لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان به صورت PDF

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (49 امتیاز از 13 رای)
Loading...

osol andazegiri electrici 10727 کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان به صورت PDF

کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان به صورت PDF

در این پست دانلود کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان به صورت PDF را برای علاقه مندان آماده کرده ایم که امیدواریم مطالعه و استفاده از روش های ذکر در آن، مفید واقع گردد.

تعریف اندازه گیری :

اصولا، اندازه گیری ، نتیجه مقایسه کلی بین یک استاندارد (شاخص) تعریف شده و یک اندازه (مقدار) نامعلوم است. برای این که نتیجه عمل انداره گیری ، به طور عمومی، با معنی باشد دو شرط زیر لازم است:

 • الف: استانداردی که برای مقایسه به کار می رود به طور دقیق معلوم و مورد پذیرش باشد.
 • ب: روش اندازه گیری قابل تکرار باشد به طوری که بتوان صحت و دقت دستگاه اندازه گیری را امتحان کرد.

اولین شرط به این معنی است که جسم نمی تواند فقط سنگین باشد، بلکه سنگینی آن در مقایسه با سنگینی یک جسم دیگر (استاندارد) معنی پیدا کند. به عبارت دیگر مقایسه ای باید انجام شود و این مقایسه نسبت به یک استاندارد شناخته شده انجام گیرد. در غیر اینصورت اندازه گیری ما مفهومی نخواهد داشت.

شرط دوم نیز به این معنی است که دستگاه اندازه گیری باید بتواند، در دفعات مختلف، اندازه یک کمیت معین را یک مقدار بخواند. همچنین باید بتوانیم توانایی دستگاه را برای انجام اندازه گیری صحیح امتحان کرد.

توضیحات بیشتر و دانلود کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان به صورت PDF در ادامه مطلب فراهم شده است. این کتاب در قالب ۶ فصل و ۱۰۸ صفحه به صورت تصویری تهیه شده است.

اهمیت اندازه گیری الکتریکی :

با توسعه روز افزون دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی و ورود انواع سیستم ها و پیچیدگی آنها، اهمیت اندازه گیری روز به روز بیشتر می شود. برای عیب یابی و آزمایش سیستم های الکتریکی و الکترونیکی ، اندازه گیری کمیت هایی مانند ولتاژ، جریان، مقاومت اهمی،انرژی، توان و اختلاف فاز لازم است. حتی در بیشتر سیستم های اندازه گیری غیر الکتریکی برای اندازه گیری کمی فزیکی های مختلف فزیکی ماننده حرارت، فشار و سرعت، ابتدا کمیت فزیکی به یک کمیت الکتریکی که با کمیت اصلی دارای رابطه مشخص است، تبدیل می شود؛ سپس با اندازه گیری کمیت الکتریکی ، کمیت فزیکی اولیه انداره گیری می شود.

کوچکی نسبی حجم و وزن دستگاه های الکتریکی ، آسانی انتقال سیگنال های الکتریکی از یک نقطه به نقطه دیگر و سهولت نسبی تقویت سیگنال های الکتریکی ، سبب شده است که در بیشتر دستگاه های الکتریکی وجود داشته باشد. بنابراین اهمیت اندازه گیری الکتریکی محدود به رشته های فزیک یا برق نیست و شامل تمام رشته های فنی و غیر فنی نیز می شود.

توضیحات بیشتر را با دانلود کتاب اصول اندازه گیری الکتریکی هنرستان مطالعه نمایئد.

فهرست مطالب:

 • فصل ۱: اندازه گیری کمیت های غیر الکتریکی قابل تبدیل به سیگنال های الکتریکی
 • فصل ۲: اندازه گیری جریان، ولتاژ و مقاومت اهمی
 • فصل ۳: اندازه گیری توان، انرژی و اختلاف فاز
 • فصل ۴: آشنایی با اسیلوسکوپ و کاربردآن
 • فصل ۵: ساختمان دستگاه های اندازه گیری
 • فصل ۶: معرفی نر م افزار مولتی سیم

جزئیات دانلود

قیمت


رایـــــگان

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:صفحات : 108 صفحه | زبان : فارسی | فرمت : PDF | اندازه فایل: 41.5 مگابایت


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • زهرا محمدی

  یکشنبه , ۲۹ شهریور

  ممنون و تشکر از سایت خوب شما من خیلی به کتاب اصول اندازه گیری نیاز داشتم و آن را از سایت شما در یافت کردم .