کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی به صورت PDF

 • سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 6,573 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (169 امتیاز از 38 رای)
  Loading...

tamir lavazem khanegi 11029 تصویر

دانلود رایگان کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی به صورت PDF

کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی هنرجویان را برای بازکردن و بستن تعدادی از لوازم الکتریکی خانگی و انجام تعمیرات جزئی آنها آموزش میدهد. از آنجا که شیوه تعمیر وسایل مختلف الکتریکی می تواند یکسان باشد، لازم است شیوه کلی تعمیر این گونه وسایل به هنرجویان آموزش داده شود. بدین لحاظ محتوای برنامه و کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی در کمیسیون تخصصی رشته الکتروتکنیک (دفتر برنامه ریزی و تألیف آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش) بازنگری شده و در شیوه ارائه مطالب، تغییراتی ایجاد و فصولی جدید به آن اضافه شد.

روند مطالب در کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی طوری است که هنرجو ابتدا با شیوه کلی تعمیر وسایل آشنا شده و سپس جزئیات تعمیراتی هر وسیله را به طور عملی می آموزد. بدین لحاظ پیشنهاد می شود:

 1. براساس شرایط محیطی و امکانات موجود، فقط تعدادی از وسایل الکتریکی ذکر شده در کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی برای آموزش انتخاب شود تا ساعات کارگاهی با توجه به جدول راهنمای ساعات لازم برای هر فصل، از حد مجاز این درس بیش تر نشود. در ضمن ضرورتی ندارد که وسایل انتخاب شده حتما نو باشند. کافی است این وسایل از نظر الکتریکی، مکانیکی و بدنه سالم باشند.
 2. در شروع کار کارگاهی، فقط به بازکردن و بستن وسایل الکتریکی پرداخته شود تا هنرجو شیوه مجزا سازی قطعات و سرهم بندی مجدد آن ها را آموزش ببیند. بدیهی است که هنرجو در این مقطع، نیازی به آشنایی با مدارهای الکتریکی و اصول کار هریک از وسایل خانگی ندارد.
 3. برای اطمینان از یادگیری قسمت (۲)، می توان از هنرجو خواست شیوه بازکردن و بستن را بر روی دستگاه های سالم اجرا کند تا پس از بازکردن و بستن وسیله، بتوان صحت کار او را آزمایش کرد.
 4. در این مرحله، در صورت داشتن زمان اضافی، می توانید یکی از وسایل الکتریکی ساده را انتخاب کنید و به شرح جزئیات مدار الکتریکی، شناسایی قطعات و عیب یابی های خاص آن بپردازید.

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی به صورت PDF در ادامه مطلب.

نوشته نویسنده کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی به اساتید محترم:

قبل از شروع، مطلب زیر را بخوانید و در مراحل بعد به مورد اجرا بگذارید. در چند سال اخیر، رشد و توسعه فن آوری (تکنولوژی) وسایل الکتریکی خانگی از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و محصولات جدیدی به بازار عرضه می شود که حتی استفاده از آن ها برای افراد عادی نیاز به آموزش های کاربردی دارد.

هدف برنامه ریزان از تدریس کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی ، تربیت تعمیرکار ماهر وسایل الکتریکی خانگی نیست، بلکه هدف آن است که هنرجویان با نحوه استفاده صحیح و بازکردن و بستن لوازم خانگی متناسب با شرایط اقلیمی که در آن زندگی می کنند، آشنا شوند. قطعات آنها را بشناسند و در حد امکان عیوب ساده و تکراری آن ها را تشخیص و رفع کنند. با توجه به تنوع بسیار زیاد وسایل برقی خانگی، در کتاب تکنولوژی کارگاه تعمیر لوازم خانگی سعی شده است تا حد امکان وسایل بیش تری معرفی و طریقه عیب یابی آنها گفته شود.

با این حال به لحاظ محدودیت امکانات و زمان ارائه درس، هنرآموزان محترم می توانند با توجه به محیطی که در آن زندگی می کنند و امکانات کارگاهی، تعدادی از لوازم خانگی که کاربرد آن عمومیت بیش تری دارد را انتخاب کنند و نحوه بازکردن و بستن آن ها را به دانش آموزان بیاموزند به طوری که انگیزه و علاقه لازم در دانش آموزان ایجاد شود و زمینه های خلاقیت و شکوفایی استعدادهای آنان فراهم آید.

در ضمن به منظور تداوم آموزش و در اختیار داشتن یک منبع معتبر، محتوای کتاب تکنولوژی و کارگاه تعمیر لوازم خانگی فراتر از بازکردن و بستن یک وسیله است و مراحل تعمیر، سرویس و نگهداری لوازم نیز در آن آمده است، که این قسمت به افراد علاقه مند اختصاص دارد و در فرآیند ارزش یابی دخالت داده نمی شود.

توجه: وسایل خانگی انتخاب شده ضرورتی ندارد که کاملا نو و دست اول باشد. می توانید از وسایل دست دوم که از نظر الکتریکی، مکانیکی و بدنه سالم هستند استفاده کنید تا هزینه تجهیزات کاهش یابد.


پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  شریفی شنبه , ۲۷ شهریور

  ضمن سلام مطالبی که در سایت گذاشته اید دانلود نمی شود چرا

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , ۲۷ شهریور

   می تونید از باکس دانلود بدون اینکه دکمه ای رو بزنید به رایگان دانلود کنید در اون بخش پایین متن لینک دانلود روش کلیک کنید دانلود خواهد شد

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  محمد جمعه , ۱۵ بهمن

  برنامه شما در کمک به آموزش جوانان و بطور کلی مردم ایران عزیز بسیار موثر است امیدوارم پروردگار متعال به شما سلامتی عطا فرماید و توفیق ادامه این مهم را عنایت فرماید انشاالله

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  کاوه شریفی یکشنبه , ۵ آذر

  کتاب بسیار مفید و کاربردی است ممنونیم از دست اندر کاران این سایت

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  میثم یکشنبه , ۲۱ بهمن

  یه ربعه دارم دنبال لینک دانلودش میگردم آخرشم پیدا نکردم. خواهشا یه جا با یه رنگ دیگه لینک رو نشون بدید تا ملت سر در گم نشن.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab