پروژه پردازش تصویر برش بندی صفحه بیتی با متلب

 • سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴
 • بازدید 825 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (53 امتیاز از 11 رای)
  Loading...

matlab bit plane slicing 13612 1 تصویر

پروژه پردازش تصویر برش بندی صفحه بیتی با MATLAB

در این پست پروژه پردازش تصویر برش بندی صفحه بیتی با متلب را آماده کرده ایم که یکی از تمرین های کتاب پردازش تصویر رافائل گونزالس می باشد. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با پیکسل ها و بیت ها پرداخته و فیلمی از خروجی این پروژه را نشان داده ایم.

پیکسل (Pixel) در تصاویر دیجیتالی کوچکترین جز ساختاری یک تصویر می باشد که بعضا در مباحث گرافیک و تصویر، نقطه نامیده می شود. اگر تابع f را با دو متغیر حقیقی مستقل x و y در نظر بگیریم F-x,y را می ‌توانیم با نسبت دادن ارزشی (مانند شدت یا روشنایی) به f آن را روی صفحه نمایش دهیم. در این حال f را یک تصویر و نقطه (x,y) را یک پیکسل می نامیم.

پیکسل ها اعدادی دیجیتالی می باشند که تشکیل دهنده آنها، بیت ها هستند. هر یک از پیکسل ها در یک تصویر خاکستری ۲۵۶ سطحی متشکل از ۸ بیت می باشد. اثر بیت های خاص را بر ظاهر کلی تصویر می توان به جای مشخص کردن بازه های سطح شدت روشنایی مشخص کرد.

توضیحات بیشتر و فیلم خروجی پروژه پردازش تصویر برش بندی صفحه بیتی با متلب در ادامه مطلب.

می توانیم در نظر بگیریم که یک تصویر ۸ بیتی شامل صفحات ۱ بیتی است که صفحه اول دارای کم ارزش ترین بیت و صفحه هشتم دارای پرارزش ترین بیت در تمامی پیکسل ها می باشد. تجزیه یک تصویر به صفحات بیتی آن جهت تحلیل کردن اهمیت نسبی هر بیت در تصویر مفید است و میتوانیم از آن، به منظور مشخص کردن تعداد بیت مورد نیاز جهت کوانتیزه سازی تصویر استفاده نمود.

با استفاده از ۴ صفحه بیتی با ارزش بالاتر، می توانیم تصویر را با جزئیات مناسب بازسازی کنیم. این پروژه پردازش تصویر با توجه به صفحات ۱۴۲، ۱۴۳ و ۱۴۴ کتاب پردازش تصویر رافائل گونزالس (Digital image processing Rafael Gonzalez) در زمینه برش بندی صفحه بیتی (Bit Plane Slicing) انجام شده است.


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  یسنا مهرجو دوشنبه , ۳ خرداد

  سلام من یه پروژه دارم با متلب اگه فرصت انجامشو دارین بهم اطلاع بدین لطفا ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , ۴ خرداد

   مشکلی نیست پروژه متلب هم انجام میدیم با ایمیل در ازتباط باشید

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab