پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ – توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

 • سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴
 • بازدید 902 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (81 امتیاز از 19 رای)
  Loading...

تصویر matlab_24_1 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ – توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

پیاده سازی مقاله Reactive Power-Voltage Integrated Control Method Based on MCR

در سیستم قدرت ، ضربات و نوسانات ولتاژ و کمبودیه مازاد توان راکتیو اثر بسیاری بر کیفیت برق خواهد گذاشت. به طور دینامیک ، جبران سازی توان راکتیو محلی یکی از بهترین روش های کاهش تلفات توان و بهبود راندمان توزیع و انتقال می باشد. در این مقاله ابتدا به توصیف جبران سازی ترکیبی ولتاژ و توان راکتیو می پردازد و سپس به تجزیه و تحلیل معایب ابزارهای جبران سازی توان راکتیو معمول و مزایای ” MCR ” پرداخته و در ادامه طراحی های پایه بر اساس استراتژی کنترل توان راکتیو و ولتاژ ” MCR ” برای رسیدن به هدف جبران سازی توان راکتیو به صورت دینامیک ارائه می شود. در پایان مقاله شبیه سازی و نتایج تجربی برای مدل جبران سازی انجام می گیرد.

توضیحات بیشتر و تصاویر خروجی در ادامه مطلب …

جبران سازی توان راکتیو مناسب و معقول گارانتی مهمی برای امنیت سیستم قدرت بوده و از منظر اقتص ادی رهی برای بالا بردن کیفیت برق تحویلی و در نتیجه رضایت مندی بیشتر مشتری می با شد. با اصلاح و گسترش شبکه قدرت، دامنه ولتاژ و توان راکتیو افزایش یافت در حالی که بار در بالاترین و پایین ترین حد خود نوسان می کرد . روش جبران سازی توان راکتیو با استفاده از سوییچینگ خازن ها و تنظیم تپ های ترانس اجرا می شود که عامل ایجاد مشکلات زیر می باشد:

الف – زمان سوییچینگ و تنظیم خازن ها و ترانس ها محدود می باشد که نمی تواند نیازمندی های کنترل توان راکتیو را برآورده سازد.

ب – سوییچینگ خان ها و تغییر تپ ها می تواند باعث گسسته شدن توان راکتیو شده که در نتیجه آن هر رخدادی منجر به نوسانات مقطعی می شود در حالی که تنظیم ولتاژ و توان راکتیو در آخرین حد خود می

باشد.

ج – سوییچینگ خازن ها می تواند به راحتی باعث اور ولتاژ و تهدیدی برای عملکرد پایدار سیستم گردد در حالی که راکتور کنترل شده با مغناطیس (MCR) بر مبنای تقویت کننده های مغناطیس می باشد، پژوهشگران شوروی مفهوم راکتور کنترل شده مغناطیسی را در سال ۱۸۹۱ ارائه دادند ، تغییرات نامی اشباع هسته با استفاده از کنترل تحریک جربان DC لوپ صورت می پذیرد که در نتیجه دسترسی به هدف تغییرات نرمامپدانس را میسر می سازد.

MCR دارای مزایی فراوانی می باشد و از آن جمله: روش کنترل انعطاف پذیر ، زمان پاسخ سریع. ام سی آر نه تنها فقط می تواند تنظیم نرم توان راکتیو برای اجرای انتقال توان انعطاف پذیر انجام دهد بلکه همچنین مانع اور ولتاژ فرکانس توان و اور ولتاژ سوییچینگ می شود. از مزایای دیگر آن کاهش تلفات توان خط و بهبود در امنیت و پایداری سیستم قدرت می باشد.

این مقاله روش کنترل هوشمند ولتاژ توان راکتیو بر اساس MCR یا همان Magnetically Controlled Reactor ارائه میدهد تا کاستی های روش های پیشین که شامل تنظیم توان گام به گام و از بین بردن نوسانات می باشد، را حل کند.

تصویر خروجی ۱:

تصویر matlab_24_2 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۲:

تصویر matlab_24_3 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۳:

تصویر matlab_24_4 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۴:

تصویر matlab_24_5 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۵:

تصویر matlab_24_6 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۶:

تصویر matlab_24_7 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB

تصویر خروجی ۷:

تصویر matlab_24_8 پروژه روش کنترل هوشمند ولتاژ - توان راکتیو بر پایه MCR با MATLAB


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  علی سه شنبه , 28 مرداد

  سلام فایل شبیه سازی هم هست داخلش یا فقط مقالست؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , 28 مرداد

   بله شبیه سازی هم داره.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab