پروژه پنهان سازی اطلاعات در فایل صوتی به زبان سی شارپ #C

 • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳
 • بازدید 989 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (103 امتیاز از 28 رای)
  Loading...

Steganography soti Csharp 1 تصویر

پروژه پنهان سازی اطلاعات در فایل صوتی به زبان سی شارپ #C

امروزه با پیشرفت و گسترش رایانه ها و شبکه های جهانی و نیز افزایش کارآئی این تکنولوژی در تمامی ابعاد زندگی انسان، استفاده از رایانه ها بعنوان دفاتر کاری انسان ها و سازمان ها و برقراری ارتباط بصورت غیرحضوری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ولیکن یکی از مهمترین نگرانی ها و چالش ها در این زمینه، امنیت و عدم دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی افراد و سازمان های مختلفمی باشد.

دانش نهان نگاری اطلاعات ابزاری نیرومند است که امنیت انتقال و ذخیره سازی اطلاعات را بالا می برد. در سناریوی نهان نگاری، داده محرمانه درون رسانه دیگری نظیر صوت، تصویر و یا ویدئو مخفی می شود که به رسانه مذکور اصطلاحاً سیگنال پوشش گفته می شود. پس از اتمام فرآیند نهان نگاری، سیگنال نهانه تشکیل می شود، که این سیگنال جدید می تواند انتقال داده شده و یا ذخیره سازی گردد. به طور کلی یک سامانه مخفی سازی اطلاعات باید دارای دو ویژگی اساسی زیر باشد:

شفافیت: بدین معنی که موضوع میزبان پیام در هر دو حالت عاری و حاوی پیام مشابه باشد، یعنی در سیگنال نهانه تفاوت قابل درکی برای حواس انسان وجود نداشته باشد.

ظرفیت: میزان اطلاعاتی را که می توان در حداقل حجم از رسانه مورد نظر مخفی سازی کرد. ذکر این نکته الزامیست که حجم داده ای که می توان در یک میزبان ذخیره کرد دقیقا بستگی به ماهیت میزبان دارد.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب …

در سال های اخیر شگردهای مختلفی با اهداف گوناگون برای پنهان نگاری اطلاعات در صوت دیجیتالی ارائه شده است که همه این روش ها به نوعی از ضعف سامانه شنوایی انسان (HAS) در نهان نگاری بهره می جویند. در بسیاری از این روشها از شگرد تغییر بیت های کم ارزش (LSB) سیگنال صوتی در حوزه زمان و یا حوزه تبدیل استفاده می کنند.

برخی از این روش ها این شگرد را با شگردهای دیگری همچون انتشار خطا جانشانی خطای کمینه (MER) و اثر خاصیت پوشش دهی زمانی ترکیب می کنند در روشهای دیگر پیامهای محرمانه را در بیتهای کم ارزش حوزه های تبدیل همچون تبدیل موجک و تبدیل صحیح به صحیح و اخیرًا تبدیل موجک صحیح شده مخفی سازی می کنند.

هرچند شگرد تغییر بیت های کم ارزش با هدف افزایش مقاومت در برابر نویز جمع شونده، اصلاح شده است. در گروه دیگری از روشهای نهان نگاری در صورت ازشگردهای نهان نگاری اطلاعات در تصاویر برای مخفی سازی اطلاعات استفاده می شود.

در این پست از وب سایت نوآوارن گرمی پروژه پنهان سازی اطلاعات در فایل صوتی به زبان سی شارپ #C را آماده کرده ایم که با استفاده از آن می تواند متن یا محتوای فایلی را در داخل یک فایل صوتی با پسند wav یا فایل ظبط شده پنهان کند. در این برنامه عمل پنهان سازی با یک کلید انجام می شود که با همان کلید نیز می توان اطلاعات پنهان شده را بازیابی کرد.

Steganography soti Csharp 2 تصویر

در ادامه مقاله ای قابل دریافت است توضیحات کامل و جامعی در رابط با پنهان سازی اطلاعات در فایل صوتی داده است که پیشنهاد می کنیم حتما دانلود و مطالعه نمائید.

در این مقاله یک روش نهان نگاری مبتنی بر شگرد تغییر بیت های کمارزش ارائه می شود که بیت های کم ارزش تبدیل موجک LWT سیگنال صوتی را متناسب با بیت های داده تغییر می دهد. تعداد بیت های قابل تغییر در هر زیر باند با آستانه شنوائی که برای آن زیرباند تعریف می شود، متناسب است. تاکید اصلی در این روش افزایش ظرفیت نهان نگاری بدون کاهش کیفیت شنیداری صوت نهانه و بازیابی کامل اطلاعات مخفی شده در صوت است.


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab