نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب با متلب

 • جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 437 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (58 امتیاز از 12 رای)
  Loading...

نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب با متلب

پروژه نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب با MATLAB

در این پست پروژه نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب را برنامه متلب آماده کرده ایم که یک پروژه مناسب در زمینه پزشکی و پردازش سیگنال می باشد. در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصویر خروجی این پروژه قرار داده شده است.

در این پروژه نظارت بر سیگنال ECG جنین، یک سیگنال ECG از جنین با فرمت mat به عنوان ورودی به برنامه داده می شود و پس از اجرا، با توجه به داده های موجود در فایل mat که اطلاعات یک سیگنال ECG جنین در آن ذخیره شده است، در دو خروجی (Figure) اندازه گیری دقیق تپش قلب و حذف نویز ها در حالت مقایسه ای با فیلتر سرکوبگر گذرا (Transient suppressor filter) و فیلتر کانولوشن (Convolution Filter) انجام می گیرد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصویر خروجی پروژه نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب در ادامه مطلب.

توضیحات خارج از پروژه:

به دلیل اینکه ضربان قلب جنین به ندرت ثبت بوده و بر عکس دارای تغییرات زیادی در زمان می باشد، سعی شده است که اصطلاحات واحد و استانداردی برای توصیف فعالیت های خط زمینه (Base Line Activity) و همچنین تغییرات فعالیت قلب از خط زمینه بکار رود. به این منظور انتخاب واحد ها و درجه بندی ها بر روی محور های عمودی و افقی، تاثیر زیادی بر روی ظاهر منحنی ضربان قلب جنین (ECG) خواهد داشت.

مقیاس های که به طور معمول در ایالات متحده بکار می روند، عبارتند از ۳۰ ضربان / سانتیمتر در محور عمودی (از ۳۰ تا ۲۴۰ ضربان در دقیقه) و سرعت کاغذ هم ۳ سانتیمتر در دقیقه می با شد. باید توجه داشت که نمای الگو های تغییرات ضربان قلب جنین، بسیار تحت تاثیر نحوه تنظیم این مقیاس ها قرار دارد.

فعالیت های زمینه ای قلب جنین:

فعالیت های زمینه ای قلب جنین، در واقع آن نمایی می باشد که در زمانی طولانی بدون توجه به افزایش یا کاهش ضربان دوره ای ناشی از انقباضات رحمی، وجود دارد. خصوصیاتی که در توصیف این فعالیت زمینه ای به کار میروند، عبارتند اند از: تعداد ضربان (Rate)، تغییرات ضربان به ضربان (Beat-to-Beat Variability)، آریتمی جنینی (fetal arrhythmias) و الگو های خاص، با اسامی مختلف از حمله سینوسی (Sinusoidal) یا جهشی (saltatory) که در توصیف تغییرات خط زمینه ای به کار می روند.

تصویر خروجی ۲:

نظارت بر سیگنال ECG جنین برای اندازه گیری دقیق تپش قلب با متلب


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab