پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ

 • چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴
 • بازدید 333 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (82 امتیاز از 20 رای)
  Loading...

csharp 8816 1 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ

پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ

چکیده:

پنهان سازی یا نهان نگاری هنر مخفی سازی یک اطلاع در اطلاع دیگر است که اطلاع دوم دارای مفهوم مشخصی می باشد. نهان نگاری برخلاف رمزنگاری، حمله کننده را از تحقیق در باره ی کشف اطلاع دیگر باز می دارد. در کارهای پژوهشی پیشین، نهان نگاری در رسانه های مختلف ماننده متن، صوت، تصویر و پیام کوتاه انجام شده است.

در این پست، پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ را با عنوان مقاله نهان نگاری بدون محدودیت داده با تغییر ماهیت داده به نمودار آماده کرده ایم که در این پیاده سازی و مقاله روشی پیشنهاد شده است که در آن اطلاعات در قالب نمودار آماری منتقل می شود. ظرفیت این روش محدودیتی نداشته و قابل مقایسه با روش های پیشین نمی باشد.

روش ارائه شده، هیچ داده سرباری ندارد و تمام داده، حامل اطلاع مخفی است که تنها مفهوم و شکل بیان آن تغییر کرده است. این روش در پنج گام بیان شده است که برای امنیت بیشتر اطلاعات در گام دوم از ترکیب چند جانبه نهان نگاری با رمزنگاری استفاده می شود.

یکی از گام های اساسی، انتخاب مفهوم نمودار توسط کاربر یا ماشین است. در واقع در این روش هدف از اطلاع دوم در تعریف نهان نگاری تعیین مفهوم خاص برای نمودار حامل است. این مفهوم درک نمودار حامل را بین عموم محدود می کند.

توضیحات بیشتر، تصاویر خروجی و دریافت اصل مقاله این پروژه در ادامه مطلب …

مقدمه:

اطلاعات بخش مهمی از زندگی بشر را تشکیل می هند. گاهی احمیت اطلاعات به حدی است که انسان ها را به سوی پنهان کردن آنها سوق می دهد. به منظور تبادل چنین اطلاعاتی، ماننده اطلاعات درجه بندی شده ی کشور، اطلاعات جنگها، اطلاعات زندگی خصوصی، نیاز به روش های به خصوصی دارد تا مبادا افراد غیر مجاز به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل روش های همچون رمزنگاری و نهان نگاری یا استگانوگرافی به وجود آمده اند.

.

به دلیل انتشار روز افزون رسانه های دیجیتال، مسئله ای که در انتقال داده دیجیتال مطرح می شود این است که چگونه از امنیت و مخفی بودن داده های ارسالی مطمئن شویم. هدف اصلی در پنهان سازی، پنهان کردن اطلاعات در پوششی دیگر است، به طوری که دیگران متوجه وجود اطلاعات در قالب فوق نشوند. باید دقت شود که این روش با روش رمزنگاری تفاوت دارد.

.

هدف اصلی در رمزنگاری تغییر اطلاعات به شکلی است که برای افراد دیگر نامفهوم باشد. اما اینکه افراد متوجه وجود اطلاعات شوند اهمیتی ندارد بلکه مهم این است که افراد قادر به درک اطلاعات نباشند. با این حال بهتر است که این دو روش با هم ترکیب شوند تا حتی در صورت شکست پنهان سازی، داده قابل فهم نباشد.

علم نهان نگاری در سال های اخیر مورد توجه بساری از پژوهشگران عرصه ی کامپیوتر قرار گرفته است. به شکلی که در بیشتر رسانه های موجود نهان نگاری در حال بررسی می باشد. امروزه نهاد ها رسمی و غیر رسمی، برای تحلیل و مقایصه عملکرد خود از نمودار های آماری استفاده می کنند. تشخیص هر کدام از این نمودار ها نیاز به اطلاعات از محیط کار نمونه برداری شده و علم قرائت نمودار است.

.

با توجه به نمودار های اقتصادی و اجتماعی موجود می توان داده خود را به عنوان یک نمودار گزارش ساده نشان داد که در پنهان سازی اطلاعات محدودیتی ندارد. بنابراین در این مقاله رسانه ای جدید به نهان نگاری اضافه می کند. در این روش پیام مخفی در نمودار نهان می شود و تمام داده حامل، اطلاع مخفی است که فقط مفهوم و شکل بیان آن تغییر کرده است.

در این روش پنهان کردن اطلاعات محدودیتی ندارد و از نظر ظرفیتی قابل مقایسه با هیچ روشی در گذشته نیست. هر نمودار دارای مفهوم است که بیان کننده زمینه اطلاعات آماری نمودار است. این مفهوم توسط کاربر یا بانک اطلاعاتی ماشین به نمودار حامل داده می شود.

علم مقابل نهان نگاری، تحلیل نگان نگاری است. این علم برای پیدا کردن پیام مخفی شده در رسانه بکار می رود. نهان شکنی به دو گرایش یافتن پیام و نابودی پیام تقسیم می شود.

توضیحات بیشتر در در مقاله این پروژه مطالعه نمائید.

csharp 8816 2 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ csharp 8816 3 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ csharp 8816 5 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ csharp 8816 6 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ csharp 8816 4 پروژه پنهان سازی اطلاعات در نمودار به زبان سی شارپ


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab