پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته بر اساس تحرک شبکه و گام های مسیر در NS2

  • سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
  • بازدید 293 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (114 امتیاز از 23 رای)
    Loading...

Improvement aodv routing protocol in ns2 20864 1 تصویر

شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته در NS2

پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV بهبود یافته را در نرم افزار NS2 بر اساس تحرک شبکه و گام های مسیر با عنوان مقاله AD-AODV:A Improved Routing Protocol Based on Network Mobility and Route Hops آماده کردیم که در ادامه به معرفی این مقاله شبکه و کار های انجام شده در آن پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی به همراه لینک دانلود مقاله قرار داده شده است.

تحرک گره ها و  شکستن لینک ها در شبکه :

به منظور رفع مشکل تحرک گره ها که باعث شکستن مکرر لینک های بین گره های مبدا و مقصد و همچنین از دست رفتن بسته های داده در هنگام انتقال در شبکه های ادهاک می شود، ما یک پروتکل مسیریابی جدیدی به نام AD-AODV بر اساس پروتکل معروف AODV پیشنهاد می کنیم. با معرفی یک متریال جدید M که ارزش آن به تعداد گام ها و میانگین تحرک یک مسیر معین بستگی دارد، مکانیزم مسیریابی AODV را بهبود بخشیده و AD-AODV را قادر می سازیم تا مسیر پایدار را انتخاب نماید. در مقاله حاضر، شبیه سازی در نرم افزار NS2 بر اساس تغییرات تعداد گره و سرعت گره برای ارزیابی عملکرد پروتکل AD-AODV انجام می شود. نتایج شبیه سازی در مقایسه با پروتکل AODV نشان می دهد که برتری پروتکل ارائه شده ما از لحاظ نسبت تحویل بسته است، بنابراین در پروتکل AD-AODV افزایش قابلیت اطمینان مسیریابی ثابت شده است.

شبکه های بی سیم و شبکه های MANET :

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های ارتباطی بی سیم قابل حمل در سراسر جهان به سرعت شگفت انگیزی گسترش یافته است. تراکم دستگاه های بی سیم به یک سطح قابل قبول رسیده است و نیاز به پیوستن آنها برای انتشار اطلاعات می باشد. یک شبکه سیار موردی (MANET) می تواند راه حلی برای این تقاضای روزافزون فراهم کند. شبکه ادهاک یا MANET مجموعه ای از دستگاه های ارتباطی است که مایل به برقراری ارتباط هستند، اما هیچگونه زیرساخت ثابتی نداشته و هیچ سازماندهی در لینک های موجود در آن وجود ندارد. گره ها به صورت جداگانه مسئول هستند تا به طور پویا کشف کنند که کدامیک از گره های دیگر می توانند به طور مستقیم با آنها ارتباط برقرار کنند.

کاربرد شبکه های MANET :

شبکه های MANET می توانند در هر کجا که یک شبکه ارتباطی موقت نیاز باشد، از قبیل میدان های جنگی، مأموریت های جستجو و نجات، صنعت جنگل و کنفرانس های علمی و غیره مورد استفاده قرار گیرند.

تصاویری از خروجی شبیه سازی :

Improvement aodv routing protocol in ns2 20864 2 تصویر

شکل ۲

 

Improvement aodv routing protocol in ns2 20864 3 تصویر

شکل ۳

 

Improvement aodv routing protocol in ns2 20864 4 تصویر

شکل ۴


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    مهدی حامدی چهارشنبه , ۲۲ اسفند

    سلام در مورد موضوع این پروژه می تونید به جای پروتکل AODV از پروتکل DSDV استفاده کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab