پیاده سازی پروتکل SPI با VHDL در نرم افزار Modelsim

implementation spi protocol vhdl modelsim 22563 1 تصویر

پیاده سازی پروتکل SPI با VHDL در Modelsim

در این بخش پروژه پیاده سازی پروتکل SPI با VHDL در نرم افزار Modelsim را آماده کردیم که یکی از پروتکل های ارتباطی در دستگاه های الکترونیکی است. در ادامه به معرفی پروتکل SPI پرداخته و لینک خرید این پروژه با نرم افزار مدل سیم قرار داده شده است.

ارتباطات بین دستگاه های الکترونیکی

در بحث ارتباطات میان دستگاه های الکترونیکی، مثل ارتباط میان انسان ها لازم است تا هر دو طرف زبان یکدیگر را درک کرده و متوجه شوند. به این زبان مشترک بین دستگاه ها، در الکترونیک پروتکل گفته می شود که دربردارنده قرار داد هایی بین دو دستگاه در رابطه با نوع انتقال دیتا می باشد. از جمله این دیتاها می توان با سرعت انتقال، تعداد خطوط انتقال و غیره اشاره کرد. یکی از انواع این پروتکل های ارتباطی در الکترونیک، پروتکل SPI می باشد که به منظور برقراری ارتباط میان دو یا چند دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی پروتکل SPI

نام پروتکل SPI مخفف شده از عبارت Serial Peripheral Interface می باشد که به معنی پروتکل ارتباطی سریال است. کاربرد پروتکل SPI در ارتباطات با فاصله کوتاه بوده و نوع ارتباط آن سنکرون می باشد. در این پروتکل در کامل ‌ترین حالت، چهار سیم یا مسیر ارتباطی جهت پیاده ‌سازی مورد استفاده قرار می گیرد. بوسیله این چهار سیم، قابلیت ایجاد یک ارتباط Full duplex به صورت Master/Slave فراهم خواهد شد. در صورتی که بیشتر از دو وسیله با استفاده از پروتکل SPI به هم متصل گردد، یکی از آنها master و بقیه slave خواهند بود. تصویر زیر، دیاگرامی از چگونگی ارتباط بین دو وسیله را در پروتکل SPI نشان می ‌دهد.

implementation spi protocol vhdl modelsim 22563 2 تصویر

شکل دیاگرام پروتکل SPI


پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 3723
  حامد قریشی شنبه , 10 خرداد

  من هزینه رو پرداخت کردم ولی لینک دانلود خرابه لطفا رسیدگی کنید

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , 10 خرداد

   بررسی شد لینک دانلود مشکلی نداشت. با ایمیل هم برای شما ارسال شد.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab