پروتکل DSR اصلاح شده برای تشخیص و حذف حمله سیاه چاله در منت با آپ نت

 • پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 477 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (61 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

opnet black hole attack dsr 11309 1 تصویر

پروتکل DSR اصلاح شده برای تشخیص و حذف حمله سیاه چاله در منت با آپ نت

در این پست پروژه پروتکل DSR اصلاح شده برای تشخیص و حذف حمله سیاه چاله در منت با آپ نت را آماده کرده ایم که فیلم اجرا و تصلویری خروجی آن را در ادامه مطلب می توانید مشاهده نمائید.

با توجه به توپولوژی ناپایدار و عدم وجود یک سازمان متمرکز مسیریابی در MANET باعث ایجاد چالش در این شبکه ها شده است. پروتکل های متعددی در تلاش برای ارائه یک الگوریتم استاندارد مسیریابی تعادل بار که بتواند معیارهای مهم مربوط به یک مسیر را تحت شعاع قرار دهد از اهمیت خاصی برخوردار شده است. اکثر پروتکل های مسیریابی برجسته از جمله AODV و DSR استفاده از تعداد گام به عنوان پایه انتخاب مسیر است اما کارآمدترین مسیر به عنوان تعداد گام زمانی که ازدحام و گلوگاه در شبکه وجود دارد، ممکن نیست.

بنابراین متریک یک مسیر انتخاب شده باید به گونه ایی باشد که از تمام جهات یک شبکه، چه از جهت خود گره، گره همسایه یا مسیر انتخابی غیره را مد نظر قرار دهد. پروتکل های مسیریابی ادهاک سنتی را می توان به دو نوع طبقه بندی کرد. نوع Proactive یا فعال و نوع Reactive یا On-Demand را می توان به عنوان مثال در نظر گرفت.

توضیحات بیشتر و فیلم و تصاویر خروجی پروژه پروتکل DSR اصلاح شده برای تشخیص و حذف حمله سیاه چاله در MANET با OPNET را در ادامه مطلب مشاهده نمائید.

تلاش پروتکل های مسیریابی فعال حفط سازگاری، اطلاعات مسیریابی در هر گره توسط تبلیغ آن در سراسر شبکه هرچند که همیشه می توان یک مسیر به مقصد (در صورت وجود) با استفاده از اطلاعات که در سطح سراسری جمع آوری شده است استفاده کرد. به طور کلی روش فعال نیاز به تعداد زیادی انتقال بسته، که باعث مصرف توان قابل توجه ایی از گره ها می شود. در مقابل، پروتکل های واکنشی پیدا کردن یک مسیر از منبع به مقصد تنها زمانی است که از طرف منبع درخواست شده است.

استفاده از متریک مناسب می تواند تاثیر زیادی بر کارایی انتخاب مسیر داشته باشد اکثر پروتکل های مسیریابی تعادل بار انتخاب متریک مناسب را در جهت انتخاب یک مسیر با کارایی بالا مد نظر قرار می دهند.اکثر ساختار پروتکل های مسیریابی ترافیک گرا پروتکل سنتی DSR می باشد.

تصویر خروجی ۱:

opnet black hole attack dsr 11309 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet black hole attack dsr 11309 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet black hole attack dsr 11309 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet black hole attack dsr 11309 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet black hole attack dsr 11309 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet black hole attack dsr 11309 7 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  احسان یکشنبه , 27 تیر

  سلام می خواستم بدونم یه پروژه ns2 چه مدت زمان می بره تا آماده بشه عنوان پروژه هم شباهت زیادی با این پروژه داره ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 27 تیر

   اکثرا زمان انجا شبیه سازی بین 4 تا 7 روز است در صورت نیاز با ایمیل در ارتباط باشید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab