پروژه الگوریتم انتخاب ریشه براساس منطق فازی توزیع شده برای شبکه حسگر بیسیم با MATLAB

 • دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
 • بازدید 1,180 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (173 امتیاز از 39 رای)
  Loading...

matlab 30 17 تصویر

پروژه الگوریتم انتخاب ریشه براساس منطق فازی توزیع شده برای شبکه حسگر بیسیم با MATLAB

در این پروژه روش منطق فازی توزیع شده (DFL) با پنج پارامتر ورودی یعنی، انرژی (energy)، مرکزیت (centrality)، فاصله تا ایستگاه پایه (distance to base station)، تعداد هاپ (number of hops) و تراکم گره (node density) برای کارآمدی سیستم انتخابات ریشه ارائه شده است. به منظور جلوگیری از مصرف انرژی بالا در زمان انتقال پیام، ما هر گره را با موتور منطق فازی توزیع شده ساخته ایم. ما این روش را با کاهش تعداد انتقال پیام از گره های عضو برای گره ریشه با اجرای DFL در گره های میانی و با حذف پیام های گره هایی که احتمال کمتری برای انتخاب دارد برای یک ریشه جدید انتخاب شود را ارائه کردیم. سیستم پیشنهادی همچنین شامل تحمل خطا (fault tolerance)، تعادل بارگیری (load balance)، به موقع بودن (به هنگام بودن) (timeliness) و مکانیزم مقیاس پذیری (scalability mechanisms) می باشد. برای اثبات کارایی الگوریتم، ما آن را با الگوریتم هایی مانند: (Low Energy Adaptive Clustering Hierarchy (LEACH)،(Adaptive Clustering Algorithm via Waiting Timer (ACAWT)،(Cluster Head Election mechanism using Fuzzy logic (CHEF)،(Gupta’s Algorithm)، مقایسه کرده ایم.

تصاویر و ویدیو از خروجی این پروژه در ادامه مطلب …

در بسیاری از برنامه های کاربردی شبکه حسگر، تکنیک های خوشه بندی برای کاهش مصرف انرژی استفاده می شود. در شبکه های خوشه بندی شده، گره ها به عنوان عضو و یا گره ریشه تعریف شده است. در حالی که گره های عضو مسئول ارسال داده حس شده توسط خود، به گره ریشه هستند، گره ریشه مسئول جمع آوری، پردازش و ارسال این داده ها به ایستگاه پایه (base station) است.

با توجه به اینکه مصرف انرژی در گره های ریشه رخ می دهد این گره ها باید بسیار سریعتر از گره های عضو باشد. هنگامی که یک گره ریشه در یک خوشه مصرف می شود (از بین می رود)، تمام انرژی آن، اطلاعات حس شده توسط گره های عضو نمی تواند پردازش شود و بی فایده و بی ارزش می شود.

به منظور تعادل مصرف انرژی و افزایش طول عمر خوشه ها و شبکه، ما یک الگوریتم خوشه بندی توزیع شده که در آن نقش گره های ریشه به صورت پویا با توجه به انرژی، مرکزیت، فاصله تا ایستگاه پایه، تعداد گره و پارامترهای تراکم گره تغییر می کند؛ پیشنهاد کرده ایم. در سیستم پیشنهادی، برای استنتاجِ زمانی که گره باید به عنوان گره ریشه انتخاب شود، ما از سیستم استنتاج منطق فازی توزیع شده استفاده کرده ایم.

سیستم ما به طور کامل توزیع شده است، و هر گره شامل موتور استنتاج منطق فازی و با استفاده از اطلاعات همسایگی به منظور استنباط دقیق است. تعداد انتقال پیام از گره های عضو به گره ریشه نیز با اجرای سیستم منطق فازی توزیع شده در متوسط گره های عضو کاهش یافته است.

(تصاویر خروجی این پروژه بیش از ۲۵ مورد بود که ما فقط چند مورد آن را قرار داده ایم – خروجی کامل را در ویدیو موجود در ادامه می توانید مشاهده نمائید)

matlab 30 1 تصویر matlab 30 2 تصویر matlab 30 15 تصویر matlab 30 16 تصویر matlab 30 17 تصویر matlab 30 18 تصویر matlab 30 19 تصویر matlab 30 20 تصویر matlab 30 22 تصویر matlab 30 23 تصویر matlab 30 24 تصویر

matlab 30 25 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  سیامک خسروی چهارشنبه , ۱۹ اردیبهشت

  سلام من چطور میتونم کدهای آماده شبکه حسگر بی سیم در متلب را تهیه کنم؟ من یک پروژه در مورد بهبود طول عمر شبکه با استفاده از هیبریدی از الگوریتم PSO و HSA را دارم من کدنویسی شبکه در متلب نمی دونم چطور بنویسم؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , ۲۷ بهمن

   در صورت تمایل می تونیم براتون آماده کنیم. اگه مایل باشید جزئیات پروژه مورد نظر رو با ایمیل برای ما ارسال کنید تا بررسی و شرایط انجام رو خدمت شما اعلام کنیم.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab