کتاب سیم پیچی الکترو موتورهای سه فاز به صورت PDF

sim pichi electro motor three phase 12516 تصویر

دانلود کتاب سیم پیچی الکترو موتورهای سه فاز به صورت PDF 

در این پست کتاب سیم پیچی الکترو موتورهای سه فاز به صورت PDF را برای شما عزیزان آماده کرده ایم امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

کتاب سیم پیچی الکترو موتورهای سه فاز از رشته های کاردانش و زیر گروههای الکتروتکنیک محسوب می شود. در مجموعه پودمان های مهارتی رشته برق، به اهمیت ماشین های الکتریکی پی برده و دریافتیم که قسمت اعظم محرک های مکانیکی در کارخانه های صنعتی، توسط موتورهای الکتریکی صورت می گیرد. این ماشین ها نقش بسیار مهمی در استمرار فعالیت کارخانه ها ایفا می کنند و به همین علت ضرورت دارد افرادی که با آن ها سر و کار دارند، از مهارت های بیشتری برخوردار باشند.

در این مجموعه سعی شده است تا با فرمول ها و روابط علمی ساده، مسائل مرتبط با ماشین های الکتریکی مورد بررسی قرار گیرد. موضوع های ارائه شده در این کتاب، در سه قسمت تنظیم شده اند قسمت اول به دیاگرام های سیم بندی اختصاص دارد و در آن نقشه های سیم پیچی را در قالب دیاگرام گسترده و مدور، تشریح کرده ایم.

دانلود رایگان کتاب سیم پیچی الکترو موتورهای سه فاز به صورت PDF در ادامه مطلب.

در این قسمت، اصطلاحات مربوط به سیم بندی الکتروموتورها، محاسبات ساده موتورها و ارتباط بین این اصطلاحات با تعداد شیارها و تعداد قطب ها، بیان شده است. برای تفهیم بیشتر، به اندازه کافی کار عملی ارائه شده تا فراگیران با کشیدن نقشه های مختلف، مهارت کافی را در طرح و رسم دیاگرام ها کسب کنند. در قسمت دوم، روش کلاف گذاری درون شیارها بیان شده است.

اصول قراردادن کلاف ها در داخل شیارها، در انواع کلاف های مساوی و متحدالمرکز با سیم بندی های تک قطب و جفت قطب، تشریح شده و در نهایت چندین نمونه کار عملی ارائه شده است تا هنرجویان با انجام آن ها، مهارت مطلوب را کسب کنند. در قسمت سوم، شیوه سربندی گروه کلاف ها بیان شده است توصیه های مربوط به آزمایش ارتباط بین سرسیم ها با استفاده از اهم متر، بارها تکرار شده است.

سربندی ها با شماره گذاری شیارهای استاتور و درنظرگرفتن نقشه اتصال گروه کلاف های هر فاز، انجام شده تا فراگیران ضمن کار، با نقشه خوانی بیشتر آشنا شوند و تهیه نقشه و رعایت دستورالعمل های موجود در آن را بیشتر رعایت کنند.


پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  محمد خباز اصفهانی سه شنبه , ۹ شهریور

  سلام مطالب وموضوعات بسیار عالی ومفید کار سیم پیچی الکتروموتور انجام میدم سایت خیلی مفیدیه تشکر

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا درمان یکشنبه , ۱۱ تیر

  سلام. سایت جالبی دارید. از زحمات شما ممنونم. پیشنهاد من به شما این است که به عنوان یک مجموعه دانش محور، به دانش دیگران و کپی رایت آن احترام گذاشته و کتابهایی که کپی رایت دارند را با اجازه مولف و یا برای فروش عرضه فرمایید. از نگاه من به عنوان یک مصرف کننده این کتابها، خریدن آنها هیچ اشکالی ندارد. ( البته احتمالا قبلا برای این موضوع شما اندیشیده اید و من صرفا برای تاکید عرض کردم )

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۱۱ تیر

   ممنون از نظر شما، این کتاب های که به رایگان در سایت قرار دادیم همشون از سایت اصلی انتشارات برداشته شده تا دانش آموزان نیز به صورت رایگان از نسخه پی دی اف آنها استفاده کنن و خوده سایت اصلی به رایگان برای دانلود گذاشته.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  مصطفی دیلمقانی جمعه , ۶ مرداد

  سلام. وقت بخیر. کار شما بسیار با ارزش هستش.آرزو دارم که موفق باشید

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  علی رستمی چهارشنبه , ۲۶ مهر

  سلام. من يه فيلم از طرز کار موتورهای الکتريکی القايی سه فاز می خواستم که توی اين فيلم به زبان فارسی ساختمان موتور القايی و نحوه ی کار کردن آن را توضیح داده باشد.

 5. تصویر آواتار کاربر 0
  نعمتی یکشنبه , ۱۵ بهمن

  بسیار عالی خیلی ممنون از این کتاب خوب و پر محتوا، موفق باشید

 6. تصویر آواتار کاربر 0
  حسین گرگانی شنبه , ۲۷ مرداد

  با تشکر از شما واقعا عالیه خیلی راحت و اسان

 7. تصویر آواتار کاربر 0
  ب. م سه شنبه , ۱۷ اردیبهشت

  دانلود شد تشکر

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab