پیاده سازی پروژه VOIP و Video Conferencing با نرم افزار OPNET

 • جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴
 • بازدید 1,189 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (153 امتیاز از 37 رای)
  Loading...

voip video conferencing OPNET 1 تصویر

پیاده سازی پروژه VOIP و Video Conferencing با نرم افزار OPNET به همراه داکیومنت

با توجه به رشد چشمگیر شبکه ها و کاربران زیاد و اهمیت آن در عصر حاضر، شبکه ها باید دارای کارایی مناسب باشند و برای اینکار آنالیز و بررسی کردن رفتار شبکه از اهمیت فراوانی برخوردار است. همچنین طراحان شبکه در صدد آزمایش ایده های نوین خود در شبکه ها هستند. نرم افزار های شبیه ساز ابزار مناسبی برای شبیه سازی شبکه ها هستند.

بخصوص برای شبکه های امروزی که دارای ساختار با پیچیدگی بالا بوده و استفاده از روش های آنالیز ریاضید در بررسی رفتار آنها عملا بصورت دقیق امان پذیر نیست. در این پست قصد معرفی پیاده سازی VoIP و Video Conferencing را در شبکه بی سیم در نرم افزار Opnet و نمایش نتایج حاصله از شبیه سازی و تجزیه تحلیل آن را داریم. توضیحات بیشتر و تصاویر از خروجی پروژه و در ادامه مطلب ….

VOIP :
صدا برروی پروتکل اینترنت یا صدا برروی آی پی (VoIP) یک تکنولوژی برای انتقال درجا صدا برروی IP بر پایه شبکه استفاده شده است (برای نمونه اینترنت یا شبکه های IP اختصاصی). ایده اصلی VoIP برای انتقال درجا سیگنال گفتار روی یک شبکه داده و برای کاهش هزینه برای تماس های راه دور بصورت تماس های VoIP که شبکه های مبتنی بر پاکت می خواهند در یک نرخ ثابت انجام دهند است ، در عوض  شبکه تلفنی سویچ شده عمومی (PSTN) سنتی برای تماس های راه دور گران هستند.

voip video conferencing OPNET 11 تصویر

امروزه ، روش جدید برای برقرار کردن تماس صوتی و تصویری تماس از طریق تماس VoIP وی او آی پی است. VoIP در ابتدا بدست Alon cohen  و Lior Haramaty در ۱۹۹۵ بداع شده است. اولین تلفن اینترنتی در فوریه سال ۱۹۹۵ توسط VocalTec منتشر شد و یک حق ثبت اختراع کشتی در فرستنده و گیرنده های صوتی برای زمان واقعی و یا نزدیک به زمان واقعی ارتباط از سیگنال های صوتی بر روی یک شبکه داده ها در سال ۱۹۹۸ واصل شد.

این اولین قصد در تاریخ ارتباطات از راه دور با هدف در انتقال داده و صدا در یک زمان و روی شبکه مشترک بود. در گذشته ، صدا و داده روی دو شبکه مجزا ارسال می شدند ، داده روی شبکه مبتنی بر پاکت و صدا برروی PSTN .

.

voip video conferencing OPNET 12 تصویر

.
بیشتر سازمان ها در حال جابجایی از PSTN سنتی به VoIP هستند ، مانند راه حل راتباطات یکپارچه مایکروسافت (Microsoft Lync) که یک راه حل یکپارچه برای صدا ، پیام فوری ، شنیدن و ویدئو کنفرانس برای عمیلیات های تجاری فراهم می کند.

یک تعداد فزاینده ای از مردم در گروه سنی مختلف الآن روی محصولات VoIP و ابزارهایی مانند Skype ، برای ایجاد تماس صوتی/تصویری برای ارتباط داشتن با دوستان و فامیلان استفاده می کنند زیرا آنها رایگان یا کم هزینه هستند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها از VoIP برای روتین تماس کنفرانسی برای جلسه پروژه ها و مصاحبه با کارمندان آینده استفاده می کنند.

Video Conferencing :

voip video conferencing OPNET 13 تصویر

ویدئو کنفرانس یک ارتباط تصویری است که با صدا و تصویر همراه است. یک ویدئو کنفرانس می تواند برروی اینترنت ، خط تلفن ، ماهواره و شبکه بیسیم انجام شود بنابراین ویدئو کنفرانس می تواند بین دو یا چند منطقه انجام شود. ویدئو کنفرانس می تواند در استودیو های مخصوص ویدئو کنفرانس یا با کامپیوتر های معمولی با وبکم و یا با تماس تصویری انجام شود. ویدئو کنفرانس در شبکه های محلی و یا اینترنت برای تبادل صدا از VoIP  و در تلفن ها از PSTN استفاده می کند.

تصاویری از خروجی پروژه:

(جهت بزرگنمایی تصاویر برروی آنها کلیک نمائید)

voip video conferencing OPNET 2 تصویر voip video conferencing OPNET 3 تصویر voip video conferencing OPNET 4 تصویر voip video conferencing OPNET 5 تصویر voip video conferencing OPNET 6 تصویر voip video conferencing OPNET 7 تصویر voip video conferencing OPNET 8 تصویر voip video conferencing OPNET 9 تصویر voip video conferencing OPNET 10 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab