پروژه مدیریت بهینه انرژی گلخانه در شبکه هوشمند با MATLAB

 • جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴
 • بازدید 636 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (72 امتیاز از 17 رای)
  Loading...

matlab 9068 1 تصویر

پروژه مدیریت بهینه انرژی گلخانه در شبکه هوشمند با MATLAB

توسعه روز افزون گلخانه ها در ایران در حالی است که به جهت ضغف در فناوری هایی که تا به حال در اختیار داریم، مصرف انرژی برای تولید هر واحد محصول در آنها تا چندین برابر، بالاتر از میانگین های جهانی می باشد. با این حال افزایش قیمت انرژی به عنوان یک چالش برای تولید کنندگان محصولات گلخانه ای مطرح شده، آنها را به استفاده از فناوری های نوین به منظور کاهش مصرف انرژی سوق داده است. بهره مندی از روش های کاهش مصرف انرژی ماننده: کاهش تلفات حرارت از گلخانه، بهبود بازده تولید، بهبود بازده سیستم های گرمایش،خنک کننده و آبیاری، کاهش مصرف انرژی الکتریکی و بهبود مدیریت گلخانه می تواند میزان مصرف انرژی برای تولید هر واحد محصول را تا چندین برابر کاهش دهد.

در این پست پروژه مدیریت بهینه انرژی گلخانه در شبکه هوشمند با MATLAB را آماده کرده ایم. توضیحات بیشتر در رابطه با انرژی گلخانه ها در ادامه مطلب …

افزایش قیمت انرژی در کشور به عنوان یک چالش و مخاطره بزرگ برای تولید کنندگان محصولات گلخانه ای مطرح است. هـر چنـد در کشور نسبت به سال های گذشته افزایش قیمت انرژی چشم گیرتر بوده ولی این افزایش در تمام کشور های جهـان مشـهود بـوده است.

در یک بررسی اجمالی می توان دریافت که مصرف انرژی در گلخانه های ایران تا چندین برابر نیاز واقعی است. با این وجود در بسیاری از موارد شرایط محیطی فضای گلخانه به دلیل عدم استفاده از فناوری های نوین، آن گونه که باید تنظیم نشده، تولیـد کـاهش یافته، در نتیجه مصرف انرژی به ازای تولید هر واحد محصول باز هم افزایش می یابد.

با به کار بستن روش های کاهش مصرف انرژی، می توان مصرف انرژی را تا حدی کاهش داد که اغلب باعـث شـگفتی خواهـد شـد. در اثبات این ادعا می توان به وجود گلخانه ها در کشور هایی اشاره نمود که هزینه انرژی در آن ها چندین برابر ایران بوده، اما با کـاربرد روش های مناسب بهینه سازی مصرف انرژی توانسته اند محصولات تولیدی خود را با قیمت های نه چندان بـالاتر بـه بـازار عرضـه نمایند.

matlab 9068 2 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab