پروژه تحلیل رفتار سرمایه گذاران همسو با مدل سازی هم محور در MATLAB

 • دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
 • بازدید 321 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (22 امتیاز از 5 رای)
  Loading...

matlab 8 6 تصویر

پروژه تحلیل رفتار سرمایه گذاران همسو با مدل سازی هم محور در MATLAB

براساس فرضیه بازار کارا، قیمت باید منعکس کننده همه اطلاعات باشد. طرفداران این فرضیه معتقدند که مدیریت فعال تلاش بیهود های است. به همین دلیل، از استراتژی های غیرفعال حمایت می کنند که در آن با تشکیل یک سبد سرمایه گذاری به خوبی متنوع شده، تلاشی برای پیش دستی کردن نسبت به بازار صورت نمی گیرد. اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا بازارها کارا هستند؟ یا اینکه تا چه اندازه کارا هستند؟ وجود بعضی بیقاعدگی ها در بازار مالی، فرضیه بازار کارا را با چالش هایی رو برو کرد و باعث ایجاد مکتب جدیدی به نام مالی رفتاری شده است. در این مکتب جدید، برخلاف نظریه های سنتی که سرمایه گذاران را افراد عقلایی می پنداشتند، فرض می شود که سرمایه گذاران غیر عقلایی هستند. در واقع رفتار غیر عقلایی سرمایه گذاران که توسط روانشناسان کشف شد منجر به ایجاد دانش مالی جدیدی گشت که در آن از روانشناسی هم بهره می برند. بعدها محققان با آزمون های فرضیه، بیقاعدگی های بازار را نشان دادند و میزان کارایی بازار را بررسی کردند. برای مثال، تورسکی و کانمن نشان دادند که افراد در زمان پیش بینی، وزن بیشتری به داده های اخیر می دهند. آزمون های کارایی بازار را می توان به سه دسته تقسیم نمود:

توضیحات بیشتر و تصاویر خروجی در ادامه مطلب ….

آزمون شکل ضعیف: این آزمون اشاره به وجود یا عدم وجود الگو در بازده سهام دارد. در صورتی که همبستگی سریالی مثبت مشاهده شود، یعنی بازده های مثبت به پیروی از بازده های مثبت گرایش داشته باشند، ویژگی همسویی (مومنتوم) داریم. به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند با بررسی روند در قیمت ها و اندازهگیری همبستگی سریالی بازده های بازار، در صورت وجود همبستگی سریالی مثبت، از ویژگی همسویی استفاده کرده و از فرصت های سود بهرهمند شوند.

آزمون شکل نیمه قوی: نشان میدهد که آیا میتوان از اطلاعات در دسترس همگان برای بهبود عملکرد سرمایه گذاری استفاده کرد.

آزمون شکل قوی: نشان میدهد که آیا سایر معامله کنندگان می توانند با دنبال کردن معاملات افراد داخلی (که ممکن است دارای اطلاعات محرمانه باشند) سود کسب کنند؟

در این پژوهش، نوع اول آزمون کارایی بازار مدنظر است. چرا که استفاده از ویژگی همسویی و حضور این دسته از سرمایه گذاران برای مدلسازی این تحقیق به کار می رود..

(جهت بزرگنمایی تصاویر برروی آنها کلیک نمائید)

matlab 8 1 تصویرmatlab 8 2 تصویر matlab 8 3 تصویر matlab 8 4 تصویر matlab 8 5 تصویر matlab 8 6 تصویر matlab 8 7 تصویر matlab 8 8 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab