پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم با NS2

 • سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴
 • بازدید 671 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (99 امتیاز از 23 رای)
  Loading...

document mac layer ns2 11692 تصویر

پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم با NS2

در این پست پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی از آن را مطالعه نمائید.

چکیده : در دنیای امروزی استفاده از شبکه های کامپیوتری ، به خصوص شبکه های بیسیم در حال افزایش است. از آنجا که یکی از لایه های مهم معماری شبکه در شبکه های بیسیم زیر لایه Mac می باشد ، لذا متخصصین شبکه سعی در ابداع پروتکل هایی دارند که کاربردن آنها در این لایه بتوانند تا حد ممکن توان عملیاتی شبکه را بالا برند.

در این پایان نامه شبیه سازی و مقایسه دو پروتکل به نام های Macaw , Fama که از پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم هستند، انجام شده است. در نهایت پروتکل سومی به نام پروتکل Mafa از ترکیب دو پروتکل گفته شده ، ایجاد شده است که در برخی موارد ضعف های دو پروتکل را بهبود بخشیده ایم. در فصل آخر نیز این سه پروتکل از لحاظ تاخیر و توان عملیاتی با یکدیگر مقایسه شده اند.

توضیحات بیشتر پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم با NS2 را در ادامه مطلب مطالعه نمائید.

مقدمه پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم با NS2 :

شبکه های بیسیم :

شبکه های مبتنی بر اترنت علی رغم سرعت و محبوبیتی که دارند ، برای استفاده در بعضی محیط ها نامناسب هستند. مثلا اگر کابل کشی به یک ساختمان به علت وجود موانع طبیعی مانند کوه، جنگل و باتلاق مشکل باشد، استفاده از بیسیم ترجیح دارد. مخابرات بی سیم دیجیتال برای اولین بار در مجمع الجزایر هاوایی به کار گرفته شد. اما رشد آن تا چند سال پیش با آهنگ کندی افزایش می یافت.

چند دلیل عمده برای ای کار وجود داشت. دلایلی که باعث می شد شبکه های بی سیم شکوفا نشوند عبارت بودند از:

 1. محیط های بیسیم سرشار از نویز محیطی، موانع تضعیف کننده توان، سطوح منعکس کننده سیگنال رادیویی و عوامل اعوجاج فاز است و ارسال داده بر روی چنین کانالی بهره بسیار ناچیز دارد.
 2. پهنای باند کانال های بی سیم بسیار ناچیز خواهد بود زیرا اشتراکی بودن طیف امواج الکترو مغناطیسی و مساله تداخل فرکانسی ایستگاه ها مانع انتقال داده با سرعت مناسب خواهد بود.
 3. طیف امواج الکترو مغناطیسی یک سرمایه ملی و ارسال در هر نقطه از این طیف مگر در نواحی خاص نیاز به کسب مجوز از دولت و پرداخت هزینه های سنگین دارد.
 4. سیستم های مخابراتی سنتی از پدیده ای به نام Capture Effect رنج می برند.

توضیحات بیشتر و مطالب با ارزش تر در فایل ورد پایان نامه پروتکل های زیر لایه MAC شبکه های بیسیم با NS2 آمده است.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab