پیاده سازی سیستم MIMO با اکولایزر Zero Forcing در نرم افزار متلب

 • سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
 • بازدید 419 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (70 امتیاز از 14 رای)
  Loading...

mimo zero forcing equalizer matlab 21981 4 تصویر

سیستم MIMO با اکولایزر Zero Forcing در MATLAB

در این بخش پروژه پیاده سازی سیستم MIMO با اکولایزر Zero Forcing را در نرم افزار MATLAB همراه با کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که مرجع آن یک مقاله کوتاه انگلیسی است که همراه با پروژه ارائه خواهد شد. معرفی پروژه و فیلم و تصاویر خروجی آن در ادامه قرار داده شده است.

معرفی پروژه

طرح های خروجی مختلف از یک ورودی وجود دارد که ما در این بخش قصد داریم تا در رابطه با نمونه ای بحث کنیم که شامل چند آنتن ارسال و چند آنتن دریافت می باشد و در آن یک کانال با چند ورودی و چند خروجی (MIMO) تشکیل می گردد. در این پروژه بحث خود را محدود به نمونه دو آنتن دریافت و دو آنتن ارسال (یک کانال MIMO دو در دو) کرده و فرض را بر این می گذاریم که این کانال یک کانال چند مسیره رایلی محو کننده یکنواخت بوده و این مدولاسیون BPSK یا Binary Phase Shift Keying می باشد.

نتایج شبیه سازی

نتایج شبیه سازی در نرم افزار متلب با یک سیستم MIMO دو در دو (۲*۲ MIMO) بوسیله مدولاسیون در کانال رایلی، نشان دهنده هماهنگ بودن نتایج در سیستم یک در یک برای مدولاسیون BPSK در کانال رایلی می باشد. اکولایزر Zero Forcing بهترین راه به منظور معادل کردن علامت دریافتی نمی باشد اما برای رسیدن به بهبود میزان داده ها کمک می کند. ولی باید توجه داشته باشیم وقتی که دو آنتن دریافت داشته باشیم، از نمی تواند از شرایط تنوع استفاده کند. با توجه به اینکه احتمال دارد در تمامی شرایط نتوانیم در نسبت اطلاعات برابر به بهبود برسیم، از این رو عملی که صورت می می گیرد این خواهد بود که کانال ها با هم مرتبط می باشند. با این وجود احتمالا حتی اگر دو نماد دریافتی نیز در اختیار داشته باشیم، نتوانیم دو نماد مجهول ارسال شده را حل کنیم.

 تصویر خروجی پروژه سیستم MIMO با اکولایزر Zero Forcing

mimo zero forcing equalizer matlab 21981 4 تصویر

mimo zero forcing equalizer matlab 21981 2 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab