کتاب آموزش ۱۰۱ نکته و ترفند CSS در طراحی وب

 • جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳
 • بازدید 1,177 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (95 امتیاز از 26 رای)
  Loading...

101 tarfand CSS تصویر

دانلود کتاب آموزش ۱۰۱ نکته و ترفند CSS در طراحی وب

CSS سی اس اس در اصل لیستی از دستورات است که می توان آن را هم در داخل سند ایجاد شده با HTML به کار برده و هم می توان این مجموعه دستورات را در یک فایل متنی ساده قرار داد و این فایل را ب پسوند CSS ذخیره کرد و با استفاده از این دستورات به فایل HTML لینک کرد که به این فایل CSS فایل CSS خارجی می گویند.

قابلیت کنترل سب بسیار قوی در CSS

یکی از قابلیت های CSS این است که امکانات بسیاری را در طراحی در اختیار شما قرار می دهد. مثلا می توانید اندازه و رنگ فونت ها را در صفحه کنترل کنید، می توانید در پس زمینه هر عنصری در صفحه یک تصویر قرار دهید (این کار در استفاده از دستورات HTML ممکن نبود و فقط شما قادر بودید که تصویری را در پس زمینه برچسب <body> قرار دهید.)، می توانید در اطراف هر عنصری، خط مرزی رسم کنید، ضخامت و رنگ این خط مرزی و رنگ پس زمینه عنصر نیز در کنترل شما، همچنین می توایند فاصله هر عنصر را با بقیه عناصر صفحه با استفاده از CSS تنظیم کنید.

استفاده آسان

 فرض کیند شما سایت را طراحی کرده اید و در آن از برچسب <font> برای نمایش بخش عنوان، نزدیک به ۵۰ بار استفاده کرده باشید. حال مشتری شما در آخرین لحظه تصمیمش عوض شده و می خواهد که شما به جای فونت times new roman از فوت Tahoma برای نمایش بخش عنوان استفاده کنید. حال اگر طراحی شما فقط با استفاده از دستورات HTML ایجاد شده باشد باید کل کد صفحه را چک کنید و آن ۵۰ برچسب <font> را پیدا کرده و نوع فونت را در آنها تغییر دهید. ولی اگر از CSS استفاده کرده باشید فقط کافیست که همان دستور بالای صفحه را به شکل جزئی تغییر دهید.

خرید کتاب: برای دسترسی به نسخه فیزیکی کتاب می توانید از سایت های کتاب فروشی که آدرس یکی از آنها در لینک زیر قرار داده شده، خریداری نمائید.

لینک خرید کتاب از سایت کتاب فروشی (اینجا کلیک کنید)

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab