پیش بینی بورس با الگوریتم نزدیک ترین همسایه (KNN) در نرم افزار R

 • چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
 • بازدید 840 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (87 امتیاز از 18 رای)
  Loading...

r bourse knn 18759 1 تصویر

پروژه پیش بینی بورس با الگوریتم نزدیک ترین همسایه در R

پروژه پیش بینی بورس با الگوریتم نزدیک ترین همسایه (k-Nearest Neighbor – KNN) را در این پست با نرم افزار R آماده کردیم که کدهای آن کامنت گذاری نیز شده است. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با سهام و بورس پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه آماری در R قرار داده شده است. توضیحاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، از مطالعاتی است که در رابطه با سهام و بورس با استفاده از شبکه های عصبی صورت گرفته است. در کنار کارهای انجام شده پیشین، اکنون ما نیز از الگوریتم KNN استفاده می کنیم.

پیش بینی قیمت سهام:

مروری بر مطالعات قبلی در خصوص پیش بینی قیمت سهام نشان می دهد که شاخص های فنی غالبا استفاده شده اند. شاخص های فنی، نظیر قیمت سهام فعلی، قیمت باز شدن، قیمت بسته شدن، حجم، بالاترین و پایین ترین قیمت اغلب با مدل شبکه عصلی استفاده می شود. در دوره های اخیر، مدل های ترکیبی به طور موثری در پیش بینی قیمت سهام استفاده شده اند.

نمونه هایی از مطالعاتی که در آنها شاخص های فنی استفاده شده اند شامل موارد زیر هستند:

در مطالعه فوا و همکاران (۲۰۰۳)، شاخص های فنی با مدل شبکه عصبی مصنوعی برای پیش بینی قیمت سهام استفاده شده و یافته های آن ها نشان داد که مدل شبکه عصبی مصنوعی دارای  میزان موفقیت متوسط ۶۰ درصد بوده و بهترین نتیجه پیش بینی ۷۴ درصد است. در مطالعه چن و همکاران (۲۰۰۳)، شاخص های فنی با مدل شبکه عصبی مصنوعی استفاده شده و یافته ها نشان داد که شبکه عصبی مصنوعی نرخ بازده بالاتری نسبت به راهبرد های سرمایه گذاری دیگر  نشان داد.

توضیحات بیشتر و فیلم و تصاویر خروجی پروژه پیش بینی بورس با الگوریتم نزدیک ترین همسایه با R در ادامه مطلب.

کونهانگ و یو (۲۰۰۶) از شاخص های فنی با شبکه عصبی مصنوعی استفاده کرده و نتایج آنها نشان داد که شبکه عصبی مصنوعی دارای قابلیت پیش بینی بهتری از مدل سری های زمانی دارد. زو و همکاران (۲۰۰۷)  نیز از شاخص های فنی با شبکه عصبی مصنوعی استفاده کرده و نتایج  نشان داد که شبکه عصبی مصنوعی قادر به پیش بینی افزایش شاخص سهام  بوده و حجم معاملات منجر به بهبود نسبی در عملکرد شاخص سهام خواهد شد.

تسانگ و همکاران (۲۰۰۷) از شاخص های فنی با شبکه عصبی مصنوعی برای ایجاد یک سیستم هشدار تجارتی استفاده کرده و یافته های آنها نشان داد که شبکه عصبی مصنوعی می تواند سرمایه گذاران را هنگام خرید و فروش سهام به طور کارامدی راهنمایی کند. اوکی (۲۰۰۷) نیز از شاخص های فنی با شبکه عصبی مصنوعی استفاده کرده و این یافته ها نشان دادند که شبکه عصبی مصنوعی را می توان به طور کارامدی برای پیش بینی نرخ سود روزانه و  جلسه ای شاخص Ise-100 استفاده کرد.

توضیحات ارائه شده، از مقاله “Fuzzy-neural model with hybrid market indicators for stock forecasting” با عنوان فارسی “مدل فازی عصبی با شاخص های بازاری هیبریدی (ترکیبی) برای پیش بینی سهام” می باشد که ترجمه آن به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.

تصاویر خروجی پروژه پیش بینی بورس با الگوریتم نزدیک ترین همسایه:

تصویر خروجی ۲:

r bourse knn 18759 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

r bourse knn 18759 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

r bourse knn 18759 4 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab