نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
09194751295 - 09365442247
NoavaranGermi@gmail.com
https://t.me/noavarangermi
https://t.me/noavarangermi_ir

کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض با متلب

 • جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴
 • بازدید 279 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (46 امتیاز از 10 رای)
  Loading...

paper speech noise 11876 کاهش نویز گفتار با كدگذاری تنک و تابع انقباض با متلب

دانلود رایگان مقاله کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض با متلب

در این پست مقاله کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض با متلب را برای علاقمندان به مباحث پردازش سیگنال و گفتار آماده کرده ایم که امیدواریم مفید و مورد استفاده قرار گیرد.

در مقاله حاضر به یک روش جهت حذف و کاهش نویز از گفتار پرداخت شده است که بنای آن کدگذاری تنک و اصول انقباضی می باشد. تمامی عملیات در این مقاله در حوزه زمان انجام گرفته است.
ساخت سمعک برای کم‌ شنواها و استفاده در سیستم‌ های تشخیص گفتار از مهمترین کاربرد های این روش می باشد که کاهش نویز در این سیستم‌ ها، مهم و حیاتی هستند.

نکته‌ قابل توجه در روش کدگذاری تنک چگونگی تعیین پارامتر های مورد نیاز برای تابع انقباض و تخمین واریانس نویز می باشد. در روش فوق ، تخمین واریانس نویز با روشی ابتکاری در زمان آزمایش انجام پذیرفته و تعیین سایر پارامتر های مورد نیاز در زمان آموزش از روی دادگان تمیز به خوبی انجام شده و باعث می شود تا نه ‌تنها نویز به طور مطلوب کاهش یابد، بلکه ساختار کلیدی گفتار هم حفظ شود.
توضیحات بیشتر و دانلود رایگان مقاله کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض در ادامه مطلب.

کارایی این روش با الگوریتم ‌های شناخته شده‌ ماننده فیلتر گذاری وینر و تفریق طیفی با سه مقیاس نسبت سیگنال به نویز قطعه ‌ای ، ارزیابی ادراکی کیفیت گفتار و ‌میانگین امتیاز ‌نظرات ارزیابی و مقایسه می‌ شود و نتیجه می گیریم که برتری بالای در مقایسه با دیگر روش ها ارائه داده است.

مقدمه مقاله کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض :
امواج‌ صوتی در کاربرد های واقعی، اغلب توسط کانال‌ های مخابراتی یا نویز های پس‌ زمینه‌ ی جمع ‌شونده، خراب می‌ شوند. هدف بهسازی خودکار، تخمین سیگنال‌ گفتار تمیز از سیگنال مشاهده‌ شده ‌ی نویزی است. تفریق طیفی و فیلتر گذاری وینر جزو اولین فناوری ‌های بهسازی گفتار محسوب می ‌گردند و هنوز به‌ دلیل کارایی قابل توجه و پیچیدگی کم محاسباتی، پر مصرف هستند. تفریق طیفی با کسر تخمین بزرگی طیف نویز از بزرگی طیف گفتار نویزی به‌ دست می‌ آید.

الگوریتم فیلتر گذاری وینر سیگنال گفتار نویزی را توسط اعمال فیلتری که مبتنی بر معیار کمینه نمودن مربع میانگین خطا است، بهسازی می‌ کند. برخی از فناوری ‌های بهسازی تلاش می ‌کنند تا خصوصیات پوششی سیستم شنوایی انسان را به ‌دست آورند، زیرا این سیستم سبب می ‌شود تا نویز جمع ‌شونده، با بزرگی زیر آستانه ‌ی پوششی، توسط گوش انسان قابل شنیدن نباشد.
توضیحات بیشتر را با دانلود رایگان مقاله کاهش نویز گفتار با کدگذاری تنک و تابع انقباض مطالعه نمائید.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده ویدئو در این باره

جزئیات دانلود

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:آماده برای پیاده سازی - جهت سفارش تماس بگیرید - مقاله آماده دانلود است

لینک دانلود:فایل 1

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  ×

  توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

  ×

  توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab