پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک متلب

 • جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵
 • بازدید 1,493 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (55 امتیاز از 11 رای)
  Loading...

matlab power 14691 تصویر

پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک MATLAB

در این پست پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت با سیمولینک متلب را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحات در این باره پرداخته و فیلم خروجی آن قرار داده شده است. در فیلم، محیط پروژه را واضح تر و دقیق تر می توانید مشاهده نمائید.

در محاسبات پخش بار، توان اکتیو تولیدی تمام ژنراتورهای یک سیستم قدرت، مقدار مشخصی فرض می شود اما در عمل لازم است تا این مقدار، محاسبه و برنامه ریزی شود و تولید آن نیز بهینه باشد. ولی آیا برای تولید انرژی، از نظر اقتصادی، کاهش آلودگی محیط زیست و … بهترین راه کدام است؟

و اینکه مقدار توان های تولیدی هر نیروگاه با توجه به نوع نیروگاه و میزان فاصله آن از محل مصرف، چه نسبتی از کل انرژی تولیدی را داده باشد تا بهترین استفاده ممکن با حداقل هزینه از نیروگاه های یک سیستم قدرت حاصل شود؟

توضیحات بیشتر و فیلم خروحی پروژه شبیه سازی پخش بار در سیستم های قدرت در ادامه مطلب.

به کمک محاسبات پخش بهینه بار، می توانیم با استفاده از روابط ریاضی، بهترین و حداکثر ترین میزان تولید هر نیروگاه را با صرف حداقل هزینه را محاسبه کنیم. در روش قدیمی بدون کمک گرفتن از روابط ریاضی، برای حداعقل سازی هزینه انرژی تولیدی، در مواقع کم بار شبکه، از کاراترین نیروگاه، توان مصرف تامین می شد و با افزایش بار در شبکه، تولید توان توسط این نیروگاه تا جای ادامه می یافت که حداکثر بازدهی نیروگاه فرارسد.

از این پس کاراترین نیروگاه بعدی وارد سیستم تغذیه انرژی الکتریکی شبکه قدرت شده و آن نیز بار، تا نقطه حداکثر خود پیش می رقت و تا زمانی که فقط حداکثر نیروگاه هی فرا نمی رسید، از نیروگاه بعدی استفاده نمی شد.

با استفاده از روش های محاسبات ریاضی در حداعقل سازی هزینه تولید، ملاحضه می شود که روش قدیمی به دلیل متمرکز نبودن ژنراتورها و بارها در یک محل، وجود تلفات در انتقال انرژی، هرگز نمی تواند بهترین شرایط بهره برداری از ژنراتورهای شبکه قدرت را فراهم سازد.

بدیهی است که محاسبات پخش بهینه بار با توجه به نوع نیروگاه ها، متفاوت خواهد بو. چرا که برای نیروگاه های آبی، با تغییر نیروی تولیدی، هزینه تولید تغییر نمی کند. در حالیکه برای نیروگاه های مانند نیروگاه های بخار، گازی و هسته ای، که از سوخت استفاده می کنند، افزایش میزان تولید مستلزم افزایش میران سوخت و در کل افزایش هزینه خواهد بود.

توضیحات ارائه شده در پروژه پخش بار در سیستم های قدرت از فصل هفتم “کتاب بررسی سیستم های قدرت” می باشد.


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مریم یکشنبه , ۲ خرداد

  سلام من این پروژه رو خرید کردم من متلب 2016 نصب کردم توی اجراش خطا میده مشکل از چی می تونه باشه میشه منو راهنمایی کنید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۲ خرداد

   اکثرا مشکل از ورژن متلب است این مورد رو با متلب 2013a تست کردیم و هیچ ایرادی نداره شما هم با این ورژن یه تست کنید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  منیره صبوری سه شنبه , ۵ مرداد

  سلام پروژه خوبی بود باز هم از این مورد پروژه ها تو سایت بزارید متشکر .

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  منصورشرطی شنبه , ۱ دی

  سلام من سیمولینگ پخش بار 33شینه شعایی پیشرو و پسرو احتیاج دارم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab