پایان نامه تشخیص صوت و گفتار در سی شارپ به همراه داکیومنت

 • پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳
 • بازدید 1,939 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (58 امتیاز از 13 رای)
  Loading...

tashkhis sot Cshar تصویر

پایان نامه تشخیص صوت و گفتار در سی شارپ به همراه داکیومنت

امروزه پردازش و تشخیص زبان طبیعی در جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به طوری که اکثر دانشگاه های جهان در نوآوری و کشف روش های تشخیص جدید به فعالیت مشغول هستن و همه روزه شاهده پیشرفت چشم گیر در این علم هستیم.

هر چند در دانشگاه های معتبر کشور عزیزمان نیز این فعالیت انجام شده ولی محصولات پردازش زبان طبیعی زبلن فارسی در بازار به ندرت یافت می شود بدون اغراق در این زمینه ده ها سال از دیگر کشورهای صنعصی عقب هستیم. در صورتی که حتی برای پیاده سازی نیاز به ادوات الکتورنیکی تکنولوژی بالا نداریم.

تنها چیزی که نیاز است شناخت پایه برای ورود به این مبحث و الگوریتم های کارا برای پردازش زبان طبیعی است. به نظر من یکی از دلایلی که ممکن است وجود داشته باشد این است که اکثر دانشجویان رشته هوش مصنوعی را با به خاطر قشنگی نام آن و یا به خاطر قبولی آسان در این رشته انتخاب کرده اند. غافل از حدعقل پیش نیازهایی که در آنها وجود ندارد وارد این رشته شده و تمام هدفشان پس از ترم اول دریافت مدرک تحصیلی می باشد.

فکر می کنم اگر دانشجویان با مفاهیم بسیار پایه هوش مصنوعی، ریاضیات و آمار احتمالات به صورت کاربردی در مقطع کارشناسی آشنایی داشته باشند و نیاز واقعی این علوم را احساس کنند پیشرفت این علوم در کشور ما نیز غیر قابل تصور خواهد بود. گرچه در این پایان نامه هیچ نوآوزری دیده نمی شود ولی فکر می کنم برای باز شده ذهن دانشجو در زمینه پردازش زبان طبیعی اناالله موثر خواهد بود.

این پایان نامه که به زبان سی شارپ #C پیاده سازی شده است شامل مطالبی جهت شناخت اصطلاحات و اطلاعات پیش نیاز اصوات (صداها) و روش های دریافت صوت و همچنین پردازش و تشخیص آن می باشد. پیاده سازی پروژه نیز در بستر دات نت NET. بدون اسفتفاده از هیچگونه ابزار جانبی انجام شده است.

تا جای ممکن سعی شده تا مطالب با بیانی ساده آماده شوند و از همه مهم تر از عنوان مطلب ریاضی و آمار اجتناب شده است. ولی دانشجویان به خالی بودن جایگاه آمار و احتمالات و هوش مصنوعی پی خواهند برد و امید آنکه با کمک اساتید و دانشجوبان، زمینه های ورود به علوم ریاضیات و آمار همراه با عمل برای دانشجوبان فنی فراهم گردد و انشاالله این پایان نامه نیز نقشی هر چند بسیار کوچک در تحقیق این امر داشته باشد.

این پایان نامه شامل مباحث زیر است:

درک عملکرد دستگاه شنوایی و تکلم (Vocal Tract)

تشخیص اصوات هارومونیک (هنجار)

تشخیص زیری و بمی صدای انسان

تشخیص حروف

قطع بندی کلمات (Segmentation)

شرح پیاده سازی کامل پروژه

همراه با سورس کامل پروژه و برنامه قابل انجراء


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab