کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم به صورت PDF

 • جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بازدید ۱,۸۰۰ نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (59 امتیاز از 12 رای)
  Loading...

تصویر vb2_15223 کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم به صورت PDF

دانلود کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم به صورت PDF همراه با نمونه سوال

در این پست دانلود کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم را به صورت PDF در قالب ۲۶۰ صفحه و ۴ واحد کار آماده کردیم که در ادامه فیلم کوتاهی از محتوای آن را نیز می تونید به صورت آنلاین قبل از دانلود کتاب مشاهده کنید.

کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم، متشکل از ۹ واحد کار می باشد که واحد کار اول تا هفتم به بررسی مباحث پیشرفته زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک ۶، واحد کار هشتم به زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک Net. و در نهایت واحد کار آخر نیز به زبان برنامه نویسی دلفی اختصاص دارد. همچنین در کنار تمرین های هر واحد کار، در پایان هر واحد کار نیز یک آزمون نظری (سوال تست به همراه پاسختنامه) و عملی ارائه شده تا از طریق نیز مطالب کتاب یک بار دیگر مرور و یادآور شوند.

از واحد کار اول تا پنجم در جلد اول و از واحد کار ششم تا نهم در جلد دوم کتاب گنجانده شده است که در ادامه موضوعاتی که در این ۴ واحد کار در جلد دوم بیان می شود را لیست خواهیم کرد. فایل های متنی و باینری بیشتر در مواردی که حجم داده ها کم است و بخش عمده ای از اطلاعات ذخیره شده در فایل ها مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد دارند و بیشتر عملیات در رابطه با خواندن و نوشتن داده ها در فایل ها خلاصه می شود.

اما در صورتی که مقدار داده ها زیاد باشد و نیاز به عملیات دیگری مانند استخراج بعضی از داده ها از بین تمام اطلاعات موجود در فایل ها، حذف موقت یا دایم بعضی از داده ها، ایجاد ارتباط بین داده ها در بین فایل های داده مختلف و مانند آن ها باشد، استفاده از روش های قبلی عملی نبوده یا عملکرد برنامه را دچار مشکل می کنند.

توضیحات بیشتر و دانلود کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم در ادامه مطلب.

نرم افزارها و سیستم های مدیریت پایگاه داده رابطه ای (Relational DataBase Management)، داده ها را در واحدهای مستقل و مرتبط به هم به نام جدول ذخیره و نگهداری می کنند تا علاوه بر خواندن و نوشتن سریع تر و مطمئن تر داده ها، امکان استخراج داده ها و اطلاعات از یک یا چند جدول و تهیه گزارش های متنوع، ساده یا پیچیده به راحتی امکان پذیر شود. به علاوه استفاده از این نوع سیستم ها مزایای دیگری را نیز به همراه دارند که بعضی از آن ها عبارتند از:

 • مدیریت آسان تر و مطمئن تر داده ها
 • ایجاد محدودی تهای امنیتی
 • به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات
 • امکان استفاده از زبان پرس وجوی ساخت یافته SQL
 • جستجو و مرتب سازی داده ها و اطلاعات

تاکنون نرم افزار های سیستم های مدیریت پایگاه داده متعددی تولید و در اختیار برنامه نویسان و متخصصان پایگاه داده قرار گرفته اند که بعضی از آن ها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. در حال حاضر نرم افزارهای SQL Server  ، Access و Oracle از معروف ترین نرم افزار های ایجاد و مدیریت پایگاه داده می باشند.

در این واحد کار (واحدکار ششم) از پایگاه های داده ای که با نرم افزار پایگاه داده Access به وجود آمده اند، استفاده می کنیم. در هر نرم افزار پایگاه داده رابطه ای مفاهیم مشترکی برای ذخیره سازی و نگهداری داده ها و اطلاعات به شکل مناسب وجود دارد که در این جا مورد بررسی قرار می گیرند.

ستون (Column) یا فیلد (Field):

به یک ویژگی مشخص در مورد یک موضوع خاص ستون یا فیلد می گویند؛ به عنوان مثال نام یک دانش آموز یک ویژگی معین از اطلاعات مربوط به آن دانش آموز را بیان می کند همین طور نام خانوادگی، شماره شناسنامه و مانند آن ها.

به عنوان مثالی دیگر کد کارمندی یک کارمند در یک شرکت یا سازمان به عنوان یک فیلد یا ستون مشخصات سازمانی وی را بیان می کند، همین طور نام، نام خانوادگی و حقوق وی هریک به عنوان یک ستون یا فیلد از اطلاعات وی به حساب می آیند.

رکورد (Record) یا سطر (Row):

به مجموعه ای از فیلد ها در رابطه با یک موضوع خاص، یک سطر یا رکورد می گویند. به عنوان مثال مجموعه ستون های کد دانش آموزی، نام، نام خانوادگی و رشته تحصیلی یک دانش آموز معین، سطر یا رکورد اطلاعاتی وی را تشکیل می دهند. همین طور ستون های کد کارمندی، نام، نام خانوادگی و حقوق هر کارمند در یک شرکت یا سازمان سطر یا رکورد اطلاعاتی وی را تشکیل می دهند.

جدول (Table):

به مجموعه ای از سطرهای (رکوردهای) مربوط به هم، جدول یا Table می گویند. یک جدول در واقع مجموعه ای از چندین سطر و ستون است. به عنوان مثال برای نگهداری اطلاعات چندین دانش آموز می توان رکورد های اطلاعاتی آن ها را در یک جدول با نام دانش آموزان در کنار یکدیگر قرار داد یا رکورد های اطلاعاتی کارمندان یک شرکت را در یک جدول به صورت یک مجموعه واحد نگهداری نمود. به عبارت دیگر یک جدول امکان طبقه بندی منطقی مجموع های از رکورد های مربوط به هم را فراهم می کند.

پایگاه داده ها (DataBase):

به مجموعه ای از جدول ها پایگاه داده می گویند.

نکته: نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده در یک پایگاه داده با توجه به اهدافی که برای آن طراحی شد هاند علاوه بر جدول ممکن است توانایی ایجاد و استفاده از اجزای دیگری را نیز فراهم کنند که با سایر نرم افزار ها متفاوت باشد. به عنوان مثال در نرم افزار Access علاوه بر جدول می توان انواع  Query،Form ،Report و مانند آنها را در پایگاه داده ایجاد کرد و مورد استفاده قرار داد.

فهرست کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم:

 • واحدکار ششم: توانایی ارتباط و مدیریت با پایگاه داده ها و تهیه انواع گزارش
 • واحدکار هفتم: توانایی ارتباط با نرم افزار های Office رویه های API و تهیه برنامه نصب
 • واحدکار هشتم: توانایی استفاده از محیط Net Framework.
 • واحدکار نهم: توانایی برنام هنویسی با زبان برنامه نویسی دلفی

توضیحات بیشتر را با دانلود کتاب برنامه نویسی ویژوال بیسیک پیشرفته جلد دوم مطالعه نمائید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  فرناز دوشنبه , 10 خرداد

  سلام من خیلی به این کتاب ها نیاز داشتم اونا رو از سایت شما دانلود کردم خیلی خیلی تشکر.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  نگار شنبه , 29 خرداد

  سلام من تو یه جای ویژوال گیر داشتم با استفاده از این کتاب تونستم اونو رفع کنم دستتون واقعا درد نکنه .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab