کتاب آشنایی با تجهیزات تابلو های برق به صورت PDF

lavazeme tablo bargh 21255 تصویر

کتاب آشنایی با تجهیزات تابلو های برق

دانلود کتاب آشنایی با تجهیزات تابلو های برق را به صورت رایگان در قالب فایل PDF آماده کردیم که توسط محسن محمد زاده در ۵۲ صفحه برای تمامی مهندسین برق که در زمینه طراحی مدارات تابلو برق فعالیت دارند نگارش ‌شده است. در ادامه به توضیحاتی در مورد تجهیزات برق صنعتی و مقدمه کتاب پرداخته و لینک دانلود کتاب قرار داده شده است.

معرفی کتاب آشنایی با تجهیزات تابلو های برق

معرفی تجهیزات برق صنعتی یک پایه و اساس می باشد، از این روز تخصص در زمینه برق صنعتی از تجهیزات برق صنعتی شروع می‌ شود و در واقع تا زمانی که فرد با تجهیزات برق صنعتی آشنایی لازم را نداشته باشد، نمی تواند بهترین عملکرد را از آموزش برق صنعتی درک کنید. در کتاب حاضر، نویسنده سعی کرده است تا لوازم پرکاربرد مورد استفاده در تابلو های برق را به همراه تصاویر آنها معرفی کند که این معرفی باعث خواهد شد تا کاربر نوع کاربرد هر تجهیز و ساختار آن را یاد بگیرد. همینطور در این کتاب آموزشی سعی شده تا جای ممکن وظیفه بخش ‌های مختلف لوازم تابلو های برق به طور تصویری توضیح داده شوند.

مقدمه کتاب

برای راه اندازی دستگاه ها از الکتروموتور استفاده می کنیم و تابلو های برق وسایلی هستن که کنترل و راه اندازی الکتروموتور رو به عهده دارند. از نظر نوع استفاده تابلو ها به دو نوع تابلو های تقسیم و تابلو های کنترل تقسیم بندی می شوند.

تابلو های تقسیم

تابلو های تقسیم، تابلو هایی هستن که کار قسمت بندی فیوز ها رو انجام می دهند، فرض کنید در یه کارخانه همه دستگاه ها دارای تابلوی کنترل سرخود هستند، در این صورت برای رساندن برق اصلی به این دستگاه ها از تابلوی تقسیم استفاده می کنیم. به این صورت که کابل اصلی از فیوز کنتور به داخل تابلو تقسیم می آید و به کلید (فیوز) اصلی تابلو وصل می شود و بعد از خروج از کلید اصلی به یکسری فیوز که کار قسمت بندی را انجام می دهند وارد می شود و از هر فیوز برای دستگاه مخصوص خارج می گردد.

ورود و خروج کابل ها از تابلو در آمپر های پایین با ترمینال و در آمپر های بالا توسط مقره و شمش صورت می گیرد. انتخاب فیوز مناسب و هچنین سیم های انتخاب شده در تابلو، بستگی به قدرت موتور دارد، کوچکترین نمونه تابلو های تقسیم جعبه فیوز های خانگی می باشد.

تابلوی های کنترل

تابلو های کنترل، مجموعه ای از فیوز ها ،کنتاکتور ها، بیمتال ها، شاسی استارت استپ، لوازم اندازه گیری و غیره هستند که کار راه اندازی و محافظت موتور رو انجام می دهند. تابلو های کنترل از مدار قدرت و مدار فرمان تشکیل می شود که این دو بخش مکمل هم می باشد و در ادامه کتاب به آنها می پردازیم. توضیحات بیشتر و کامل تر را با دانلود کتاب مطالعه نمائید.


پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  khaliqdad shafayee شنبه , ۴ آذر

  تشکر از ادمین این سایت بابت کتاب تابلو های برق که مرا در این زمینه یاری نمود.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  علی سلمانی دوشنبه , ۲۷ آذر

  سلام من می خوام بدونم چطوری برای طراحی تقویت کننده ه اندازه خازن کوپلاژ و با پاس را تعیین می کنن؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا صمدی شنبه , ۲۹ اردیبهشت

  سلام. من دانش آموز دهم ریاضی هستم و می خوام برم رشته برق. چه کتاب هایی برای شروع پیشنهاد می کنید.

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  عزیزی شنبه , ۲ تیر

  عالی بود دمت گرم خیلی استفاده کردم تشکر از شما

 5. تصویر آواتار کاربر 0
  محسن محمودی پنج شنبه , ۸ آذر

  سلام قربان من در مورد تابلو برق می خواستم چند تا کتاب و مقاله پيدا کنم به نظرتون توی اين سايت پيدا ميشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , ۲۷ بهمن

   کتاب مرتبط با تابلو های برق در سایت فقط یک مورد داریم که در همسن صفحه برای دانلود قرار داده شده است.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab