بدتر،‌ مقدار آن بالاتر از محدوده زمانی می باشد. سودمندی پایدار قرمزرنگ، هشت ماه پوشش می دهد، در طی دوره سوم SLA تجاوز می کند با داده های به وجود آمده می توانید به سئوالی که در ابتدا کار مطرح کرده ایم پاسخ دهید. اگر ترافیک به رشد خود در نرخ جاری ادامه دهد ، ۴۴ مدت زمان طول خواهد کشید قبل از اینکه از SLA تجاوز کند.؟ پاسخ : یازده ثانیه از زمان پاسخ دانلود SLA ، در یک دوره تا حالا تجاوز می کند و ۷۵ درصد سودمندی لینک SLA در دوره سوم تا حالا ،‌در ماه ششم ، تجاوز می کند. برای تحویل گزارش تقاضا به سرپرست می توانید URL را برای صفحه سطح بالا در گزارش استفاده نمایید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab