لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک متلب

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (25 امتیاز از 5 رای)
Loading...

matlab power 14691 پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک متلب

پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک MATLAB

در این پست پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک متلب را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحات در این باره پرداخته و فیلم خروجی آن قرار داده شده است. در فیلم، محیط پروژه را واضح تر و دقیق تر می توانید مشاهده نمائید.

در محاسبات پخش بار، توان اکتیو تولیدی تمام ژنراتورهای یک سیستم قدرت، مقدار مشخصی فرض می شود اما در عمل لازم است تا این مقدار، محاسبه و برنامه ریزی شود و تولید آن نیز بهینه باشد. ولی آیا برای تولید انرژی، از نظر اقتصادی، کاهش آلودگی محیط زیست و … بهترین راه کدام است؟

و اینکه مقدار توان های تولیدی هر نیروگاه با توجه به نوع نیروگاه و میزان فاصله آن از محل مصرف، چه نسبتی از کل انرژی تولیدی را داده باشد تا بهترین استفاده ممکن با حداقل هزینه از نیروگاه های یک سیستم قدرت حاصل شود؟

توضیحات بیشتر و فیلم خروحی پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت در ادامه مطلب.

به کمک محاسبات پخش بهینه بار، می توانیم با استفاده از روابط ریاضی، بهترین و حداکثر ترین میزان تولید هر نیروگاه را با صرف حداقل هزینه را محاسبه کنیم. در روش قدیمی بدون کمک گرفتن از روابط ریاضی، برای حداعقل سازی هزینه انرژی تولیدی، در مواقع کم بار شبکه، از کاراترین نیروگاه، توان مصرف تامین می شد و با افزایش بار در شبکه، تولید توان توسط این نیروگاه تا جای ادامه می یافت که حداکثر بازدهی نیروگاه فرارسد.

از این پس کاراترین نیروگاه بعدی وارد سیستم تغذیه انرژی الکتریکی شبکه قدرت شده و آن نیز بار، تا نقطه حداکثر خود پیش می رقت و تا زمانی که فقط حداکثر نیروگاه هی فرا نمی رسید، از نیروگاه بعدی استفاده نمی شد.

با استفاده از روش های محاسبات ریاضی در حداعقل سازی هزینه تولید، ملاحضه می شود که روش قدیمی به دلیل متمرکز نبودن ژنراتورها و بارها در یک محل، وجود تلفات در انتقال انرژی، هرگز نمی تواند بهترین شرایط بهره برداری از ژنراتورهای شبکه قدرت را فراهم سازد.

بدیهی است که محاسبات پخش بهینه بار با توجه به نوع نیروگاه ها، متفاوت خواهد بو. چرا که برای نیروگاه های آبی، با تغییر نیروی تولیدی، هزینه تولید تغییر نمی کند. در حالیکه برای نیروگاه های مانند نیروگاه های بخار، گازی و هسته ای، که از سوخت استفاده می کنند، افزایش میزان تولید مستلزم افزایش میران سوخت و در کل افزایش هزینه خواهد بود.

توضیحات ارائه شده در پروژه پخش بار در سیستم های قدرت از فصل هفتم “کتاب بررسی سیستم های قدرت” می باشد.


جزئیات محصول

قیمت


25,000 تـــــومان

کــد محصــول:14691


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • مریم

  یکشنبه , ۲ خرداد

  سلام من این پروژه رو خرید کردم من متلب 2016 نصب کردم توی اجراش خطا میده مشکل از چی می تونه باشه میشه منو راهنمایی کنید ؟

 • نوآوران گرمی

  یکشنبه , ۲ خرداد

  اکثرا مشکل از ورژن متلب است این مورد رو با متلب 2013a تست کردیم و هیچ ایرادی نداره شما هم با این ورژن یه تست کنید.

 • منیره صبوری

  سه شنبه , ۵ مرداد

  سلام پروژه خوبی بود باز هم از این مورد پروژه ها تو سایت بزارید متشکر .