پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV با نرم افزار OPNET

 • پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
 • بازدید 889 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (183 امتیاز از 40 رای)
  Loading...

OPNET AODV 1 تصویر

پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV با نرم افزار OPNET

در این پست پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV با نرم افزار OPNET را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح پروتکل AODV پرداخته و نتایج به دست آمده از شبیه سازی را نشان خواهیم داد.

یک پروتکل مسیریابی بنا به درخواست است که به کامپیوترهای سیار، یا گره ها، برای انتقال پیام ها در میان همسایه هایشان اجازه می دهد تا با هم به طور مستقیم ارتباط برقرار کنند. پروتکل AODV تنها وقتی مسیری مورد نیاز می باشد عملیات یافتن مسیر انجام می گیرد و البته وقتی که مسیر یافته شد، تا زمانی که مورد احتیاج باشد آن مسیر ذخیره شده، باقی می ماند و پس از آن دیگر نگه داشته نشده و برای دفعه بعد باید دوباره یافته شود.

AODV مطمئن می سازد که مسیرها شامل حلقه نباشند و برای پیدا کردن کوتاه ترین مسیر ممکن سعی می کند. همچنین AODV قادر به تغییرات دستی در مسیرها است و اگر یک خطا وجود داشت می تواند مسیرهای جدید خلق کند. این پروتکل سعی می ­کند به سرعت با شرایط خطوط پویا هماهنگ شود و حجم کم پردازش و حافظه مورد نیاز از خواص این الگوریتم می ­باشد. این پروتکل از شماره ترتیبی مقصد برای اطمینان از عدم ایجاد حلقه ­ها استفاده می ­کند و همچنین مشکل شمردن تا بینهایت را که در پروتکل کلاسیک بردار فاصله موجود بود، حل می­ کند.

توضیحات بیشتر و تصویر خروجی پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV با نرم افزار OPNET در ادامه مطلب.

در AODV هر گره دارای شماره ترتیبی مخصوص به خود است که به طور یکنواخت افزایش می ­یابد. این شماره وقتی افزایش می ­یابد که گره مربوطه متوجه تغییری در توپولوژی شبکه گردد. AODV قابلیت مهم دیگری نیز داراست و آن قابل استفاده بودن این پروتکل در هر سه نوع ارتباطات تک ­پخشی، چند­ پخشی و انتشاری می­ باشد.

تصویر خروجی پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی AODV :

OPNET AODV 2 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab