پردازش سیگنال ورودی و خروجی سمعک دو گوش با متلب

 • شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بازدید 414 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (25 امتیاز از 5 رای)
  Loading...

matlab samak 14966 1 تصویر

پروژه پردازش سیگنال ورودی و خروجی سمعک دو گوش در MATLAB

در این پست پروژه پردازش سیگنال ورودی و خروجی سمعک دو گوش را در متلب آماده کرده ایم که یک پروژه مناسب در زمینه پردازش سیگنال و پزشکی می باشد. در این پروژه منظور از سیگنال ورودی، صدای دریافت شده توسط سمعک و منظور از خروجی، صدای است که سمعک به گوش انسان می رساند. در ادامه به توضیحات در رابطه با سمعک پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش سیگنال قرار داده شده است.

بهبود تولید گفتار در انسان ارتباط مستقیمی را با بهبود شنوایی انسان دارا می باشد. یعنی تا هنگامی که فرد نتواند آنچه خودش می گوید را بشنود، قادر نخواهد بود تا به صورت صحیح صحبت کند. کسانی که ناشنوا هستن و سابقه شنوایی را تجربه نکرده اند و یا افرادی که در کمتر از سن ۵ سال ناشنوا شده اند، فرایند تولید گفتار در آنها بسیار ناقص می باشد.

دلیل آن نیز این است که این اشخاص نمی توانند صدای خود و دیگران را بشنوند و هیچگونه پیش زمینه ذهنی در رابطه با اصوات ندارند. بعد از به کارگیری سمعک و یا عمل جراحی کاشت حلزون، شنوایی از دست رفته این بیماران از این طریق ترمیم می شود. با این حال انتظار می رود تا تولید گفتار این افراد به مرور زمان بهبود یافته و به سوی طبیعی شدن پیش رود.

پس از بازگشت شنوایی در این اشخاص، آنها از صدای تولید شده خود به منظور تنظیم ویژگی های گفتاری همچون لحن گفتار، بلندی صدا، کشش زمانی آوا های گفتاری و … استفاده می نمایند. توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه پردازش سیگنال ورودی و خروجی سمعک دو گوش در ادامه مطلب.

از ویژگی های صوتی در کسانی که از اختلالات گفتاری در اثر ناشنوایی رنج می برند می تواند به موارد ذیل اشاره نمود:

 • نازال بودن بیش از حد صدا.
 • عقب بودن زبان در دهان که بعضا باعث بعضی از اختلالات تشدیدی مانند بیش از حد خیشومی شدن گفتار است.
 • صدای افراد ناشنوا اغلب از نظر فرکانس پایه و شدت و کشش صدا دارای اشکال می باشد.
 • تنش عضلات حنجره که در نهایت باعث زیرتر شدن صدا و اختلال در فرکانس گام می شود.

این مشکلات باعث می گردد تا شنونده معمولی فقط بتواند ۲۰ الی ۲۵ درصد از گفتار یک فرد ناشنوا را درک نماید. در ارتباطات کودک با دیگران، محتوای کلام فقط ۷ درصد در رساندن احساسات و مفهوم سخن موثر می باشد و ۵۵ درصد حالات چهره و ۳۸ درصد صوت اون می باشد که تاثیر می گذارد. در نتیجه بررسی صوت کودک به تنهایی سهم بسیاری را در ارتباطات شفاهی او با افراد داراست.

با توجه به اینکه تاکنون هیچ طبقه بندی کمی در رابطه با صوت این کودکان صورت نگرفته و قضاوت ها در مورد کیفیت صوت این افراد ذهنی می باشد و وابسته به قضاوت و مهارت شنونده گوناگون است، در نتیجه طراحی و ساخت یک سیستم خودکار که قادر باشد تا با تعیین وضعیت صوتی گفتار کودک و بیان آن به طور یک سطح مشخص با توجه به ویژگی های آوایی تعریف شده به گفتار درمان در ارزیابی وضعیت بیماران کمک حال باشد، لازم و ضروری می باشد.

به این دلیل که مشخص نشدن دقیق سطح صوت کودک باعث ارائه آموزش های نامناسب و افت روند پیشرفتش می شود.

توضیحات ارائه شده از مقاله “تشخیص سطح اختلالات صوتی در گفتار کودکان دارای پروتز حلزون شنوایی و سمعک توسط سیستم های هوشمند مصنوعی” می باشد که از لینک زیر می توانید آن را به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمائید.

دانلود مقاله

تصاویر خروجی پروژه پردازش سیگنال ورودی و خروجی سمعک دو گوش:

تصویر خروجی ۱:

matlab samak 14966 2 تصویر

(سیگنال ورودی برای سمعک گوش سمت راست)

تصویر خروجی ۲:

matlab samak 14966 3 تصویر

(سیگنال خروجی برای سمعک گوش سمت راست)

تصویر خروجی ۳:

matlab samak 14966 4 تصویر

(سیگنال ورودی برای سمعک گوش سمت چپ)

تصویر خروجی ۴:

matlab samak 14966 5 تصویر

(سیگنال خروجی برای سمعک گوش سمت چپ)


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab