پیش بینی سهام و نمایش آن به صورت باندهای بولینگر با R

 • پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
 • بازدید 236 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (54 امتیاز از 11 رای)
  Loading...

پیش بینی سهام و نمایش آن به صورت باندهای بولینگر با R

پروژه پیش بینی سهام و نمایش آن به صورت باندهای بولینگر (Bollinger Bands) با R

در این پست پروژه پیش بینی سهام و نمایش آن به صورت باندهای بولینگر یا Bollinger Bands را با نرم افزار آماری R آماده کرده ایم. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با سرمایه گذاری و سهام پرداخته و همچنین معرفی باندهای بولینگر می پردازیم که فیلم و تصویر خروجی نیز قرار داده شده است.

سرمایه گذاری و سهام در بورس :

سرمایه گذاری و انباشت سرمایه در تحول اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته است. اهمیت این موضوع و نقش موثر آن را می توان به وضوح در سیستم کشور هایی با نظام سرمایه داری مشاهده نمود. بورس از مناسب ترین جایگاه ها به منظور جذب سرمایه های کوچک تر و بهره مندی از آنها برای رشد یک شرکت، در سطح کلان و نیز رشد شخصی فرد سرمایه گذار می باشد. از آنجایی که هدف و تعریف سرمایه گذاری، به تعویق انداختن مصرف به منطور مصرف بیشتر و بهتر در آینده می باشد، افراد با سرمایه گذاری می خواهند تا به سود مورد نظر خود برسند.

از این رو، خریداری یک سهم به قیمت پایین تر و فروش آن به قیمت بالاتر، مهمترین موضوعی است که معنای آن پیش بینی قیمت سهام می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصویر خروجی پروژه پیش بینی سهام با برنامه آر در ادامه مطلب.

از زمان به وجود آمدن بازار های اوراق بهادار ، این موضوع مهم در بین افراد فعال در این زمینه وجود داشت که با استفاده از یک روش، بتوانند قیمت سهام را پیش بینی نمایند که برای این منظور نرم افزار و سخت افزار ها و همچنین تحلل های متفاوت همانند آنها ارائه شده اند. متخصصان بازار سرمایه برای سالیان بسیاری بازار را مطالعه کرده و الگوهایی را آموختند و پیش بینی ها را براساس آن انجام می دهند.

آنها ترکیبی از تشخیص الگو و تجربه بر اساس مشاهده روابط عللت و معلول را استفاده می کردند از این رو، یک قانون به صورت کلی در رابطه با اینکه چه اطلاعاتی مهمتر می باشند، وجود ندارد. از این رو، اکثرا شرایطی در روند های مالی بوجود می آید که قانون ها را بر هم زده و پیش بینی را به کمک روش های ریاضی (مثل رگرسیون خطی و میانگین متحرک و غیره) دشوار می کند.

باند های بولینگر (Bollinger Bands) :

باند های بولینگر را جان بولینگر در دهه ۸۰ میلادی برای معامله گران ارائه داد که داری سه منحنی است.

سه منحنی باند های بولینگر را در زیر تشریح می کنیم:

 • میانگین متحرک ساده :

این میانگین اغلب در بازه زمانی ۲۰ روزه تنظیم می شوند و میانگینی از قیمت سهم در طول یک بازه زمانی می باشد. یعنی در بازه های زمانی مختلف، قیمت متغیر است.

 • باند بالایی :

این باند به کمک ۲ انحراف معیاری تخمین زده شده و از میانگین متحرک ساده بیشتر می باشد.

 • باند پایینی :

این باند به کمک ۲ انحراف معیاری تخمین زده شده و از میانگین متحرک ساده کمتر می باشد.

توضیحات ارائه شده از مقاله ای با عنوان “مدل سازی پیش بینی قیمت سهام با استفاده از شبکه عصبی و مقایسه آن با روش های پیش بینی ریاضی” می باشد که از لینک زیر می توانید به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمائید.

دانلود مقاله

تصویر خروجی ۲:

پیش بینی سهام و نمایش آن به صورت باندهای بولینگر با R


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  علی فرد یکشنبه , ۱۴ آذر

  سلام توضیحاتتون خیلی تاثیر داشت لطفا مقاله این پروژرو هم اگه میشه بهش اضافه کنید .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab